Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł Termo-eco 19KW Stąporków+ Palnik brucer + sterownik dwustanowy


timon120777

Recommended Posts

Ja myślałem że to dużo tańszy kocioł.

Za takie pieniążki to mogę ci zaproponować coś sprawdzonego :)

Skam 12kW byłby z Cobrą Pid albo dorzucić dwie setki i masz Bruli z dostępem do kotła przez internet.

Nie wiem czy interesowałeś się takimi sterownikami.

Zajrzyj sobie na mój kociołek jak to wygląda:

https://esterownik.pl/remote/2489

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 639
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja bym wolał żebyś nie musiał szukać pomocy na forum.

dlatego warto czytać przed zakupem.

o wpływie mocy kotła na pracę

o sposobie ustawiania sterownika zwłaszcza dwustanowego aby spalanie przebiegało możliwie sprawnie

wszystko po to aby potem nie spędzać wieczorów i nocy w kotłowni tylko w bardziej odpowiednich miejscach:p:p:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już pisałem :

 

poziome półki i palnik do spalania nie tylko dobrego ekogroszku ale również innych sortymentów oraz mieszanek

mój brucer dobry ale za duży.

 

dla mnie 12KW jest potrzebne więc tylko małe kociołki w grę wchodzą

dziwi mnie też cena jaką podajesz za ten model w casto

aż muszę jutro sprawdzić w skierniewicach jakie ceny mają bo mnie to mocno zastanawia.

gdybym miał brać kocioł nie patrząc na sterowanie to raczej termo eco 12KW niż tech eco z rusztem wodnym- spośród tych dwóch modeli

 

niestety pionowy wymiennik działa na niekorzyść. ale czasem nie można mieć wszystkiego. wiem jakie ma plusy i minusy model który mam obecnie i nie obawiałbym sie wziąć tej dwunastki gdyby było trzeba.

czyszczenie wymiennika 2 razy na sezon- kociołek niższy od mojego więc i łatwiejszy dostęp od góry. podniesienie sprawności przy pomocy zawirowywaczy, palnika nie musiałbym przerabiać a sterownik mam taki jaki mi odpowiada więc bym go zapewne przepiął tylko do nowego kotła i po sprawie. nawet kolor by się nie zmienił:lol2::lol2::lol2:

 

 

na razie jednak moja bestia ma się dobrze a liczę na to że nim będę musiał wymieniać to powstanie jakaś konstrukcja która będzie spełniać wszystkie moje oczekiwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja też wolałbym 12 ale obawiam się ,że jest ona po prostu za długa i będę miał zbyt mało miejsca.Niby zmieszczę się przed nim żeby coś porobić ale te 60 cm miejsca przed nim trochę mnie martwi. Ach te dylematy.....:-).

Co do palnika ..Piszą że jest wszystkolubny. groszek, miał, pelet.niby powinno być dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik jest wielopaliwowy ale palenie samym peletem bym odrzucił ze względu na duże ryzyko zapłonu - brak odpowiednich zabezpieczeń, tu najlepiej się sprawdzają konstrukcje dedykowane. można natomiast mieszać pellet z ekogroszkiem zwłaszcza jak się trafi mocno spiekający.

zrób sobie jakiś szablon kotła z kartonu i rzuć na podłogę w kotłowni. będziesz miał przynajmniej orientacyjny pogląd na to jaką powierzchnię zajmie kocioł. może da się go postawić po skosie i wtedy łatwiejsza obsługa będzie. kombinuj póki nie podjeta ostateczna decyzja.

to w końcu decyzja na kilka sezonów i czasem warto się chwile pogimnastykować dla lepszego efektu końcowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelet odpada Nie zamierzam kupować. Szablon? Tak ale jeszcze nie mam wyjętego mojego obecnego śmieciucha :-) A tak a propos Ciekawe dlaczego nie są produkowane piece na eko groszek o mocach 7-10 KW? Potrzeba rynku na pewno jest. Myślę ,że producent który zainicjuje taką produkcję zbierze sporo kasy z rynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są produkowane

jest kociołek o mocy 7kw i jest o mocy 10kw

niestety zbyt krótko na rynku aby wyrażać o nim opinie - można zrobić nieświadomie dużo złego.

trzeba poczekać 3-4 sezony by móc określić ile są warte obie konstrukcje.

przy niskim zapotrzebowaniu na ciepło ludziska szukają raczej bezobsługowych form ogrzania swoich domków a kocioł na ekogroszek do takich nie należy niestety.

przy takich zapotrzebowaniach idą w gaz prąd lub pompy ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Monster" przyjedzie dopiero w poniedziałek . W casto w poniedziałek rusza akcja "Raty 0%" Jak kupię w poniedziałek to zaoszczędzę 220 zł na kredycie :-) Dziś kupiłem nowy grzejnik wraz z akcesoriami (przy okazji wymiany pieca i spuszczenia z tej okazji wody pomyślałem aby wymienic stary 20 letni grzejnik panelowy na nowy żeberkowy alu.)Wymiana gładko poszła. Wyciągnąłem też juz starego śmieciucha. Miejsce w każdym bądź razie już przygotowane.teraz tylko wstawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na 2 grzejnikach termostaty (teraz już na 3) na pozostałych zwykłe zawory. Ale raczej nie trzeba było nic regulować gdyż temperatura była ok (pod warunkiem korzystania z dobrego opału. Ostatnią zimę spędziłem na bardzo częstych wizytach w kotłowni z racji palenia węglem brunatnym a i temperatury jakie osiągnąłem nie były satysfakcjonujące.Poza tym spaliłem 12 ton tego dziadostwa i koszty były niewspółmierne do efektów jakie chciałbym uzyskać)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainwestuj w zawory termostatyczne na resztę kaloryferów. będziesz mógł wyregulować temperatury dwolnie w każdym z pomieszczeń w zależności od potrzeb. dorób do tego obieg kotłowy jak u mnie aby dogrzać powrót i ustabilizować pracę kotła .

 

możesz też zainwestować w zawór 4D ale wtedy ryzyko że część pomieszczeń(tam gdzie brak termostatów) będzie przegrzana a część niedogrzana. w takim wypadku konieczność regulacji instalacji poprzez kryzowanie jeśli masz jak.

 

warto zadbać jednocześnie o komfort termiczny oraz o wydłużenie żywotności kotła. przy pracy cięglej polegającej na uzupełnianiu strat w trybie w jakim pracuje ten kocioł z tym sterownikiem będzie on raczej pracował na niższych mocach i na niższych temperaturach. a niskie temperatury to zwiększone ryzyko korozji. u mnie po zamontowaniu obiegu kotłowego różnica pomiędzy zasilaniem i powrotem wynosi około 4stC i nie muszę trzymać 60stC na kotle by spać spokojnie. masz dużo czasu do sezonu aby zadbać o długi żywot kotła i komfort domowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...