Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Lukasz69karolina, efekt ma być taki:

 

http://images33.fotosik.pl/683/dba52774c61f3a77med.jpg

 

Koktajl, wiesz, jak bardzo liczę się z Twoją opinią, ale nie przewidywałam niczego grafitowego w domu :D No dobra, przyjrzę im się ;) Już wkrótce :)

 

Sharlotka, u mnie będzie prawdopodobnie Amphisilan. Tylko jeszcze nie zdecydowałam, czy biały czy biały z dodatkiem białego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć Lula, efektownie :) Rozważaliśmy również to rozwiązanie, ale zrezygnowaliśmy ze względów praktycznych. Biała podłoga wymaga częstego mycia, robię to sama ( :D ;) ) i bez względu na kolor ściany - biały, czy szary - mop zostawia ślady na łączeniach. Nawet, gdy uklęknę i robię to ręką i tak zawsze maznę ścianę... Ale bezwzględnie taki architektoniczny detal wygląda bosko :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elewacja wciąż się robi, dom nabiera docelowych kształtów :wiggle:

Zdecydowaliśmy się na tynk silikonowy Caparol Amphisilan, kolor biały bazowy. Thermosan NQG nie przekonał mnie swoją bielą ;) Różnica w strukturze w mojej ocenie niezauważalna.

Wszystkie materiały Caparola do wykończenia elewacji dostarczył nam forumowy Fighter1983 :) Polecam!

 

Hmm... taki szary właściwie też mi się podoba ;) :

 

http://images36.fotosik.pl/502/0b1686fb24e9e05cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły też dziś pierwsze prezenty z Włoch :) Pewne elementy opraw oświetleniowych zewnętrznych musimy zatopić w ociepleniu i tynku, stąd dość szybkie zamówienie. Niestety, cała procedura trwa około 2-3 tygodni, a ja potrzebuję jeszcze 6 sztuk na cito :( Szukam bystrego ślusarza :D

Efekt ma być taki:

 

http://images39.fotosik.pl/2063/0b228a1b686767b2med.jpg

 

Zostałam też wyposażona w walizeczkę pięknych włączników CJC Systems, te są moimi faworytami, ale raczej w wersji z pojedynczym przyciskiem:

 

http://images47.fotosik.pl/1844/341576cb5ca5114bmed.jpg

 

 

I jeszcze raz dobre słowo o firmie Alltop. Panowie przybyli dziś poprawić fartuchy EPDM i odwodnienia. Poszło szybko, sprawnie i jak zwykle bezkonfliktowo.

Edytowane przez lullaby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lulla, jak ja dawno do Ciebie nie zaglądałam!!!! aż mi wstyd... wszystko mogę zwalić na codzienne patataj:) zaglądam i ....dech mi zaparło i zaliczyłam :jawdrop::jawdrop::jawdrop

matko, jak u Ciebie pięknie....a pstryczki po prostu odlotowe...mi najbardziej taki z poprzedniej strony sie podoba, taki samotny;)

Lulla, trzymam kciuki, żeby udało Ci się wszystko tak, jak sobie zamarzysz (mi sie nie udało ale i tak jestem szczęśliwa):D

ściskam :hug::hug::hug: i pozdrawiam z morską bryzą - u nas pięęęęknie, 20 już teraz i słonko!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki, wiem, że to niepraktyczne, ale jakże ładne, więc uparłam się i już :D Takich mało funkcjonalnych rozwiązań jest i będzie u mnie więcej ;)

 

nom niepraktyczne w myciu podłogi, jak pisze katti ale PRZE PRZEPIĘKNE :) :)

jakoś wykombinujesz patent na mycie zapewne :D

a ogólnie to zachwyca mnie Twoje dbanie o każdy nawet najdrobniejszy szczegół - tyle czasu myślisz o pstryczkach - ja to bym poszła do Casto i kupiła jakieś i już :D może dzięki Tobie jakoś mi się gust wyrobi :p hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniu, no właśnie ma być biały biały, żadnej kremówki ;) Na próbce prezentował się nieźle, zobaczymy jaki wyjdzie rzeczywiście.

 

Karolina, to miłe, co piszesz :) O większość detali dba nasz architekt wnętrz, nawet o wygląd anemostatów :D

A nad pstryczkami dumam tyle czasu, bo decydując się na któreś z nich, muszę sprawdzić ich współdziałanie z moją instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniu, no właśnie ma być biały biały, żadnej kremówki ;) .

 

Lul, kiedy będzie gotowy? Pokażesz? Jeszcze się nie zabrałam za wybór tynku i próbki... Myślałam nawet, by do białego bazowego dodać odrobinę szarości, byle tylko kolor nie wpadał w śmietankowy...

