Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mmelisa, witaj u mnie po raz pierwszy ;) Fajnie mieć nowych gości :hug:

 

Cieszę się, że Ci się podoba mój domek i oczywiście zostań dłużej :)

 

Planujesz kominek Focus? My ostatecznie zrezygnowaliśmy z koncepcji kominka podwieszanego. Nie byłam do niego przekonana z kilku powodów ;) Będzie wkład kominkowy w zabudowie, prawdopodobnie Brunner.

A o jakim okapie dokładnie myślisz? O Gutmannie Futura czy o którymś z jego tańszych odpowiedników? Zgłębiałaś już ten temat? Chętnie przygarnę każde info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje bycia elita i z okazji rozpoczecia sezonu :wave::lol2:

Ja juz tyle czasu siedze na forum FM i powiem, ze duuzo wiedzy u mnie brakuje... mam tylko koncepcje ale zeby opisac cos ze szczegolami to :no:

 

Kominek to u nas planowany z firmy Jøtul (ten lub ktorys z wyzszych, podobny do niego) http://jotul.com/no/produkter/vedovner/f-370-serien/Jotul-F-373

 

Co do okapu to moj M mi pokazal pare miesiecy temu wysuwany z blatu... ale widzialam ceny nizsze nizeli ma Gutmann...wiec pewnie poszperam po necie za tymi drugimi... tak wiec moja wiedza, pewnie nizsza od Twojej:oops:

 

Jejku Twoje isnpiracje sa za@@fajne :D ja planujac budowe nie pomyslalam sobie o niczym.. u nas po prostu budowa trwa, a w trakcie szybko, co tu by teraz kupic... juz kilka razy nas zalatwiono, zeby od JUZ kupic cos... np cegle na komin... bylo jedziemy, wybieramy i mamy :lol2:

 

 

Bede na pewno zagladac i cieszyc sie wspolnie z osiaganych etapow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmelisa, a na jakim etapie jest Wasza budowa?

Taki okap zajmuje dość dużo miejsca w wyspie, dlatego np. przy niewielkiej się nie sprawdzi. Poza tym instalację pod niego trzeba przewidzieć już na etapie elektryki, wentylacji mechanicznej i przed wylewkami. Przypomniałaś mi, że muszę to ogarnąć. Zanim będzie za późno :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh to ja bede mogla sobie chyba juz o takim okapie pomarzyc tylko :(

ja to w sumie dom mam na plycie fundamentowej budowany..wiec podloga gotowa, ino ulozyc parkiet czy tez kafelki,,,.mamy juz elewacje zrobiona... w srodku tynki, elektryke.. teraz dokonaczamy poddasze ocieplac... brakuje jeszcze okien dachowych i innych technicznych spraw typu wentylacja z odzyskiem...rekuperator czy cooos takiego itp :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie ją przygarnę:) Ciebie w ostateczności tez skoro dają w pakiecie:D

 

O matko...

Toz to wlasnie to co ja CHCEM miec, taki kamien jak na Twojej wizualizacji!

Ten kamien jest w Beltrami bo go widzialam i sie wlasnie nad nim rozplakalam. Z dzieckiem na rekach i krzyczacym Panem na mnie ze on tu rozladunek kamieni robi a ja sie platam z dzieckiem i wisze na slabach.

Skad bierzesz ten kamien i ile to moze kosztowac i kto Ci go obrobi. Wiesz juz moze????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amglad, Lucko, dziękuję :hug: Ale nie pozwalam siedzieć w kącie - moi goście muszą czuć się komfortowo! (chociaż chwilowo mogę zaproponować jedynie niebieską kanapę na dachu :D )

 

Beata Weronika, mój projekt wnętrz dopiero się robi, w związku z czym nie wiem jeszcze dokładnie ile kamienia potrzebuję i tym samym, jaki będzie jego koszt. Na pewno nie jest to tania impreza :) Przy wyborze konkretnych slabów i ich obróbce zdam się na pomoc architektów, którzy od lat współpracują z wieloma kamieniarzami. Tak delikatne (i w mojej ocenie najładniejsze) użylenie ciężko znaleźć w Polsce i jeszcze ciekawie złożyć do kupy :( Jakiś czas temu dostałam kilka zdjęć pięknych slabów od wizytującej w Beltrami Koktajl ( :hug: ), ale mimo wszystko to nie było do końca TO. W najgorszym wypadku nie wykluczam importu z Włoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...