Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej Lulla:hug: zglaszam, ze podgladam i jestem jestem.... na wakacjach jeszcze ;) prace u nas wrą.. teren dzialki caly podniesiony cale 40arow na prawie metr wysokosci za bagatela 3tysiaki z koparka :yes: ale mielismy farta :D na gorze podlogowka rozlozona, posadzka anhydrytowa wylana...

ja tez wizyty wiesz gdzie ;) juz prawie zakonczone, we wtorek ostatnia nagroda dla mnie - estetyka :D

 

robimy plany zeby na wiosne jak najwiecej zrobic aby w wakacje moc juz zamieszkac jak przyjedziemy...szukamy i zapisujemy sobie plytki itp.. :D

 

sciskam goraco i obiecuje odezwac sie po powrocie do NO ... :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lulla, pokaż to swoje bajeranckie oświetlenie jeśli możesz :)

 

My nie mamy jeszcze lamp zewnętrznych, myślimy o takich snopowych za jakiś czas, ale nic takiego do czego bylibyśmy w 100% przekonani do oczu nam nie wpadło

 

Ciekawa jestem też Twojego wykończenia cokołów, bo chyba czegoś takiego nie widziałam. U nas też nie ma listew przypodłogowych haha :D

 

i jestem na 90% pewna jaki masz zawód :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kochani!

I'm back :D Fajnie, że jesteście :)

 

Ostatnio niewiele się działo. Zamontowano docelowe oświetlenie zewnętrzne na tarasach i w komunikacji. Oprawy bez kołnierzy dające wiązkę światła prosto z wnętrza betonu były strzałem w dziesiątkę. Jestem bardzo zadowolona.

Skończona została też elewacja i pojawiły się docelowe obróbki blacharskie. Są białe i klejone. Mam wrażenie, że miały wyglądać inaczej, ale nie mam już siły dociekać, kto ma rację - dekarze, twierdzący, że elewacja nie jest równa, czy "elewatorzy", utrzymujący, że wytyczne architekta i dachowca były inne. Jest dobrze.

No i weszli tynkarze wewnętrzni. Przed nimi najtrudniejszy etap - montaż listew wykończeniowych przy podłodze i sufitach. Tak, tak, sufitach też. Mają być super hiper ekstra podcięcia zamiast cokołów. Trzymajcie kciuki, żeby się udało, bo jestem przerażona.

Tym optymistycznym akcentem kończę, życząc Wszystkim dobrej nocy :)

 

Lulla,

To fakt czasami z ekipami ciężko się rozmawia....a jest jeden argument który działa "$" ;)

Co do montażu listew wykończeniowych przy podłodze i sufitach to najlepiej niech wykonawca wykona próbkę do akceptacji Inwestora.

"Ciepłe" tzn. 34 stopniowe pozdrowienia

zygii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór :)

 

Witam wszystkich stałych Czytelników i nowe twarze :D I jak zwykle bardzo dziękuję za wszystkie miłe słowa :) Tyle tytułem wstępu.

 

Czas na małą aktualizację.

Docelowe białe, klejone obróbki dachu już są:

 

http://images62.fotosik.pl/41/c31bde388eadbd51med.jpg

 

http://images63.fotosik.pl/41/73c811d84d92fad7med.jpg

 

http://images61.fotosik.pl/40/30f14ace32ec97ddmed.jpg

 

Oświetlenie dla Lucki :) Obiecuję zrobić też wersję dzienną, jeśli tylko uda mi się dotrzeć o przyzwoitej porze na budowę. Na zapalone trzeba będzie chwilę poczekać - nie mogę dostać się do sterownika ze względu na trwające roboty tynkarskie ;)

 

http://images62.fotosik.pl/41/7ad909f8af9ba781med.jpg

 

Obecnie robimy tynki wewnętrzne :) O takie:

 

http://images61.fotosik.pl/40/e4efde8cab3e92e3med.jpg

 

I równiutka już ściana:

 

http://images63.fotosik.pl/41/9dd4a280e7675ceamed.jpg

 

Z ekipy, wielokrotnie rekomendowanej na fm, jesteśmy na razie bardzo zadowoleni.

Tynki zostaną wykończone przy podłodze listwami wykorzystywanymi do boniowania elewacji. W ten sposób unikniemy widocznych listew przypodłogowych (cokołów). Detal pokażę wkrótce.

 

BESZO, nie udzieliłam jeszcze Tobie odpowiedzi :) Firma ogrodnicza sadziła tuje co 80 cm.

 

Pozdrawiam Wszystkich :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam sie tu przez totalny przypadek i....zostaje na dłużej! Przepiękny projekt domu przede wszystkim.Cudnie wysmakowane wnętrza sie zapowiadają.Jestem pod ogromnym wrażeniem!Mam ogromna prośbę co to za kolor na elewacji czysto bialy chyba nie jest? Prezentuje sie niezwykle elegancko.Pozdrawiam i będę zaglądaćzaglądać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polina, Drimeth - dzięki :)

 

Krzysztof5426, listwy do boniowania będą "wtopione" w tynki i wylewki w taki sposób, by płyta gresowa/deska weszła pod ścianę. Jeszcze się zastanawiam, czy zrobić to samo z sufitem.

 

Fajna kobieto, witaj i dziękuję bardzo :)

Tynk to biały bazowy Caparol Amphisilan, w zależności od pory dnia i strony świata jest mniej lub bardziej czysty, ewentualnie wpada w śmietankę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

trafiłam tuz wątku o elewacjach i zapisuję sobie na weekend cały wątek do przejrzenia :)

 

Na razie obejrzałam tylko zdjęcia bryły domu - boskie!!!!

 

Nie doczytałam się jeszcze skąd jesteś, ale jeśli z okolic stolnicowych czy mogłabym prosić o namiar na tą sprawdzoną firmę od elewacji i tynków?

Z góry bardzo dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demonku, thanks :D

Czy będziecie ten uzupełniany tynk czymś wykańczać przy podłodze? Boję się, że może się pokruszyć, no i odpryski farby... Jestem ciekawa, jaki masz na to patent ;)

 

Yenulka, witaj u mnie. Bardzo mi miło :)

Namiary wysyłam w PW.

Przy okazji - o co chodzi z wątkiem o elewacjach...? :o :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola ten etap cieszy bardzo:) masz juz wybrane drzwi ? Jezeli chcesz miec zlicowane ze sciana i z ukrytą ościeżnicą juz trzeba je montować, właśnie się o tym dowiedziałam....

Moni_ta,

Wg informacji udzielonych przez przedstawiciela firmy Leon drzwi z ukrytą ościeżnicą winno się montować po parkietach/płytkach ....:???:

Pewnie przed podłogami dobrze jest znać dokładne szerokości ościeżnic/drzwi żeby nie trzeba było sztukować przestrzeni "około ościeżnicowej" ;)

Choć zawsze można podłożyć pod ościeżnice coś co odpowiada grubości materiału docelowego i uniknąć ryzyka uszkodzenia podłóg podczas osadzania ościeżnic ...co na to praktycy którzy ten etap prac mają za sobą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...