Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dopuszczalne kolory to biały i czarny, więc pewnie któreś z tych ;)

 

Mieliśmy dziś nieplanowe spotkanie z architektem i panem od okien... Uwielbiam mojego architekta za czujność i dbałość o szczegóły :yes: Ustaliliśmy wiele detali, zwłaszcza tych dotyczących montażu. Po raz kolejny utwierdziłam się w przekonaniu, że doświadczony architekt to podstawa podczas budowy domu.

Pan okniarz pozostaje teraz w kontakcie z architektami wnętrz, przy ustalaniu szczegółów dotyczących wysokości sufitów i grubości planowanych zabudów. Przy szklanych, praktycznie, ścianach to bardzo ważne. A u nas musi być perfekcyjnie :D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lulla spoko...

jak się zacznie to będziesz tęsknić za nudą :)

 

U nas bywały okresy że na budowie było po 4-5 ekip i każdy coś od nas chciał, tysiąca decyzji, to dopiero jest szaleństwo

 

A jak się nudzisz to możesz koleżankom podoradzać, zobacz jak dobrze Ci idzie :D Ty mnie też odwiodłaś od boazerii w łazience, więc chyba muszę się w jakiś sposób zrewanżować ;) Może dam Ci jeszcze jakieś fajne namiary :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucka, ale ja uwielbiam, jak coś się dzieje! :yes: Dla zabicia czasu zajęłam się instalacjami - gotowy projekt wod-kan zamierzam przedstawić pozycji nr 1 z "listy Lucki" - p. hydraulikowi :)

 

Szukam też kamienia, na razie wirtualnie, ale od czegoś trzeba zacząć. Niestety na stronach polskich hurtowni go nie znajduję, ale przynajmniej znam już odmiany.... Ma być taki:

 

http://images50.fotosik.pl/1842/117928a10d207064med.jpg

 

albo taki:

 

http://images47.fotosik.pl/1708/b27c4ae2d299477c.jpg

 

albo jeszcze taki:

 

http://images45.fotosik.pl/1709/e9972f9d0e8abac8med.jpg

 

Hmm... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, boski jest... Coś mi się wydaje, że będę go długo szukać ;)

 

Bami, to nie ta łazienka ;) W tej nie będzie wanny w ogóle, a z Agape jedynie bateria ;) Architekci przygotowali też propozycję dużej łazienki (tej z wanną) w calacatta, wygląda obłędnie, ale co za dużo to niezdrowo i teraz szukam substytutu :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest :yes:

 

Hydraulik jest naprawdę spoko, możesz się umawiać :yes:

 

Pytałaś też u Bami o kable od TV - my to mamy rozwiązane poprzez "peryskop" - sposób bardzo tani i prosty, a chyba skuteczny :)

IMG_7771.JPG

 

Teraz widać tylko tyle (dolna część jest przykryta bałaganem, ale wygląda tak jak górna):

IMG_0557.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demon, no wiem. Moi architekci wnętrz mają taką jedną udaną realizację, ale calacatta w niej jest dość wzorzysta - to chyba odmiana Viglia, dostępna u nas... Nie wiem jedynie, czy jestem aż tak odważna :)

 

Lucka, a Ty będziesz mieć wolnostojący telewizor pod tym oknem? U mnie tv ma stać trochę pod kątem i na tle okna, stąd kable muszą iść w peszlu w podłodze, myślałam jedynie, że tą nogę trzeba jakoś specjalnie przerabiać, ale dobrze wiedzieć, że istnieją stworzone do tego telewizory ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demon, no wiem. Moi architekci wnętrz mają taką jedną udaną realizację, ale calacatta w niej jest dość wzorzysta - to chyba odmiana Viglia, dostępna u nas... Nie wiem jedynie, czy jestem aż tak odważna :)

 

Lucka, a Ty będziesz mieć wolnostojący telewizor pod tym oknem? U mnie tv ma stać trochę pod kątem i na tle okna, stąd kable muszą iść w peszlu w podłodze, myślałam jedynie, że tą nogę trzeba jakoś specjalnie przerabiać, ale dobrze wiedzieć, że istnieją stworzone do tego telewizory ;)

 

Lulla,

ja nie wiem czy są specjalne telewizory do tego, my nasz będziemy chcieli na tej ścianie zawiesić, wtedy kabel puścimy tym górnym wejściem i wyjdzie dolnym, które będzie już przykryte szafką RTV kiedyś tam...Jak u Ciebie ma stać na podłodze, to chyba nasze rozwiązanie Ci się nie przyda, chyba żę w innym pomieszczeniu (my takie coś mamy jeszcze w sypialni)

 

Peszle też mamy (pewnie jak każdy) do głośników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz - będzie wisiał, więc problem mniejszy ;) Pisząc o telewizorach "stworzonych do tego", miałam na myśli Bang & Olufsen, o którym pisała demon u bami ;)

Tak czy inaczej, dziękuję za pomysł, przedstawię architektowi i elektrykowi, przy okazji omawiania podłączenia tv w sypialni i kuchni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tv miał wisieć na specjalnym uchwycie montowanym do sufitu. Bardzo mnie ten pomysł cieszył od samego początku. Cudownie wygląda i jest bardzo praktyczne, ponieważ telewizor moglibyśmy obracać wokół jego osi w dowolny sposób :) Niestety, jak przyszło co do czego okazało się, że jest wiele minusów takiego rozwiązania. Choćby średnica rury uchwytu. Ile pomieści kabli? A co jeżeli będziemy chcieli kiedyś dołożyć jakiś sprzęt? A co jeżeli za jakiś czas zmienią się kable (kiedyś było tylko euro i czincze)?? Jak później wymienić takie kable albo dorzucić nowe skoro średnica uchwytu ich wszystkich nie pomieści? Dodatkowo doszła odległość sprzętu od wiszącego tv - mogłyby pojawić się zakłócenia. Zrezygnowaliśmy ... Nie było czasu na szukanie rozwiązania i sprawdzania wszystkich opcji związanych z uchwytem do tv. W ostatniej chwili musieliśmy podjąć szybką decyzję. Nie zaryzykowałam. Obawa przed zdejmowaniem płyt z podwieszanego sufitu wzięła górę :)

 

Będzie jakiś fajny, niski stolik, z możliwością przesuwania go wzdłuż linii okien... Zobaczymy, jaki będzie efekt końcowy...

Edytowane przez Katti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...