Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja sie nie spotkałam jeszcze ze zróżnicowaniem cen w zależności od pór roku ;). Kamień we wnętrzach kładzie się przez cały rok na okrągło. Trudno też zamawiać kamień wcześniej. To jest materiał, który osobiście trzeba wymacać ;);). To nie gres, który zawsze będzie wyglądał tak samo.

 

lullaby promocje są, ale to raczej na końcówki danej partii materiału, który został przeważnie dobrze przebrany, a dostawy nowych slabów potrafią być niestety nawet co pare miesięcy stąd i moje obawy.

 

demon

 

Pewnie w waszym przypadku to ważne skoro potrzebujecie duza ilosc kamienia ale ja czy lullaby nie potrzebujemy go az tak duzo ( ja tym bardziej) wiec zamawiam go teraz. Wedlug mnie to logiczne ze teraz kamien bedzie tanszy( jak mowi martahp) niz wiosna bo kamieniarze chca sie wyzbyc materialu przed dostawa nowego na wiosne . a poniewaz prawidlowoscia jest ze wraz z nowymi dostawami wszystko drozeje ( wyzsze ceny paliw i transportu, zmienny kurs euro, wyzsze koszty robocizny obrobki kamienia) to zawsze jest mowione ze pozniej bedzie tylko drozej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O nie nie, lullaby nie toleruje żadnych ochłapów :D

 

.!

 

No właśnie zdarza się, albo raczej przeważnie właśnie takie ochłapy pozostają w końcówkach ( niewielkie, z ukruszonymi rogami i wżerami płyty) ;).

Nie ma jakiejś szczególnej prawidłowości w terminach dostaw kamienia ze względu na porę roku, to nie truskawki. Dostawa może przyjść w lutym, a następna w lipcu. Co do zmiany cen to raczej nie w skali miesięcy a raczej lat. Czasami nawet na korzyść jeżeli na rynek polski wejdzie nowość kamieniarska.

Czasami człowiek się połasi na taką końcówczkę i okazuje sie, że kamieniarz mniej z takiego kamienia wyciśnie i zamiast 20 - 30 % odpadu ma 45% ;) i trzeba dokupić m2, którego oczywiście nikt nie sprzeda bo trzeba kupić całą płytę ;)

 

demon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jakiejś szczególnej prawidłowości w terminach dostaw kamienia ze względu na porę roku, to nie truskawki. Dostawa może przyjść w lutym, a następna w lipcu. Co do zmiany cen to raczej nie w skali miesięcy a raczej lat. Czasami nawet na korzyść jeżeli na rynek polski wejdzie nowość kamieniarska.

 

Demon, zupełnie się z Tobą nie zgadzam (mam w domu importera bloków kamiennych, a nie truskawek;))

Pewnie, że detalistom chcącym kupić niewielkie ilości właściciele hurtowni nie zawsze i nie od razu będą skłonni obniżyć ceny. Ja jednak namawiam do negocjacji, szczególnie o tej porze, bo warto! Ceny rzeczywiste kamienia zagranicznego zależą od ceny euro/dolara, jak wszystkie importowane towary. Ale na polskim rynku sezonowość jest faktem niezaprzeczalnym. Polski granit najlepiej kupować, jak już pisałam, teraz. A nowości kamieniarskie są najczęściej na początku bardzo drogie, jak to z nowościami bywa.

 

(...)i trzeba dokupić m2, którego oczywiście nikt nie sprzeda bo trzeba kupić całą płytę ;)

 

Tu też się mylisz, bo można bardzo często dokupić mniejszą ilość, a nie cały slab (znów kwestia negocjacji). Problem tkwi raczej w tym, że możemy trafić na zupełnie inny odcień kamienia noszącego tę samą nazwę. Tak to już bywa z materiałem naturalnym.

 

Dziewczyny, rozumiem Wasze wymagania:yes:. Dlatego przy zakupie marmuru koniecznie poproście o możliwość wyboru konkretnych slabów (płyt). Z projektantem wnętrz (lub same) powinnyście także przeanalizować, gdzie będą przebiegać łączenia. Przy carrarze to ważne, bo inaczej mozna dostać oczopląsu za grube pieniądze:rolleyes:.

Już nie mogę doczekać się tych Waszych pięknych łazienek. I podłogi Demona:):wiggle: No i mojej białej, marmurowej łazienki ;)

 

Lully, chciałaś zrezygnować z odkurzacza centralnego? Dlaczego???

Edytowane przez martahp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jakiejś szczególnej prawidłowości w terminach dostaw kamienia ze względu na porę roku, to nie truskawki. Dostawa może przyjść w lutym, a następna w lipcu. Co do zmiany cen to raczej nie w skali miesięcy a raczej lat. Czasami nawet na korzyść jeżeli na rynek polski wejdzie nowość kamieniarska.

 

Demon, zupełnie się z Tobą nie zgadzam (mam w domu importera bloków kamiennych, a nie truskawek;))

Ale na polskim rynku sezonowość jest faktem niezaprzeczalnym. Polski granit najlepiej kupować, jak już pisałam, teraz.

