Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek, obudowa z cegły szamotowej, konsultacja i pytania


driuszG

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 319
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Czemu moje wypowiedzi są podawane jako cytaty Miszcza?

A prawa autorskie ? Tantiemy mi się należą ...

Chyba że Miszcz i ja to ... tak jak Eniu z Piotrem ...:confused: O fuuujjj ... Idę się położyć ... ciśnienie mnie dzisiaj spadło na dekla i "tompnięty jezdem" ...

Pozdrawiam.

PS. Szkoła to już przeżytek ... ja założę sektę ...

PS. D@riusz ... zacząłeś i zamknąłeś wątek od strony teoretycznej ... teraz do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czemu moje wypowiedzi są podawane jako cytaty Miszcza?

A prawa autorskie ? Tantiemy mi się należą ...

Chyba że Miszcz i ja to ... tak jak Eniu z Piotrem ...:confused: O fuuujjj ... Idę się położyć ... ciśnienie mnie dzisiaj spadło na dekla i "tompnięty jezdem" ...

Pozdrawiam.

PS. Szkoła to już przeżytek ... ja założę sektę ...

PS. D@riusz ... zacząłeś i zamknąłeś wątek od strony teoretycznej ... teraz do roboty

 

 

 

To ja się kochanieńki zara do tej sekty zapisuję . Proponuję

Nikta na Wielkiego Miszcza , a Miszcz będzie nikim...:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy w wersji podstawowej?

 

Tak nazywam, wykonanie samej prostej obudowy szamotowej, z wpięciem wkładu kominkowego bezpośrednio do komina, bez dodatkowych fiku miku

My stosujemy swoje płyty szamotowe grubości 3 cm, jest to taka optymalna grubość według mnie.

Forest mnie zaskoczył trochę, nie miałem szczęścia ani umiejętności spotkać w sprzedaży ceramikę (ciepłą) na obudowy w cenie 100 zł za m2.

No ale może już staje się coraz bardziej nieudolny na starość, albo nie chce mi się szukać. Sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nazywam, wykonanie samej prostej obudowy szamotowej, z wpięciem wkładu kominkowego bezpośrednio do komina, bez dodatkowych fiku miku

My stosujemy swoje płyty szamotowe grubości 3 cm, jest to taka optymalna grubość według mnie.

Forest mnie zaskoczył trochę, nie miałem szczęścia ani umiejętności spotkać w sprzedaży ceramikę (ciepłą) na obudowy w cenie 100 zł za m2.

No ale może już staje się coraz bardziej nieudolny na starość, albo nie chce mi się szukać. Sam nie wiem.

 

100/m2

Konkurencję na której się wzorujemy , warto obserwować

nieprzerwanie...:)

 

3 cm dobre jak w środku jest jednak jakieś "fiku miku".

Przy podłączeniu bezpośrednim dałbym 4-6 , ale to

oczywiście nie jakiś dogmat...

Edytowane przez eniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bohusz - płytka szamotowa 3,2 cm w ilości 38 szt plus klej/zaprawa to koszt materiałowy ok. 100 zł ...

Pozdrawiam.

 

A to wyższa matematyka, tak nie przeliczałem. Po drugie dłubanina i trza by mieć jeszcze poziomice i "utrudnienia z nadprożem. A jaby czasem wypadły docinki...

Już na samą myśl się spociłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wyższa matematyka, tak nie przeliczałem. Po drugie dłubanina i trza by mieć jeszcze poziomice i "utrudnienia z nadprożem. A jaby czasem wypadły docinki...

Już na samą myśl się spociłem

 

Nie pękaj to tylko teoretyczne rozważania .. Można by jeszcze taniej jakby pociąć płytkę na pół ;) Nikt nie buduje z tak małych elementów , docinki i liczba klejeń wykończyłaby każdego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miszczów przybędzie po dwudniowym....już się zapisali a to w tym przypadku wystarczy

Zapisało się też paru, którzy zarówno staż pracy jak i doświadczenie mają większe od miszczów - zarozumialców ...

Nikt nie buduje z tak małych elementów , docinki i liczba klejeń wykończyłaby każdego .

A tych kilkuset zdunów, którzy nie wiedzą co to jest płyta wielkoformatowa to niby z budyniu piece lepią?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...