Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Czy jak szukałaś calacatty, natknęłaś się może na kamień biały-prawie biały? Szukam od paru miesięcy i to co ściągają kamieniarze twierdząc, że jest jak śnieg, zwykle się okazuje śniegiem w smogowym mieście. Na razie mi wyszło, że zostaje kompozyt, ale jeszcze się bronię.

 

Sprawdzalas kamien thassos? Tylko nie wiem czy ta biel bedzie ci odpowiadać no i w Polsce chyba maja mało tego kamienia w magazynach. On jest biały ale czasem ma mocniejsze żyły ktore sa uznawane za wadę dlatego tez wycina sie je przez co slaby nie zawsze sa duże. A jesli nie kamien to planujesz dać corian na ściany? Czy myślisz o konglomeracie a nie o kompozycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sprawdzalas kamien thassos? Tylko nie wiem czy ta biel bedzie ci odpowiadać no i w Polsce chyba maja mało tego kamienia w magazynach. On jest biały ale czasem ma mocniejsze żyły ktore sa uznawane za wadę dlatego tez wycina sie je przez co slaby nie zawsze sa duże. A jesli nie kamien to planujesz dać corian na ściany? Czy myślisz o konglomeracie a nie o kompozycie?

 

Thassos wygląda świetnie, ale nie spodziewałam się, że jest w dużych bryłach (znałam go z kamieni jedynie). Dzienkowie bardzo, poszukam go wytrwale.

Potrzebuję go na zewnątrz, jako postument pod siedzisko i szklaną rzeźbę (nie przed domem :D ) do pewnej realizacji.

Jeśli będzie miał kilka żył, to mi nie będzie przeszkadzać, potrzebuję, żeby pięknie odbijał od zieleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie nie wiem czy to bedzie dobry wybór jesli na zewnątrz... Po jakimś czasie zrobi sie zielonkawy jesli bedzie od strony północnej ( no chyba ze od południa o chcesz), zreszta jak większość miękkich kamieni (lupek czy piaskowiec). Ja widziałam slab ale niewielki w beltrami w siestrzeniu pod wawa. Mysle ze najlepiej bedzie jak sie wybierzesz do dużego kamieniarza ktory bedzie miec spory wybór i rozeznanie. Z bialawaych granitow( a ponoć takie nie istnieją:)) widziałam jeszcze cos co nazywa sie wiscon(??) white. Tylko ze on jest biały z czarnymi smugami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objeździłam okolicznych kamieniarzy, są wciągnięci w akcję i co jakiś czas ściągają mnie do siebie pokazując różne odcienie nie-bieli. :). Thassos mnie mocno wciągnął, to będzie bardzo nasłonecznione miejsce (tzw. patelnia), tylko kojarzę, że miałam z niego kamienie i użyłam ich do kompozycji kwiatowej w wodzie, to szybko nasiorbały brudu z wody i nie dało się tego faktycznie wyczyścić. A calacatta nadaje się na zewnątrz? (wydaje się jaśniejsza od wiscontu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lully, odpowiadam u Ciebie: nic nie buduję:bash: A tak bardzo chciałabym odpowiedzieć inaczej. :sad:Ale ciągle nie tracę nadziei :popcorn:

Za to pomagam w wykończeniu kolejnego domu s. Bardzo nowoczesnego, w klimacie loftowym.

 

Martusia, cały czas trzymam kciuki :hug:

Ciekawe, co piszesz o S. :)

 

Heloł!!! :D

Wróciłam i zdjęć się domagam!!! ;) :cool:

 

Zaraz coś wrzucę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...