Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

http://images44.fotosik.pl/745/87f2a6ccbbc16c93med.jpg

 

http://images47.fotosik.pl/1870/c29cea54ee33b3e9med.jpg

 

Lullaby,

Brak mi słów ....pięknie, pięknie i jeszcze raz pięknie:jawdrop::jawdrop::jawdrop:

Mam nadzieje, że wreszcie się dogadasz z Panem od obróbek (a pomyśleć jaki dobry piar mu zrobiłaś....a o mało co ja też byłbym jego klientem).

A pomyśleć, że wczoraj byliśmy w Twoich rejonach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Zygii! Wielkie dzięki :)

Mam nadzieję, że urlop się udał :)

 

Dekarz nawiązał dziś kontakt. Zrobił próbkę docelowej obróbki, czeka na akceptację, a my na konkretne terminy prac.

 

Katti, cieszę się, że pomogłam :) Zdrowiej!

 

Wczoraj wspólnie z architektem wnętrz wybraliśmy gres na podłogę. Będą płyty o wymiarach 120x120, dokładnie takie jak na wizualizacjach wnętrz, jeśli ktoś miał okazje je widzieć ;)

Przed nami najtrudniejszy do wykonania detal łączenia ścian z podłogami i sufitami. Będziemy mocować specjalne profile przed tynkami i wylewkami. Wszystko musi zgadzać się co do milimetra, zwłaszcza, że gres łączy się zarówno z kamieniem, jak i drewnem... Szczegół został pięknie ujęty na rysunku technicznym, pozostaje mi znaleźć w ciągu tygodnia rzetelnego i precyzyjnego wykonawcę :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lulla - jest pięknie, cudnie i mogłabym tak dłuuuugo!!! :rolleyes:

Opaska to strzał w dziesiątkę! A drzewka ładnie odgradzają Was od sąsiada i uważam że powinien być Ci wdzięczny bo dla mnie to byłaby atut gdybym miała kupować tą stodołę!

 

:yes::yes::yes::yes:ślicznie

Muszę pomyśleć o takich dużych okazach do siebie ;) pamietsza może ile szt[, mam jakiś taki długi płot i ekonomicznie wychodza tylko takie 40 cm ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamyczki wyglądają świetnie. 3,5m tuje x 43 szt. = wiem ile to kosztuje :) a nie myślałaś nad czymś innym niż żywotniki? w podobnych pieniądzach możnaby zrobić piękny szpaler z "ekranów" z graba albo lipy rozpiętych na linkach... minus tylko taki że nie są zimozielone ale brązowe liście zimą na tle śniegu mają swój urok. niemniej jednak masz już szczelną ścianę :) ależ ten dom musi wyglądać !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.A.G., Moni_ta, dziękuję :)

 

Andrzej, wiem, że tuje Brabant to żadna rewelka, ale jak doliczysz do znanego Ci kosztu robociznę firmy ogrodniczej i pozostałe gadżety (ziemia, pale, geowłóknina), to zrozumiesz :D ;) Grab mają sąsiedzi, przez 8 miesięcy w roku wiszą brązowe, a raczej gołe wiechcie - idzie się pochlastać ;)

 

Monika, wybraliśmy gres Imola 120x120. Załączam zdjęcia, mimo, że sklepowe światło odbiera płytom 90% uroku :)

 

http://images42.fotosik.pl/921/ffcade3bbaa4f689med.jpg

 

http://images41.fotosik.pl/2096/b694f97f041859aamed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.A.G., Moni_ta, dziękuję :)

Grab mają sąsiedzi, przez 8 miesięcy w roku wiszą brązowe, a raczej gołe wiechcie - idzie się pochlastać ;)

[/url]

 

No dzięki :p u mnie na działce ok 50% roślinności to będzie właśnie grab i to właśnie ze względu na te "brązowe a raczej gołe wiechcie" :D :D :D Zachęcam Cię żebyś się przełamała i zrobiła choć mały akcent z graba ;) właściwie 100% nowoczesnych domków w belgii gdzie ja uczyłem się modernistycznego i minimalistycznego podejścia do projektowania zieleni ( a jest się tam z czego uczyć) ma w swoich założeniach graba lub buka. Przede wszystkim dlatego że są to drzewa bardzo elastyczne i świetnie nadają się do formowania wszelakiego rodzaju brył. Pamiętaj, dom masz w prostej i czystej bryle, ogród powienien być w tym samym tonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Lullaby,

 

W tym tygodniu montowali mi okna, niestety jeszcze kilka szyb nie dotarło, więc muszę poczekać jeszcze 3 tygodnie na zakończenie montażu. Ekipa często wspominała twój piękny dom a w szczególności czarne profile i nowatorskie drzwi:)

 

Wrzuć proszę na forum bliższe zdjęcie tuji, jestem ciekawa jak wyglądają z bliska. Co ile je sadziłaś, aby szczelnie zakryły płot sąsiada?

 

Pozdrawiam:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kochani!

I'm back :D Fajnie, że jesteście :)

 

Ostatnio niewiele się działo. Zamontowano docelowe oświetlenie zewnętrzne na tarasach i w komunikacji. Oprawy bez kołnierzy dające wiązkę światła prosto z wnętrza betonu były strzałem w dziesiątkę. Jestem bardzo zadowolona.

Skończona została też elewacja i pojawiły się docelowe obróbki blacharskie. Są białe i klejone. Mam wrażenie, że miały wyglądać inaczej, ale nie mam już siły dociekać, kto ma rację - dekarze, twierdzący, że elewacja nie jest równa, czy "elewatorzy", utrzymujący, że wytyczne architekta i dachowca były inne. Jest dobrze.

No i weszli tynkarze wewnętrzni. Przed nimi najtrudniejszy etap - montaż listew wykończeniowych przy podłodze i sufitach. Tak, tak, sufitach też. Mają być super hiper ekstra podcięcia zamiast cokołów. Trzymajcie kciuki, żeby się udało, bo jestem przerażona.

Tym optymistycznym akcentem kończę, życząc Wszystkim dobrej nocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...