Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aga, to chyba nie Silka. Na etapie murów zostawialiśmy otwory do poziomu chudziaka. Później okniarze w porozumieniu z architektem sami wykonywali tą podmurówkę. Może Twoi przewidują jakąś podbudowę systemową? Może to kwestia innych obciążeń i rodzaju montażu? Musisz poprosić o wyjaśnienie u źródła :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aga, to nie kwestia różnych rozwiązań poszczególnych firm, a dopasowania do konkretnego przypadku (rodzaj montażu, wysokość podmurówki, wielkość i ciężar okien). U mnie i w moim przypadku na pewno jest jak należy :)

Chciałabym powtórzyć, że wczorajsze zdjęcia nie odzwierciedlają docelowego, właściwego montażu i zakotwienia moich okien. Wrzuciłam je pełna entuzjazmu i z chęcią zaspokojenia Waszej ciekawości :) Aby nie wprowadzać nikogo w błąd i uniknąć kolejnych podobnych pytań, usuwam. Pokażę pewnie już końcowy efekt.

Wszystkich zainteresowanych szczegółami zapraszam na priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała być świąteczna pocztówka nr 2 ;), ale wciąż czekamy na szyby.

Klepnęliśmy też projekt drzwi wejściowych :) Mają być dość oryginalne :rolleyes: Nie będą miały między innymi pochwytu ani klamki... Ot, taki autorski pomysł naszego archiego i Pana Pawła z Alltopu :) Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

 

I harmonogram prac ku pamięci:

kwiecień: instalacje, projekt ogrodu

maj: elewacja

czerwiec: tynki wewnętrzne i zewnętrzne, pierwsze nasadzenia?

lipiec/sierpień: piec, c.o., wylewki

wrzesień: ruszamy z wykończeniówką :)

 

Taki jest plan, o czymś zapomniałam?

 

Ciepłych Świąt życzę Wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała być świąteczna pocztówka nr 2 ;), ale wciąż czekamy na szyby.

Klepnęliśmy też projekt drzwi wejściowych :) Mają być dość oryginalne :rolleyes: Nie będą miały między innymi pochwytu ani klamki... Ot, taki autorski pomysł naszego archiego i Pana Pawła z Alltopu :) Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

 

I harmonogram prac ku pamięci:

kwiecień: instalacje, projekt ogrodu

maj: elewacja

czerwiec: tynki wewnętrzne i zewnętrzne, pierwsze nasadzenia?

lipiec/sierpień: piec, c.o., wylewki

wrzesień: ruszamy z wykończeniówką :)

 

Taki jest plan, o czymś zapomniałam?

 

Ciepłych Świąt życzę Wszystkim!

 

Malutki komentarzyk co do miesiecy lipiec/sierpien: c.o., wylewki i dopiero piec :) Osobiscie przed elewacja zrobilbym odprowadzenie deszczówki (drenaż?) bo jesli tego nie bedzie to biala elewacja moze szybko zmienić kolor...:) Jak wiesz, zachecam do zastosowania mojego rozwiazania ....niestety jeszcze nie opisanego w dzienniku (moze to i czas ...?)

Ps

Bedę dzis machac Twoim rodzinnym stronom ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demon, koktajl, dziękuję za życzenia :) :*

 

Lucka, czekam na gotowy projekt wod-kan. Jak tylko go otrzymam, będę prowadzić rozmowy z instalatorami :) Będę szukać kogoś na cito. Może Twojemu Panu nie będzie do mnie za daleko... Elektryk przybywa aż ze Śląska :)

Nie chcę zapeszać terminu przeprowadzki... Pogoda krzyżuje plany, ale wciąż wierzymy w koniec roku :)

 

Jak zawsze czujny Zygii! :) Oczywiście, że w tej kolejności - zastosowałam skrót myślowy ;) Kanalizacja deszczowa czeka na poprawę pogody...

No i szerokiej drogi! My jechaliśmy tą trasą wczoraj - masakra :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...