Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek z płaszczem wodnym podłączony do CO


artisu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 92
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witam Wszystkich

 

Trafiłem tu głównie przez kominek Amelia PW 30 a teraz o co chodzi:

 

1.Są 2 odrębne mieszkania okolo 145m2 kazde (parter i piętro) z wspólną instalacją ciśnieniową (był piec gazowy z zasobnikiem na cwu) kaloryfery plytowe kermi

2.Piec był w piwnicy lecz piwnica została zalana (115 cm wody, lokalne podtopienia)

3.Budynek to 2000 rok oddany 36 cm suporex + 5 cm styropian, okna drewniane trojszybowe, wentylacja grawitacyjna.

4.Chcę tanio ogrzewać dom (drzewo) w tym też piwnice 140 m(trzeba ją osuszyć), gaz drożeje kiedy chce z byle powodu.

5.Myśle o kominku z pł. wodnym (parter) + bufor około 1000 litrów (piwnica bezpośrednio pod salonem), dlatego że między 9 a 16 raczej nikogo nie ma w domu i czytałem że kzpłw musi działać wysokotemperaturowo żeby pracował w optymalnych warunkach.

6.Nie chce inwestować dużych pieniędzy, których nie mam stąd pomysł z Amelią ok.4000 zł bufor na allegro to ok.3000 Plus sterownik dolotem powietrza przez piwnicę z zewnątrz i jakieś pompki obiegowe.

7.Czy przy kominku zawsze będzie pył, kurz czy dym w salonie (zakładam rozszczelnianie drzwiczek paleniska przed pełnym otwarciem, sprawny komin i dolot pow. z zew.)

8.Dlaczego kominek i na parterze? Bo nie bedzie mie się chcialo biegac do piwnicy ciagle dokładać do jakiegoś pieca + kominek bedzie też dekoracja i stworzy przyjemną atmosferę w salonie.

 

Pytanie do WAS czy za 8-9 tyś można realnie uruchomić takie rozwiązanie, jeśli nie to proponujcie coś i uzasadnijcie krótko i rzeczowo.

Wiem że można się oburzyć czemu ktoś chce próbować z tanim kominkiem, ale jak się w tym nie siedzi to się pewnych rzeczy nie wie (nie rozumie). Dla lajka to stosunkowo proste "urządzenie" więc co ma się w nim zepsuć? chyba tylko może się rozszczelnić, pęknąć! (DRAMAT)to nie samochód czy elektronika.

 

Ostatnie pytanie ile może iść średnio mp drzewa na sezon przy moim budynku? zakładam 10-15mp?

Czy wierzycie w ostatnie badania o żekomej ogromnej szkodliwości palenia w kominku? Przecież od wieków ludzie tak się właśnie ogrzewali. Czyżby lobby gazowe?

 

Pozdrawiam Serdecznie

 

ps. jak czegoś nie napisałem to doprecyzuję po zapytaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu.

http://www.tapis.pl/kominki/wodne/tapis-hydro/tapis-hydro.pdf

 

Do Pawwels.Zanim fachowcy dojdą do głosu to powiem, że jak dla mnie zamotałeś trochę.Teraz to wszystko można ale za 8 tyś :( .Mało realne.Bufor 1000 l.Jak wielka rodzina??? Czy przy kominku zawsze będzie pył, kurz czy dym w salonie ?Będzie... jak nie będziesz umiał palić :D:D.Temat na FM wałkowany non-stop.Przy tym bardzo nie stylistycznie piszesz.;);)

ciagle dokładać do jakiegoś pieca + kominek będzie też dekoracja i stworzy przyjemną atmosferę w salonie.

to w końcu jak chcesz wykorzystać KZPŁW?

 

czy palenia brykietem drewym, węgla ma sens i wydluza czasy pomiedzy zaladunkiem?

 

czy tym brykietem "drewnym":D:D:D chcesz rozpalać węgiel???:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktspecjalny

sorry pisalem pozna noca

 

jednak nie wyrywaj z kontekstu zdan: 8. Dlaczego kominek na parterze a nie piec w piwnicy - bo nie chce mi sie biegac do piwnicy wole podkladac w mieszkaniu.

 

chodzilo mi o palenie brykietem drzewnym i brykiet wegla oto co podaje producent - "zalecane sezonowane drewno liściaste, dopuszczalny brykiet węgla brunatnego"

pytanie brzmi czy palac brykietem mozna efektywnie wydluzyc czas palenia na pojedynczym zaladunku?

 

Tapis bardzo ladny i wyglada solidnie.

 

No to czekam na dalsze info od WAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Jak kominek to tylko jako alternatywne źródło ciepła, chyba, że ktoś cały czas siedzi w domu żeby dokładać... Eko-groszek wsypujemy raz na kilka dni, drewno trzeba dokładać co kilka godzin... Jadę na groszku już drugi sezon a kominek rozpalam sobie jak oglądam telewizję w salonie (tak raz w miesiącu). Zresztą wkrótce mają zabronić kotłowni węglowych i zostaną same kominki jak jest w Niemczech (dziękujemy Ci Unio Europejska) i zostanie nam gaz albo kolektory słoneczne, pompy ciepła na prąd itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kominek to tylko jako alternatywne źródło ciepła, chyba, że ktoś cały czas siedzi w domu żeby dokładać... Eko-groszek wsypujemy raz na kilka dni, drewno trzeba dokładać co kilka godzin... Jadę na groszku już drugi sezon a kominek rozpalam sobie jak oglądam telewizję w salonie (tak raz w miesiącu). Zresztą wkrótce mają zabronić kotłowni węglowych i zostaną same kominki jak jest w Niemczech (dziękujemy Ci Unio Europejska) i zostanie nam gaz albo kolektory słoneczne, pompy ciepła na prąd itd.

 

Moze nie aż tak z tym węglem. Powolutku.

Bo praktycznie wszystko można spalić, nie zanieczyszczajac środowiska. Tylko jest jedno ale... palenisko odpowiednie.

Tak więc ja nie wykluczałbym paliwa, tylko raczej kotły, kominki, itp. odpowiedniej klasy. Czyli minimun tej klasy, które aktualnie mają szanse na dotacje z tytułu nie zanieczyszczania środowiska. Czyli teraz to chyba klasa A

 

A CO DO KOMINKÓW Z PŁASZCZEM WODNYM.

Nimi też można inteligentnie i racjonalnie sterować. Mam na myśli sterowanie, sterownikiem.

No i nie myślę, o sterowniku z przepustnicą który jako wytyczne, bierze tylko pod uwagę temperaturę wody na płaszczu wodnym, CWU i ewentualnie buforze.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...