Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie. Czy robicie instalację wodną (doprowadzenie wody do kuchni, lazienek, stelaże do wc) na chudziaku czy dopiero na styropianie przed wylewkami...?

 

Może spóźniona odpowiedź, ale u mnie na chudziaku poprowadzone były rurki odkurzacza, wody, kanalizacyjne ( na niższym poziomie tym na gruncie była na chudziaku papa). I potem na to styropian - na niższym poziomie 3x5cm, na piętrze 2x5cm (aby wszystkie instalacje ukryć w styropianie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alicja, dzięki :D

Nie za późno, skądże! Mój główny i w sumie jedyny kandydat na hydraulika twierdzi, że rury układa się na styropianie... Zbieram więc opinie, proszę Was o więcej :)

Okazuje się, że w ogóle w kwestii hydrauliki ciemna ze mnie masa - nie mamy na przykład doprowadzonej wody do budynku.... Nasuwa się pytanie: gdzie był kierownik budowy? :bash:

 

Moniu :) I wzajemnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alicja, dzięki :D

Nie za późno, skądże! Mój główny i w sumie jedyny kandydat na hydraulika twierdzi, że rury układa się na styropianie... Zbieram więc opinie, proszę Was o więcej :)

 

Zapytaj dlaczego - może to inna "szkoła".

 

Okazuje się, że w ogóle w kwestii hydrauliki ciemna ze mnie masa - nie mamy na przykład doprowadzonej wody do budynku.... Nasuwa się pytanie: gdzie był kierownik budowy? :bash:

 

No my też nie mieliśmy - teraz hydraulik zrobił przyłącze ze studni do domu - wcześniej nie było sensu, bo i tak na zewnątrz włączało się pompę - bo agregat był na zewnątrz ;). Ale rura była już przeprowadzona pod fundamentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...

 

Ale spoks, Ty nie masz jeszcze elewacji prawda?

To nie ma chyba problemu, a u nas pod fundamentem bo achi bał się przecieków - u nas glina i w wykopie było sporo sączków wody gruntowej (ściana wysoka na 4 m i co jakiś czas widać było jak między warstwami sączy się woda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odliczam dni do rozpoczęcia prac nad elewacją :)

 

Dziś odwiedzili nas wspaniali goście :) Przybyli z piękną wierzbą :) Polinko, dziękuję! :*

 

Mocno kibicuje Waszej elewacji ....bo jak już jest to wtedy kilkugodzinny "maraton" wokół domu staje się rzeczą normalną (chodzisz i chodzisz i nie możesz nacieszyć oka):rolleyes:

 

A czy ta wierzba to jakaś wyjątkowa ..::-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Jesteście zawsze mile widziani :)

 

:hug: przyturlałam się do Was :rotfl:

Wierzba niech rośnie zdrowo ;)

 

Domek na zdjęciach nawet w połowie nie jest tak piękny jak w rzeczywistości!!!! Zakochałam się w drzwiach i oknach!!! :wiggle: Ja też teraz czekam na dalsze prace i zapowiadam swoje odwiedziny jak tylko będzie Wam pasować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygii, jak przyjedziesz znów :rolleyes:, sam ocenisz :) I elewację i wierzbę :D Serdecznie zapraszam!

 

Mocno kibicuje Waszej elewacji ....bo jak już jest to wtedy kilkugodzinny "maraton" wokół domu staje się rzeczą normalną (chodzisz i chodzisz i nie możesz nacieszyć oka):rolleyes:

 

A czy ta wierzba to jakaś wyjątkowa ..::-P

 

Przy okazji wierzby. Podziękowałam za współpracę wybranej wcześniej firmie ogrodniczej. Ktoś, kto twierdzi, że mój ogród nie musi ładnie wyglądać zimą, bo się z niego wtedy nie korzysta, nie zasłużył na jego projektowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowałam za współpracę wybranej wcześniej firmie ogrodniczej. Ktoś, kto twierdzi, że mój ogród nie musi ładnie wyglądać zimą, bo się z niego wtedy nie korzysta, nie zasłużył na jego projektowanie.

 

:jawdrop: To jakiś żart chyba był... Projektanci ogrodu tak powiedzieli???? Napisz kto to, żeby na nich nie trafić!

Każdy ogród ma koić, dawać odpoczynek, zachwycać domowników o każdej porze roku! Przecież po to się robi ogrody! Patrzysz przez okno i czujesz piękno dookoła siebie, a ja najbardziej potrzebuję tego zimą na ten przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wierzby. Podziękowałam za współpracę wybranej wcześniej firmie ogrodniczej. Ktoś, kto twierdzi, że mój ogród nie musi ładnie wyglądać zimą, bo się z niego wtedy nie korzysta, nie zasłużył na jego projektowanie.

 

Ha ha a mój będzie zimą właśnie najatrakcyjniejszy !!! trawy, brzozy, derenie, kosówki, formowane graby, rozpięte na linkach lipy - teraz wystarczy w wyobraźni oblepić to wszystko śniegiem, e voila :) No ale, ja mam to szczęście.... ;) wizjonera krajobrazu do nowoczesnej architektury na prawdę ciężko znaleźć.... ja uczyłem się tego dłuuuugo dłuuugo w belgii. A i tak ciężko to wdrożyć w naszym zaścianku na podkarpaciu bo tu mało kto buduje dom "bez dachu" :p

Montażyści już skończyli??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adk, nazwę firmy od ogrodów przemilczę... Krótko mówiąc - niektórym się chyba w tyłkach poprzestawiało.

 

MAG - szczęściarz z Ciebie, masz u siebie pole do popisu :) Ja mam taki problem z drzewami liściastymi typu lipa, że przez siedem miesięcy w roku musiałabym oglądać suche badyle, a muszę się gęsto odgrodzić od sąsiada. Coś na palach pojawi się na pewno na tle białego muru, ale jeszcze nie wiem, co dokładnie.

 

Moni_ta, tynki wewnętrzne gipsowe Knauf Diamant, zewnętrzny silikonowy lub silikonowo-silikatowy, ale firmy, faktury i koloru jeszcze nie wybrałam.

 

Demon, dzięki :) Wciąż głaszczę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mamy taki mały problem...

 

http://images37.fotosik.pl/2052/cc120f27628bd48bmed.jpg

 

Prawdopodobna przyczyna pojawienia się wody w kuchni znajduje się tutaj (szczelina pomiędzy styrodurem a podmurówką okien):

 

http://images44.fotosik.pl/684/9cbf99c7f31c2449med.jpg

 

Ewidentnie wadliwa jest izolacja. Zwracał nam już na to uwagę architekt obecny w czasie montażu profili. Pytanie, po czyjej stronie leży wina i jak naprawić błąd. Na początku przyszłego tygodnia przybywa kierownik budowy. Sprawy z podłączeniem wody nie udało mu się rozwiązać z korzyścią dla nas, może tym razem pójdzie mu lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mamy taki mały problem...

 

http://images37.fotosik.pl/2052/cc120f27628bd48bmed.jpg

 

Prawdopodobna przyczyna pojawienia się wody w kuchni znajduje się tutaj (szczelina pomiędzy styrodurem a podmurówką okien):

 

http://images44.fotosik.pl/684/9cbf99c7f31c2449med.jpg

 

Ewidentnie wadliwa jest izolacja. .

Brak taśmy uszczelniającej na styku muru i posadzki.

Np takiej http://www.mega-market.com.pl/akcesoria/530-sopro-dbf-638.html#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...