Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

hej Lula:)

jak zwykle wpadam podejrzeć najpiekniejszy domek na świecie - przynajmniej na moim świecie;)

cudne płyty, super patent z cokołami - jak zwykle wszystko piekne i powoduje u mnie:jawdrop::jawdrop::jawdrop:

ściskam Cię mocno o tak :hug::hug::hug:

i trzymam kciuki za dalsze poczynania:)

aha i jest też p.s.

prosze o wiecej zdjęć.....:)

buziaki z Nadmorza:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Koktajl, Tyś mą wierną czytelniczką :) Oto krótkie podsumowanie ostatnich dni:

 

1. Mamy bramę. Hormann LPU40, biała, wymiar 295x500, wykonana na indywidualne zamówienie ze względu na brak nadproża. Do wymiany górny panel - producent przesłał o 5 cm za niski, wobec czego pojawiła się dodatkowa listwa... Praktycznie niewidoczna i oczywiście nikomu nie przeszkadza, z wyjątkiem mnie. Napęd Nice przestał działać już w drugiej dobie, ale co tam. Na szczęście usterka została szybko usunięta. Bramie zrobiłam nawet zdjęcia, ale w międzyczasie magiczna siła spowodowała ich zniknięcie z aparatu.

 

2. Kotłownia wciąż nie uruchomiona - nie mamy gazu w budynku. Poprzedni właściciel zataił przed nami dług wobec Gazowni za przyłącze. Dopóki go nie ureguluje, nie możemy dokonać cesji. Przeczuwam, jak to się skończy, wciąż jednak szkoda mi kwoty równej jednej kompletnej parze drzwi 295x99...

Lepsza wiadomość jest taka, że niedługo pojawi się koza własna ekipy od sufitów lub kominek nasz o mocy równej mocy pieca ;)

 

3. Firmie od WM, którą tak bardzo polecałam, pozostała do skończenia instalacja i montaż centrali. Zmieniła się obsada w biurze, zmieniły się nasze relacje. Pan Marek z ekipy niezmiennie profesjonalny. Co on, jednak, bidulek, może. Wciąż daję im szansę...

 

4. Wspólnie z sąsiadami utwardzamy drogę dojazdową do naszych posesji.

 

5. Na koniec jeszcze jeden zapowiadany postęp - w poniedziałek wchodzi forumowa ekipa od karton-gipsów. Mam nadzieję, że po zakończonej pracy wystawię im taką samą opinię na białej liście, jak tynkarzom.

 

Przy okazji, witaj Magdalen1, odpisuję Ci tutaj, licząc na to, że czytasz :) Dziękuję za miłe słowa. Nauczyłam się jednak nie polecać ekip przed ukończeniem budowy. Wyjątek robię teraz dla Anataka - naprawdę świetna robota świetnych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdalen1

Oj tak, ja sama do nich do niedawna należałam:bye:. Czytam, uczę się (czasem głupieję od nadmiaru informacji).

Podziwiam wszystkich, którzy założyli dzienniki budowy za czas poświęcony komputerowi i chęć dzielenia się doświadczeniami z innymi.

Dziękuję za informacje i mam nadzieję, że mi wybaczysz jeśli jeszcze czasem trochę pomarudzę;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2. Kotłownia wciąż nie uruchomiona - nie mamy gazu w budynku. Poprzedni właściciel zataił przed nami dług wobec Gazowni za przyłącze. Dopóki go nie ureguluje, nie możemy dokonać cesji. Przeczuwam, jak to się skończy, wciąż jednak szkoda mi kwoty równej jednej kompletnej parze drzwi 295x99...

 

5. Na koniec jeszcze jeden zapowiadany postęp - w poniedziałek wchodzi forumowa ekipa od karton-gipsów. Mam nadzieję, że po zakończonej pracy wystawię im taką samą opinię na białej liście, jak tynkarzom.

 

Cześć Lullaby !

Czytając Twój wpis tak sobie myślę, czy nie obawiasz się, ze jak nie uda Ci się załatwić gazu w rozsądnym czasie to dom będzie nieogrzewany a płyty karton-gipsowe na suficie mogę dostać zawirowania (~~~~~~~~~).

