Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś z Was orientuje się, jaka jest maksymalna dozwolona wysokość żywopłotu/nasadzeń wzdłuż ogrodzenia...?

To zależy... czy żywopłot będzie wyznaczał granicę działek, czy będzie po jednej ze stron?:rolleyes: (inne artykuły KC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca tak jest bo nawet jak będzie tylko po Twojej stronie ale będzie "przeszkadzał" sąsiadowi bo np. zabiera mu słońce to takie szczelne nasadzenia nie mogą być wyższe niż chyba 2,2m. Natomiast nie ma określonej granicy odległości w jakiej od ogrodzenia można sadzić wyższe żywopłoty. Generalnie jeśli dobrze żyjesz z sąsiadem i jest to w miarę rozgarnięty człowiek to nie powinno mu przeszkadzać takie zielone ogrodzenie bo i dlaczego miałoby... Ale warto wiedzieć że jeśli posadzisz sobie przy płocie np. kulistą odmianę katalpy, robinii czy czegokolwiek innego i to piękne drzewko po paru latach rozbuduje swoją koronę poza Twoją granicę działki to sąsiad ma prawo bez pytania zrównać koronę drzewka z granicą działki i z kuli zrobi ci się półkula :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.A.G.

Tak by było, gdyby on rósł w granicy, ale on będzie rósł po wewnętrznej stronie płotu !

Co do gałęzi : zgodnie z art. 150 ten, na którego grunt przechodzą gałęzie ma prawo je obciąć i zachować dla siebie. Ale zanim to zrobi, ma obowiązek wyznaczyć właścicielowi rośliny, tujki odpowiedni termin do ich usunięcia.

Co do korzeni : jeżeli korzenie tujek będą też na działce sąsiada, a będą, a wycięcie korzeni mogłoby doprowadzić do śmierci tujki, to korzeni jednak wycinać nie wolno. Tu w piśmiennictwie są dosyć rozbieżne zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wpis dedykuję TKZowi, który dzielnie towarzyszył mi przy podlewaniu tujek w gąszczu komarów :D

 

Na początek mały obrazek :)

 

http://images44.fotosik.pl/743/e36aee7a06af7b3fmed.jpg

 

Na pierwszym planie opaska żwirowa. Kupiliśmy tonę thassos i mniej więcej na tyle wystarczyło :D Na drugim planie - thuje, toi toi i kontener, ale dwóch ostatnich pozycji nie oceniamy ;)

Firma ogrodnicza posadziła 3,5-metrowe żywotniki w odległości około 40 cm od ogrodzenia sąsiada. W ciągu kilku lat mają stworzyć lity mur i stanowić niejako tło dla przyszłych docelowych nasadzeń. Nie zacieniają sąsiadowi ogrodu i nigdy nie będą, bo graniczymy jedynie z jego pomieszczeniami gospodarczymi, a całą wystawkę ma on z dwóch innych stron. Ale ma też problem. Nie może sprzedać domu, więc wszystko mu przeszkadza. Najbardziej nasz dom, którym po kolei zachwycają się potencjalni nabywcy jego stodoły.

Wczoraj "człowiek zza miedzy" powołał się na internetowy wpis o sąsiedzkim sporze i nakazie skrócenia thuj o 30% do wysokości 2,5 m. Postraszona nadzorem budowlanym, zrobiłam wielkie oczy i oczywiście niczego nie zamierzam ciąć, ale wolałam się upewnić. Bardzo dziękuję Wam Wszystkim za opinie :yes:

 

Kończymy elewację. Tynk jest zatarty bardzo ładnie. Ekipa wraca poprawić jedynie jedną ścianę i obrobić okna na dole - moje poczucie estetyki nie pozwala mi zaakceptować obecnego wyglądu ;)

I właściwie bardzo chciałabym swoich elewatorów polecić, ale nie zrobię tego publicznie.

W różnych miejscach tego forum rekomendowałam swojego dekarza, swoją drogą świetnego fachowca. Ale. Od tygodni spotykam się z totalną ignorancją z jego strony. Dach nie jest skończony. Na wykonanie czekają docelowe obróbki blacharskie, kominki wentylacyjne, o których ktoś zapomniał w listopadzie... no i pokrycie Roofmate'u, coraz bardziej narażonego na niekorzystne działanie promieni UV! Mała robota. I za niewielkie pieniądze, w porównaniu do tych, już na ten cel wydanych...

Konkluzja jest taka, że wykonawcy mają krótką pamięć i najwidoczniej lubią palić za sobą mosty. Gdyby nie moje polecenie, nie byłoby kolejnych inwestorów zauroczonego dekarzem Marcina R... I takie tam... Pożaliłam się i już mi lepiej :) Ech, życie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucka, i to jaką ładną :) Stodoła w moim poście nie miała być określeniem pejoratywnym :no: To synonim "domu sąsiada", który jako pierwszy przyszedł mi do głowy :)

 

Rasiu, otoczaki kupowałam w hurtowni kamieni ogrodowych na trasie Konstancin-Piaseczno, Przesmyckiego, Chyliczkowska (nigdy nie wiem)? Ceny średnie, przy większych zamówieniach można negocjować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam :)

 

Bami, od strony sąsiadów mam taką trochę lepszą siatkę na podmurówce, w kolorze grafitowym... Nic specjalnego, ale nie miałam na nią żadnego wpływu - już była, kiedy kupowałam działkę. Z dwóch pozostałych stron planuję mur w białym tynku.

 

Katti, opaska ma szerokość 45 cm, obrzeża plastikowe Eko bord Uni, kamienie rozłożone na wysokość około 4 cm. Tona wystarczyła na jakieś 30 mb.

Prawdę mówiąc, jeszcze nie wiem, czy tak zostanie na zawsze ;) Elewacja jest biała, ale kamienie są bielsze. Podejmiemy ostateczną decyzję po wykonaniu tarasów, na razie chcieliśmy zabezpieczyć nowy tynk przed zabrudzeniami i chyba się udało :)

 

Strzeliłam dziś opasce kilka fotek porządnym aparatem ;)

 

http://images44.fotosik.pl/745/87f2a6ccbbc16c93med.jpg

 

http://images47.fotosik.pl/1870/c29cea54ee33b3e9med.jpg

 

We wtorek biegam z architektem wnętrz po sklepach w poszukiwaniu gresu i kamienia, a 22 lipca startują tynki wewnętrzne :) Wciąż czekam na odzew ze strony dachowca...

Edytowane przez lullaby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...