Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

lull, tak mi przykro ... U mnie i u sąsiadów naprawdę spisali się na medal... Już nigdy nikogo chyba nie polecę, branża budowlana jest kompletnie nieprzewidywalna...

 

ale ale... Skoro szukasz juz wylewkarzy, to "mizianie się" z podłogówką zdaje się zakończone sukcesem :wiggle:

A ja dalej się.... miziam :bash:

 

Bami, to przecież nie Twoja wina :) Po prostu irytują mnie wykonawcy, którzy umawiają się na spotkanie, a potem albo nie odbierają mojego telefonu w ogóle albo, kiedy już odbiorą inny, nie potrafią podać konkretnego powodu, dlaczego nie podejmą się zlecenia :confused:

 

czyli na foty trzeba czekać jeszcze 3 tygodnie ?? to już w sumie będzie miesiąc i trzy tygodnie!! litości :p :0

 

No widzisz, takie opóźnienie, taka sytuacja :D

 

jednak nie ma sprawiedliwosci na tym swiecie :p:rolleyes:

 

:D

 

Jutro wchodzą hydraulicy. We wtorek zaczynamy ogrodzenie. 8 października to dzień wylewek. Potem będą foty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bami, to przecież nie Twoja wina :) Po prostu irytują mnie wykonawcy, którzy umawiają się na spotkanie, a potem albo nie odbierają mojego telefonu w ogóle albo, kiedy już odbiorą inny, nie potrafią podać konkretnego powodu, dlaczego nie podejmą się zlecenia :confused:

 

Mam tak samo z pajacem od spieków ...

z drugiej strony, jak się trafi ktoś normalny i słowny, jestem zaskoczona :)

co za branża :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu irytują mnie wykonawcy, którzy umawiają się na spotkanie, a potem albo nie odbierają mojego telefonu w ogóle albo, kiedy już odbiorą inny, nie potrafią podać konkretnego powodu, dlaczego nie podejmą się zlecenia :confused:

Lulla,

myślałam, że ostatnio tylko my tak mamy:( - UMÓWIENI NA TERMIN, DOGADANI FACHOWCY po prostu się nie zjawiają, kiedy się mieli zjawić na roboty, i albo nie odbierają, albo "oddzwonią za chwilę":(

Już mi ręce opadają. Inwestor chce zlecić, zapłacić, a oni co???? W kulki lecą, i myślą, że jak już złapali jelenia, to i tak poczeka dłużej i nie będzie szukał innego wykonawcy, bo go po prostu za pięć dwunasta nie znajdzie.

Co za brak szacunku i profesjonalizmu.

 

Jakie ogrodzenie, jakie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór!

 

Skończyliśmy instalację wod-kan. Zaczęło się układanie styropianu Termoorganika Silver dach-podłoga (21 cm). Na początku przyszłego tygodnia ekipa rozpoczyna układanie ogrzewania ściennego i podłogowego. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem - do 10 października powinny być wylewki.

Dziś został też wylany fundament pod ogrodzenie - murowane, pełne, docelowo tynkowane na biało (kolor elewacji). Zainspirowani sąsiedzi od dużego psa zaczęli wykonywać w końcu swoje. Bardzo ładna krata. Przynajmniej istnieje szansa, że skutecznie odizoluje powsinogę od innych terenów prywatnych. Buda nie rozwiązała problemu. Poza tym bardzo kocham zwierzęta.

 

Właściwie została też wybrana brama garażowa. Segmentowa Hormann, ze zlicowaną maskownicą wyrównującą nadproże. Umowę podpiszę, kiedy przekonam się do przetłoczeń L (koktajl, I need you :D)

 

Aha, zapomniałabym. Dzięki nowemu sąsiadowi, od tygodnia dom posiada stałe łącze internetowe - 20 MB/s :)

 

Jutro spróbuję zrobić zdjęcia.

 

Bami, Katti, Sharlotka, Amglad - ściskam Was :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie została też wybrana brama garażowa. Segmentowa Hormann, ze zlicowaną maskownicą wyrównującą nadproże. Umowę podpiszę, kiedy przekonam się do przetłoczeń L (koktajl, I need you :D)

 

a czego duszyczka pragnie?:) jaką masz jeszcze opcję oprócz tych L przetłoczeń bo szczerze wg mnie to tylko te pasują u Was?

Edytowane przez koktajl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż myślę, ale jeszcze nic nie wymyśliłam ;)

 

Zdjęcia miały być po wylewkach, ale widziałam, że ten etap jest równie pożądany na forum ;) Voila!

 

http://images63.fotosik.pl/245/70b0209fca3071d4med.jpg

 

http://images62.fotosik.pl/245/8cfd6579ff2b2da8med.jpg

 

http://images62.fotosik.pl/245/58669ad92ca18e57med.jpg

 

W poniedziałek montaż rozdzielacza, który nie dojechał, osadzenie odpływów liniowych Viega Advantix Vario, gniazda podłogowego (jeszcze nie kupiłam) i próba wody. We wtorek wylewki :)

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż myślę, ale jeszcze nic nie wymyśliłam ;)

 

 

 

W poniedziałek montaż rozdzielacza, który nie dojechał, osadzenie odpływów liniowych Viega Advantix Vario, gniazda podłogowego (jeszcze nie kupiłam) i próba wody. We wtorek wylewki :)

 

Hej !

Coś z "pożądaniem" tego etapu słabo ....zero komentarzy ....czyżby letarg zimowy ;)

 

Nasz wylewkarz powiedział, że odpływy czy to w łazience czy w garażu powinno się montować po wylewkach ze względu na możliwość uzyskania wyższej dokładności montażu ( i z perspektywy chyba miał racje). W łazienkach w miejscu planowanego odpływu pozostawiliśmy styropian, natomiast w garażu kanał pod odpływ być wycinany szlifierką kątową.

Trzymam kciuki za kolejne etapy :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się dokładnie jaki cel ma takie gniazdo?

do lampy podłogowej to? czy do czegoś innego? :)

 

U mnie bedzie np służył do laptopa:) musiałabym wyciągać przedluzacz( daleko mam do najbliższego gniazdka sciennego;)) a ja generalnie przesiaduje z kompem na kolanach. Do lampy na stoliku bocznym rownież sie przyda. Moze byc także do telewizora gdy nie stoi bezpośrednio pod ściana:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo do lapka - że ja o tym nie pomyślałam :)

dzięki koktajl

może i ja sobie sprawię? :rolleyes: zostawi się na niego otwór w wylewce?

 

tak zostaw sam otwór (można włożyc np. kawałek styropianu żeby na pewno nie zalali betonem) potem włożyliśmy gniazdo i dolali jakiejś masy betonowej wkoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby coś to ja mam takie gniazdo, na razie go właściwie nie używamy bo nie ma stolika na którym można byłoby odłożyć laptopa, zresztą kanapy są przesunięte pod samą ścianę, żeby cieszyć się przestrzenią:)

 

Ale możesz sobie obejrzeć u mnie w dzienniku jak to może wyglądać. bo specjalnie dla Karoliny pstrykałam fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygii :) Wzięłam sobie do serca Twoje uwagi i zostawiłam styropian w miejscu przyszłych odpływów liniowych w łazienkach :) Kupiłam też Twój odpływ do garażu ;) Ten z kolei został już osadzony.

 

Lukasz69karolina, koktajl wymieniła chyba większość zastosowań gniazda podłogowego :) Jak ono wygląda, faktycznie możesz zobaczyć u Lucki :yes:

Dodam tylko, że zostawiając na nie miejsce w wylewce, warto też pamiętać o kablu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...