To tylko moja drobna wątpliwości, może inni czytający mają zupełnie inne doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lulla, cześć!

Pięknie u Ciebie. Dom w nocnej odsłonie - faaajnie to wygląda.

Zygii dobrze mówi, mój Pan od GK też ciągle mnie poganiał żeby uruchomić kotłownię bo bał się o GK. Jednak, jeśli planujesz inny sposób dogrzewania (koza, itp) to chyba powinno być OK.

 

Lulla czy Ty planujesz może u siebie floorboxy? Ktoś pisał i nie pamiętam czy Ty, czy Monita czy jeszcze ktoś inny. Mam problem co wybrać :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Lully:D. Perspektywa do pozazdroszczenia... piękny widok:cool:. Cesji gazowej życzę jak najszybszej, bo zima tuż, tuż... i Zigi dobrze gada, dom trzeba nagrzać przed kartongipsami:yes:. Czekam na zdjęcia bramy... może zdjęcia się odrodzą;).

Uściski zostawiam:hug:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytających po cichu jest więcej :). Po cichu, bo szukam dla Ciebie odpowiednich bombek :). A znaleźć coś, co nie wejdzie w paradę z Twoimi cudnymi wnętrzami okazuje się niełatwe. Wpadły mi w oko rosenthale:

[ATTACH=CONFIG]225891[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]225892[/ATTACH]

 

Dzięki, bardzo ładne :yes: Może za rok... :rolleyes:

Co u Ciebie, Katiuszka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest więcej !

 

Krzysztof, kilka stron temu wklejałam listwy boniowe - byłeś zainteresowany ich wykorzystaniem :)

 

Oj tak, ja sama do nich do niedawna należałam:bye:. Czytam, uczę się (czasem głupieję od nadmiaru informacji).

Podziwiam wszystkich, którzy założyli dzienniki budowy za czas poświęcony komputerowi i chęć dzielenia się doświadczeniami z innymi.

Dziękuję za informacje i mam nadzieję, że mi wybaczysz jeśli jeszcze czasem trochę pomarudzę;)

pozdrawiam

 

Śmiało, chętnie pomogę, jeśli tylko będę posiadać jakąś wiedzę w danym temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lulla, cześć!

Pięknie u Ciebie. Dom w nocnej odsłonie - faaajnie to wygląda.

Lulla czy Ty planujesz może u siebie floorboxy? Ktoś pisał i nie pamiętam czy Ty, czy Monita czy jeszcze ktoś inny. Mam problem co wybrać :(.

 

Dzięki adk!

Znaczy, masz na myśli gniazda podłogowe? :D Planuję jedno, pod kanapą ;) Przestało mi zależeć, jak będzie wyglądało. Swojego czasu męczyłam tematem Luckę - w jej dzienniku znajdziesz wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Lully:D. Perspektywa do pozazdroszczenia... piękny widok:cool:. Cesji gazowej życzę jak najszybszej, bo zima tuż, tuż... i Zigi dobrze gada, dom trzeba nagrzać przed kartongipsami:yes:. Czekam na zdjęcia bramy... może zdjęcia się odrodzą;).

Uściski zostawiam:hug:.

 

Rasia, dziękuję :)

Bramie zrobię zdjęcia już chyba w nowej odsłonie, tymczasem kilka ajfonowych fot skończonych zabudów g-k :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecana na forum ekipa P. Roberta Hawrylaka "Selki" skończyła sufity. Z 6-dniowej profesjonalnej pracy jestem bardzo zadowolona. Sufity zostały zagruntowane mleczkiem i gruntem systemu Benjamin Moore - planuję użyć tych farb również do malowania ścian.

 

http://images63.fotosik.pl/438/1c0a13120dccd4c4med.jpg

 

http://images64.fotosik.pl/439/801a01f017307ebamed.jpg

 

http://images63.fotosik.pl/438/2dfea6b94b2e331dmed.jpg

 

http://images62.fotosik.pl/439/e91b25fce210e0a6med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...