 

(...)i trzeba dokupić m2, którego oczywiście nikt nie sprzeda bo trzeba kupić całą płytę ;)

 

Tu też się mylisz, bo można bardzo często dokupić mniejszą ilość, a nie cały slab

 

 

martahp to pozwól, że i ja się z tobą ni zgodzę ;)

Nadal twierdze, że nie istnieje coś takiego jak określona sezonowość dostaw kamienia na rynek polski. Kamienia jako takiego, a nie polskiego granitu, którego zawężona grama kolorystyczna ograniczyła jego wykorzystanie do wyrobu nagrobków czy kostki. Ale chyba nie o tym była mowa ;), bo tu można by było zgodzić z sezonowością prac związaną z naszą strfą klimatyczną.

Spadek lub wzrost ceny dyktuje euro, dolar a to raczej nie jest związane z porą roku lub koszt przewozu drogą morską kontenerów, który może być bardzo zmienny, ale nadal nie podyktowany porą roku. Spadek cen ewentualnie może dotyczyć kamienia z Chin, kiedy to zdarza się że cena zmienia sie po rozpoczęciu chińskiego nowego roku, ale też chyba nie o chińskim kamieniu była mowa. Ceny też mogą wzrosnąć jeżeli danego kamienia zaczyna brakować na rynku światowym jak ma to obecnie miejsce z Kashmir White, którego kopalnie w Indiach zostały zamknięte, ale to też nie ma związku z porą roku.

Co do zakupu jedynie m2 z całej płyty to powiem szczerze, ze w całej swojej 15 letniej przygodzie z kamieniem jeszcze się z takim dobrodziejem hurtownikiem nie spotkałam;), ale chętnie takiego poznam.

 

demon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lullaby, jeśli te rozważania są nie na miejscu, daj znać, bo nie chcę Ci zaśmiecać wątku. Moim celem było doradzenie, kiedy kupować kamień. Nadal stoję na stanowisku, ze teraz jest najlepszy czas.:yes:

 

Demon, piszesz, że można kupić "ochłapy w końcówkach". Skąd te końcówki wg Ciebie skoro kamień sprowadzany jest, mówiąc kolokwialnie, na okrągło? Precyzując, sprowadzany oczywiście jest cały czas, ale zimą w innych ilościach, niż latem.

Co do kashmir white pełna zgoda, wszyscy czekają na stabilizację sytuacji w Indiach.

 

Czasami człowiek się połasi na taką końcówczkę i okazuje sie, że kamieniarz mniej z takiego kamienia wyciśnie i zamiast 20 - 30 % odpadu ma 45%

i trzeba dokupić m2, którego oczywiście nikt nie sprzeda bo trzeba kupić całą płytę.

 

Dobry kamieniarz z wieloletnia praktyką nie kupi kiepskich slabów, bo na tym straci on, a nie klient. Fachowcy od razu widzą to, czego dyletant nie zauważy (klejone pęknięcia, żywicowanie) Nie do pomyślenia, że może uzyskać aż 45% odpadu zupełnie nie do wykorzystania!!! Kto wyrzuci prawie połowę zakupionego towaru, który do tanich nie należy, a z którym można przecież wcześniej się zapoznać??? :bash:

Sytuacja z blokami kamiennymi jest zgoła odmienna, bo tu możesz kupić przysłowiowego kota w worku. Dopiero po cięciu na slaby okazuje się, co tkwi w środku. Takie ryzyko w tej branży, ale myślę, ze Ty to dobrze wiesz.

 

Co do zakupu jedynie m2 z całej płyty to powiem szczerze, ze w całej swojej 15 letniej przygodzie z kamieniem jeszcze się z takim dobrodziejem hurtownikiem nie spotkałam

 

Ale przecież mowa była o zakupach przez klienta, któremu zabrakło m2 kamienia. Nigdzie w Warszawie nie kupisz metra granitu? Proszę Cię...

Wystarczy dobrze poszukać. Przecież są firmy, które oprócz sprzedaży hurtowej zajmują się jednocześnie obróbką kamienia. Takiego "dobrodzieja" można spotkać, zapewniam:rotfl:

Edytowane przez martahp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogę doczekać się tych Waszych pięknych łazienek. I podłogi Demona:):wiggle: No i mojej białej, marmurowej łazienki ;)

 

Lully, chciałaś zrezygnować z odkurzacza centralnego? Dlaczego???

 

Bo w jednym z filmów Almodovara widziałam wielkie dziury w ścianie i w dodatku myślałam, że trzeba za nie zapłacić 20 razy więcej :D

Już wiem, że ani jedno ani drugie.

 

Marta, będzie remont? Super! Pokażesz nam efekty? :wiggle: Ja wciąż kocham Bianco Thassos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie nie, lullaby nie toleruje żadnych ochłapów :D

 

Dziś skorzystaliśmy z uprzejmości jednego z Forumowiczów i obejrzeliśmy okna w kolejnym ładnym domku projektu naszego architekta ;)

Przy okazji nawróciłam się na odkurzacz centralny :D Jeszcze raz dzięki, Z.!

 

Dużo łatwiej podejmuje się decyzje o wyborze okien i drzwi jak jest możliwość ich zobaczenia na żywo ;) (same aluminiowe profile nic nie mówią). W sprawie Coatexu zaryzykowałem ale dziś wiem, że to była dobra decyzja POLECAM :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten Coatex to taki matowy jest?

Ostatnio widziałem gdzieś w przedszkolu (w nowym bloku) i bardzo mi się taki mat spodobał - taki mocno zbliżony do czarnego.

Jeśli to taki, to wyglądał bardzo dobrze.

 

Hej, tak, to taki matowy. Ja planuję czarny czarny :)

A co tam u Ciebie, koncepcja zamknięta? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...