Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt instalacji - prośba o ocenę


Recommended Posts

Hej,

Proszę o ew. uwagi i sugestie czy wsio jest ok.

Dom 210m2; pełne piętro; wysokość parteru 3m; wysokość piętra 2,6m; 5 mieszkańców (+ ew. pies :) ).

 

parter

https://picasaweb.google.com/lh/photo/YrpyWpNR_3dzL7lCxED4ShRmAc8VLiDghrHmhA7u8P8?feat=directlink

 

piętro

https://picasaweb.google.com/lh/photo/zSNhlNG8jUF5CVqxv0dvZhRmAc8VLiDghrHmhA7u8P8?feat=directlink

 

ps.

po otwarciu linków obrazki można powiększyć klikając w lupkę w prawym górnym rogu ekranu.

 

Dzięki

Edytowane przez pedronx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydatek centrali to tak na styk, przy 5 osobach i takiej kubaturze 500-tka była by lepsza a koszt niewiele wyższy .

Zapas się przydaje więc przemyśl to jeszcze ,,,

 

Co do rozprowadzenia kanałów to mam kilka zastrzeżeń :

 

1. W Salonie zmieniłbym umiejscowienie jednego z anemostatów, co prawda zróżnicuje to ich długości za trójnikiem ale tu akurat nie ma to znaczenia, regulacja anemosatem dla dociekliwego albo bez regulacji a wszystko będzie ok.

 

2. Na parterze w "pokoju do pracy" masz wyciąg, Ja bym to potraktował jako pomieszczenie czyste a nie brudne .

 

3. Natomiast w pralni dałbym sam wyciąg, nawiew niepotrzebny, nawet jeśli chcesz tam suszyć ubrania .

 

Tak ogólnie to wygląda że będzie działać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślę 500tkę.

 

ad1. A gdzie byś przesunął ten anemostat?

ad2. chyba chodziło Ci o piętro i antresolkę. Koncepcja była taka, że tam ma być zbierana część powietrza, które uniesie się z dołu, ogrzane od dużych przeszkleń. Ponadto, jak zrobię z tego nawiew i wyrzucę nawiew z pralni to będzie więcej nawiewu niż wywiewu (4 do 3ech). Czy to nie będzie przeszkadzać?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
cała instalacja jest na sztywno czy na końcówkach są flexy?? bo tak jak widzę na średnicach rur chyba są źle dobrane.

 

Góra pójdzie na sztywnych (poddasze nieużytkowe - boję się, że ktoś podepcze mi flexy).

Dół na flexach (sufit podwieszany).

 

Nie do końca rozumiem pytanie :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, pedronx mam podobny projekt domu (pietrowy okolo 200mkw z pustka) i wstepnie zaprojektowany system wentylacji.

Z tego co widze u siebie to wydajnosc systemu zostala tak policzona ze do sumy zapotrzebowania z pomieszczen zostalo dodane 40% i wyszlo ogolem 600m3/h. mam miec wentylacje mech. z rekuperatorem.

Jesli chodzi o sredni rur to mam dokladnie tak samo projektowane: od fi100 do fi250 na dojsciu do centrum.

Faktycznie w pokoju na dole mam nawiew a nie wyciag.

 

W projekcie mam mistrala G 650 firmy pro-vent. Ktos moze cos powiedziec o tej jednostce - jak sie sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...