Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz Szymon


Recommended Posts

Miło że Wam się podoba. ;-) Wiatrołap otwiera się w jedną i drugą strone ;-) Koszt tego całego przeszklenia z okuciami, pochwytami u nas był jakieś 2900zł

 

 

Hej kanka9

 

Zakochałam się w Twoich drzwiach szklanych ( w Mar Jel'owych tez ale w cenie już nie ;) ). Miałam nie mieć drzwi z wiatrołapu do hollu ale jednak będę mieć ;) Nie wiem czy od razu ale będą! Dałam do wyceny szklarzowi w mojej miejscowości. dziś dostałam właśnie wycenę : szkło hartowane, przezroczyste, 4 zawiasy, 2 pochwyty

cena : 2919zł z montażem

 

 

Będę sledzić nadal bo może znowu coś pięknego podpatrzę :)

Pozdrawiam

 

ps. płyty betonowe (choc nie odpatrzone od Ciebie) już wiszą w łazience

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pinacolada świetne te twoje płyty w łazience ;-)

Co do drzwi to dobrze że tak Ci wycenił bo juz się dziwnie czułam z naszą ceną hehe ;-) No u nas jeszcze dochodzi to na górze ale tak jak pisałam może troche ze względu na znajomości obniżył ale bez przesady ;-) więc takie proste jak ja mam tyle kosztują ;-)

A u Ciebie zapowiada się super więc czekam na postępy na waszej budowie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajne wnętrza się wyłaniają u Ciebie :) Głównie zachwycają mnie podłogi, ściany... kolory i materiały. I mam oczywiście całą serię pytań ;) Mam nadzieję, że nie przegapiłam odpowiedzi gdzieś w postach powyżej. Co to jest za oświetlenie w korytarzu w kształcie walca? Czy ono jest z gipsu albo z metalu? Bo marzą mi się takie gipsowe, ale wciąż się zastanawiam.

Pytanie też mam w kwestii łączenia podłóg :)

zrobiliśmy tak: Wybraliśmy najcieńsze jakie się dało metalowe listwy i dałam do proszkowego malowania. Pomalowali mi pod kolor kafli
Mam więc pytanie o tą listwę i to malowanie proszkowe. Gdzie się taką cieniutką listwę kupuje i gdzie się ją potem maluje? :)

I ostatnie już chyba: czy te Norway'e bardzo się błyszczą? I czy były kupowane w Polsce, jeśli tak, to w jakiej cenie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam pochwalić garderobę i parę innych rzeczy, ale jak zobaczyłam tą szafeczkę pod telewizor to o wszystkim zapomniałam! Jest przepiękna! Jaki cudny kolor!

Też taką chcę!

 

Powiedz mi - czy kupowanie na ebayu różni się od kupowania na allegro? jakos nie mogę się przełamać żeby tam zacząć kupować. Na krótym ebayu robisz zakupy - polskim czy brytyjskim? I czy trzeba miec kartę kredytową - bo ja programowo tylko debetowe mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nihiru, że się tak wtrącę, niczym się nie różni :) No może językiem, w którym piszesz do sprzedającego.

Kupowałam już na brytyjskim niemieckim i amerykańskim.

Nie mam kredytówki, zakładasz konto na PayPalu i przez nie płacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajne wnętrza się wyłaniają u Ciebie :) Głównie zachwycają mnie podłogi, ściany... kolory i materiały. I mam oczywiście całą serię pytań ;) Mam nadzieję, że nie przegapiłam odpowiedzi gdzieś w postach powyżej. Co to jest za oświetlenie w korytarzu w kształcie walca? Czy ono jest z gipsu albo z metalu? Bo marzą mi się takie gipsowe, ale wciąż się zastanawiam.

Pytanie też mam w kwestii łączenia podłóg :)Mam więc pytanie o tą listwę i to malowanie proszkowe. Gdzie się taką cieniutką listwę kupuje i gdzie się ją potem maluje? :)

I ostatnie już chyba: czy te Norway'e bardzo się błyszczą? I czy były kupowane w Polsce, jeśli tak, to w jakiej cenie? ;)

 

Diękuje za pochwały ;-)

A więc tak:

- owietlenie w korytarzu te tuby są ceramiczne ;-) firmy cleoni . Można je malować na każdy kolor. Mają też gipsowe oświetlenie.

http://www.cleoni.eu/

- listwy to zwykłe standardowe stosowane do łączenia paneli ja kupowałam razem ze wszystkimi akcesoriami i panelami w tym samym sklepie ;-) I podejrzewam że są w każdym większym sklepie z wykończeniówką. A w zasadzie to panowie ze sklepu którzy mi kładli podłogę mi je pokazali bo ja się upierałam że nie chce tych drewnopodobnych , plastikowych (mam takie na piętrze jako progi bo to tylko łączenie w drzwiach z pokoi na korytarz ) ;-)