 

O większość detali dba nasz architekt wnętrz, nawet o wygląd anemostatów

.

 

czy wybrałaś Lindab czy moze coś innego?

Edytowane przez bami
Wredne korekty sprzętu z jabłuszkiem, który myśli, ze jest mądrzejszy niż ja....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bamka, myślę, że w ciągu tygodnia skończą...

 

Skontaktuj się z forumowym fighterem1983 - wprowadzi Cię w świat tynków :D W razie potrzeby wykona próbki, wyjaśni jak uzyskać pożądany kolor, obliczy zapotrzebowanie na materiał.

 

Co do anemostatów, pewnie Lindab, ale gdzie mi tam jeszcze do tego zakupu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bamka, myślę, że w ciągu tygodnia skończą...

 

Skontaktuj się z forumowym fighterem1983 - wprowadzi Cię w świat tynków :D W razie potrzeby wykona próbki, wyjaśni jak uzyskać pożądany kolor, obliczy zapotrzebowanie na materiał.

 

Co do anemostatów, pewnie Lindab, ale gdzie mi tam jeszcze do tego zakupu...

 

Fightera już znam, jeszcze z ubiegłego roku, kiedy zabieraliśmy się za ocieplenie ... Muszę znowu do niego zadzwonić ...

A ja anemostaty powinnam JUŻ kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M

A nad pstryczkami dumam tyle czasu, bo decydując się na któreś z nich, muszę sprawdzić ich współdziałanie z moją instalacją.

 

Dokładnie! :) Instalacja domku inteligentnego niesie pewne ograniczenia.

U nas ten sam etap! Grzebie w pstryczkach już chyba z miesiąc :) Powodzenia Lulla! Cały czas podglądam, cieszę się z postępów i kibicuję całym serduchem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katti, a ja uważam, że inteligentny system niesie za sobą mnóstwo rozwiązań i konfiguracji, a jedynym ograniczeniem przy jego zastosowaniu jest ludzka wyobraźnia :)

Ale faktem jest, że nie wszystkie pstryczki elektryczki działają z konkretną instalacją.

Uśmiałam się z: "u nas ten sam etap" :D :D :D U Ciebie pięknie i domowo, a u mnie ściany z cegły i chudziak! Tym bardziej dziękuję za kibicowanie, przyda się w najbliższych miesiącach :hug:

 

Demonku, thanks :) Na razie strona ogrodowa rozgrzebana, a i ekipa nie dotarła dziś na budowę :( Niebawem coś wkleję ;)

 

Sharlotko, taki właśnie trochę śmietanowy ten NQG... oglądałam dość dużą próbkę pod każdym kątem, w każdym świetle i ostatecznie wzięłam Amphisilan. Ale to moje i męża wrażenie, inni nie muszą go podzielać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek wchodzi firma od wentylacji mechanicznej - kanały Uniflex będą rozprowadzane w stropie przed jego zalaniem. Zdecydowaliśmy się na taki rodzaj rekuperacji ze względu na fakt, że nie chcemy obniżać sufitów.

 

Lullaby chciałabym się przywitać u ciebie w dzieniku i pogratulować pięknego domku. Pisałaś kiedyś, że chcesz rozprowadzić reku w stropie. Czy zrealizowaś to? Ja też będę miała parterówkę i nie chcę obniżać sufitów, myślałam o osadzeniu w posadzce ale nie wiem, która wersja lepsza. Pewnie ty już zbadałaś temat i więcej wiesz więc jak możesz to poradź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Gruszczynko!

 

Witam serdecznie i dziękuję :)

 

Tak, rozprowadziliśmy kanały wentylacyjne w stropie przed jego zalaniem :yes: Gdzieś w dzienniku powinny być zdjęcia z montażu.

Uważam, że było to jedno z lepszych i bardziej przemyślanych budowlanych posunięć ;) Polecam je każdemu, kto myśli o rekuperacji w domu parterowym z przeszkleniami od podłogi do sufitu. Dzięki temu mamy zachowaną pełną wysokość najniższych pomieszczeń - 3m, sufity będą obniżone o jedyne 5 cm celem ukrycia ram okiennych.

WM w warstwie ocieplenia podłogi nie brałam pod uwagę tylko i wyłącznie dlatego, że miałam możliwość wykonania jej w stropie, czyli zgłębiłam temat odpowiednio wcześnie. O ile mnie pamięć nie myli, rozwiązanie "in floor" posiada forumowy Chaffinch (:bye: jeśli nas czytasz, zachęcam do podzielenia się spostrzeżeniami :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...