Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł Termo-eco 19KW Stąporków+ Palnik brucer + sterownik dwustanowy


timon120777

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 639
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

docent

wszystko sprowadza się do nietypowej konstrukcji i sposobu dystrybucji powietrza

w fajce powietrze jest doprowadzane z dołu a tu z boku, rozkład tego powietrza jest nierównomierny i stąd innej szerokości nacięcia oraz inna ilość na każdym z 3 boków.

na innym forum jeden z kolegów zrobił mały eksperyment nie do końca przekonany o tej nierównej dystrybucji powietrza i założył koronę odwrotnie.

efekt był taki że nagle z jednej strony palnika miał niedopały a z drugiej mnóstwó spieków.

taka jest konstrukcja tego palnika i nacięcia wykonano po serii badań a nie "na oko". również dlatego na koronie jest strzałka aby podczas montażu i uszczelniania złożyć wszystko we właściwy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli maz taki duży jak mój możesz zmniejszyć

możesz także zmniejszyć jego moc jedynie zmieniając ilość dostarczonego powietrza

u siebie żeby zmniejszyć palnik na stałe i żeby się kupy trzymało muszę zatrudnić do pracy spawacza- sam nie potrafię. na razie zostaje jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Pytanie do Timona.. Przymierzam się do zakupu tego kotła http://www.castorama.pl/katalog-produktow/ogrzewanie-1/piece-co-cw/kociol-c-o-termo-eco-12-kw.html Wydaje się być podobny do Twojego. Czy uważasz że to dobry wybór? Moc kotła jaką podają jest dla mnie wystarczająca. Kupił byś jeszcze raz ten kocioł który użytkujesz?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiem niejednoznacznie

wiem jaka jest różnica w czyszczeniu kotła takiego jak ten i kotła z półkami poziomymi. dlatego teraz wybrałbym konstrukcję z półkami poziomymi ze względu na dość niską kotłownię i kłopoty z czyszczeniem od góry.

 

jednak ten o który pytasz jest niższy od mojego i wiem że czyści się go łatwiej. byłem u jednego użytkownika który zakupił ten model i stanąłem sobie obok z pogrzebaczem. dużo łatwiej będzie wyczyścic kanały pionowe niż u mnie.

 

palnik- żeliwny moc dopasowana do wielkości kotła, sterownik- dla mnie bezproblemowy. pozostaje pytanie czy Ty masz pojęcie o ustawianiu "dwustana"

 

gdybym miał ograniczone fundusze to nie wahałbym się i kupił ponownie właśnie ten o mocy 12KW- mój obecny jest za duży a właśnie 12KW to moc dla mnie.

 

a w temacie funduszy

niektórzy piszą że marketowe kotły to badziew

mój po 4 sezonach nie nosi śladów nadmiernego zniszczenia, zasobnik cały praktycznie bez rdzy wymiennik również, ślimak w dobrym stanie, jedynie korona palnika zmęczona ale to wynik moich przeróbek.

z opinii na forum wnioskuję iż użytkownicy droższych kotłów mają więcej problemów i wcześniej niż po 4 sezonach

 

jest to moim zdaniem przyzwoita alternatywa dla dużo droższych kotłów

można w nim palić różnymi sortami węgla i mieszankami z pelletem czy ziarnami zbóż a sterownik zawsze można wymienić i nadal mieć przyzwoity kocioł za niezbyt duże pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Wiesz...Zastanawiam się po prostu czy warto.. Kosztuje w Casto w łodzi prawie 6000 zł Można za te pieniądze mieć coś tańszego dlatego pytam czy warto.ale wygląda na to że warto. :-) U mnie będzie inny problem... Odległość od komina do przeciwległej ściany to tylko 150 cm (kocioł wystawałby około 90 cm) cm i mam trochę obaw czy nie będzie za mało miejsca przed nim aby wyczyścić palnik czy też coś pogrzebać. Natomiast jeśli chodzi o sterowniki....Cóż jestem całkowicie ZIELONY!!. Do tej pory paliłem w zwykłym (robionym przez znajomego ) piecu gdzie jego sprawność to powiedziałbym jest nie satysfakcjonująca. Dość powiedzieć ,że komin w łazience piętro wyżej jest zimą tak gorący że dotknięcie go gołym tyłkiem gwarantuje że będzie wyglądał on jak nie przymierzając tyłek pawiana. Cała para w gwizdek jak powiedziałby kolejarz. Stąd też moje plany aby kupić piec na ekogroszek. Wracając do sterowania.... W casto nie ma możliwości zamianny sterownika . Może w przyszłym sezonie zamieniłbym Na PID Ale mam nadzieję że (czytając wszystkie Twoje posty o walce z 'Pomarańczową Bestią" mam nadzieję że uda mi się ogarnąć. już wkrótce moją Bestię. .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałem że on taki drogi jest

ja za swój w wersji 19KW zapłaciłem niecałe 5tysięcy zł

może jak masz możliwość to popytaj kogoś w casto - może będzie jakaś promocja???

jeśli w kociołku paliłeś to będziesz wiedział kiedy jest za mało lub za dużo powietrza i dasz radę ustawić. jak nie zawsze jest forum i kilka osób chętnych pomóc. także ten wątek powstał po to by pomagać użytkownikom tego kotła

o ile dobrze pamiętam to kocioł jest oferowany ze sterownikiem st37 - obsługuje 2 pompy: CO i CWU

więc jeśli planujesz bardziej rozbudowaną instalację to może od razu myśl o innym rozwiązaniu lub innym sterowniku chociaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik tak jak piszesz ST37 . Na poczatek wystarczy. Poza tym te z PID powinny mieć program pisany pod konkretny palnik i kocioł. Bynajmniej niektórych np. nie można kupić jesli nie jest się producentem kotła. Nie mam pompy cyrkulacyjnej ani CWU Układ mam grawitacyjny ale z pompą. Rury częściowo 1 1/2" a w nowej części domu 1/2"W sumie mam 75 żeberek aluminiowych w grzejnikach na cały dom Ogólnie na starym piecu jak miałem 50-60 stopni to miałem ciepło.Powiedz mi , wyczystkę też masz w tym twoim z tej samej strony co zasobnik? Trochę to niekomfortowe dojście .... A jak często czyściłeś te wyczystki? Tak orientacyjnie .. Edytowane przez Andmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...