- malowałam w firmie która się tym zajmuje i tu pomógł mi "wójek google " ;-) Wpisałam malowanie proszkowe i swoją miejscowość i wyskoczyły mi firmy się tym zajmujące ;-)

- co do krzeseł no to troche się błyszczą. Są lakierowane w połysku więc chcąc nie chcąc troche odbijaja światło. Kupowane w polsce. trzeba by wpisać po prostu calligaris sklep i poszukac w danym regionie sklpy które sprowadzją ich produkty. Wiem że salon KLER ma ich meble. Ceny dokładnie nie pamiętam i zależna jest od materiału wybranego czyli jakie siedzisko skóra czy materiał i jaki kolor krzesła fornir czy lakier itp. Nasze wynosiło coś około 900zł /szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam pochwalić garderobę i parę innych rzeczy, ale jak zobaczyłam tą szafeczkę pod telewizor to o wszystkim zapomniałam! Jest przepiękna! Jaki cudny kolor!

Też taką chcę!

 

Powiedz mi - czy kupowanie na ebayu różni się od kupowania na allegro? jakos nie mogę się przełamać żeby tam zacząć kupować. Na krótym ebayu robisz zakupy - polskim czy brytyjskim? I czy trzeba miec kartę kredytową - bo ja programowo tylko debetowe mam.

 

Też ją lubie :D z resztą wiele tych skandynawskich mi się podoba ;-)

A kupowanie tak jak pisała narendil prawie się nie różni tyle że językiem ;-). My kupujemy na nimieckim ebuy. My a w zasadzie mąż bo to on robi te płatności płaci albo kredytówka albo z niemieckiego konta przelew robi (bo on pracuje i mieszka w niemczech). Przesyłka przeważnie jest podana w aukcji i my zawsze wybieramy co nam się bardziej opłaca czy do Polski czy do Niemiec i potem M przywozi do domu ;-)

Już kilka rzeczy tak kupiliśmy. I starych i nowych i na razie się jeszcze nie nacieliśmy choć wiadomo to tak jk i w allegro jest ryzyko ;-). Najczęściej takie rzeczy kupujemy których w Polsce nie moge znaleść ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh mam coś dzisiaj zły dzień , jakiegoś doła :( A jeszcze sama jestem i córka chora :bash: musze zając czymś myśli więc zajęłam się (wirtualnie na razie ;)) wiatrołapem.

Wkurza mnie że jest taki pusty . W planach miały być komody , lustra jakieś itd ale że kaski coraz mniej a mi sie już nie chce zbierać na coś na co nawet nie do końca miałam pomysł stwierdziłam że może takie zestawienie z Ikea będzie ok. I po porade do Was wale ;-)

dla przypomnienia moj wiatrołap ;-)

http://img526.imageshack.us/img526/8893/dsc0011ud.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Napewno chciałam duże lustro i mężowi podoba się to:

http://img46.imageshack.us/img46/2774/ikeamongstadbiay29999z.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

wolałabym czarne ale u nich tylko czarno - brązowe więc chyba lepiej białe.

miało by wisieć bliżej szklanych drzwi. A bardziej bliżej drzwi wejściowych chciałam postawić taką ławeczkę

http://img440.imageshack.us/img440/9223/ikeasigurd19999z.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

a pod lustrem limonkowe wiadro na kapcie dla gości ;-)

http://img338.imageshack.us/img338/8449/ikeaknodd4999z.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Brakuje mi jeszcze kinkietu na który nie ma pomysłu. Tzn miałam ale nie wiem czy chce zbierać na nią czy może kiedyś wymienć choć wiadomo jak to jest z tymi rzeczami "przejściowymi" przeważnie zostają ;-) A lampa o której pisze to :

 

http://9design.pl/product-pol-2118-270010-Ingo-Maurer-Lucellino-kinkiet-z-transformatorem.html

 

Co o tym wszystkim myślicie?

 

Brakuje mi jeszcz czegoś nad ławeczką. Myślałam o jakims obrazie, plakacie ale fajnie by było jak by było kolorowe i może coś z limonka żeby dopasować do reszty ;-) Macie jakieś pomysły co moge powiesić?

A może ten cały moj pomysł z ikeowym wiatrołapem jest beznadziejny ? ;-/ Choć ja lubie design Ikeowy :D Czy to jakiś kryzy "wykończeniowy" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanka wszystkie pomysły poza wiadrem ok, jakoś go tam nie widzę, a ławeczka superowa, skąd ona jest

 

te wiadra to naprawdę kosze i strasznie mi się podobaja hihi ale zawsze mogę je oddać Miśce na zabawki jak coś ;-)

ławeczka to nasza kochana Ikea ;-)

Myślisz że będzie ok czy u mnie to musze szukać coś innego? A co z lampą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...