Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Narendil i jej pół-apartament


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Narendil no jeżeli już ta ścianka musi być, a w przy okolicznościach które opisałaś chyba jednak musi, to ja jakoś do cegiełki na całości miłością nie pałam - ale ja się mogę nie znać. Ja lubię jak łazienki są czyste, przejrzyste czyli np całe białe i taka ścianka jest np w mozaikowe kwiaty lub serca - ale to drogi biznes niestety :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narendil... ja też blondynka.. ;) i wiem, ze podtynkowe pod tynkiem... A natynkowe na... I koniec...

Ale na rozum blondynki jak się coś schrzani to podtynkową trzeba by było kuć... chyba nie ma innej opcji....

Więc ja chyba wybiorę natynkową. Przecież baterie choćby w zlewie co jakiś czas się wymienia, bo je trafia szlag... W blokach baterie i wannową i umywalkową też wymienialiśmy, i nie powiem na ówczesne czasy kupowaliśmy drogą... później już tylko tanią, bo i tak wytrzymywała może ciut krócej niż ta droga, ale zal chociaż nie było wyrzucić...

Tak teraz kupiłam w domu baterię do zlewu taniutką z Krakowa , i myję garnki, nalewam wody do dzbanka, - nalewam... A jak szlag trafi, to mnie nie :)

Natomiast w WC i w Łazience mam Grohe i Hansa Grohe i są super.... W łazience są mocne, solidne, takie konkretne.... w wc delikatniejsze.... ale i nie były tanie....

 

A te do prysznica deszczownice... ( ciekawe kto to wymyślił... ) nie mam pojęcia jakie są.... doktoryzować się będę za.... nie wiem kiedy...., bo na drugą łazienkę jak na szybko podliczyłam , że ze 30 potrzebuje, to ja jeszcze poczekam... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ja byłam kiedy tu dyskusja wrzała ;) otóż słów kilka:

 

 

  • sama myślałam dość intensywnie nad zasłonką ale to nie był dobry pomysł ...teraz moje chłopaki (3 i 7) są myte pod prysznicem i nie wyobrażam sobie tego procederu z zasłonką ...zwłaszcza, że 7 latek kąpie się sam a więc zasłonkom mówimy beeeee.....
  • ja głosuję za ścianką szklaną ...u nas prysznic składa się z 3 ścian i drzwi o szerokości 120 cm (Koło koszt 1000 zł) wiem, że można kupić zestaw ze ścianką boczną i chyba nie jest oszałamiająco droższy ...czy to już poza Waszym budżetem?
  • brodzik głęboki = katastrofa ...mówię tylko o moim doświadczeniu ...miałam taki u teściów właśnie ze względu na dziecko ...a z dzieckiem to było tak ...najpierw starczała wanienka a potem ja się męczyłam w brodziku (strasznie nie lubiłam do niego wchodzić ze względu na tę wysokość) a będąc częstym gościem u moich rodziców (gdzie prysznic miał brodzik płaski) korzystałam z malutkiego dmuchanego baseniku wstawionego we wnętrzu prysznica ...i o wiele bardziej wolałam to drugie rozwiązanie
  • o montażu baterii podtynkowych http://forum.muratordom.pl/showthread.php?131280-Bateria-podtynkowa-monta%C5%BC

uff skończyłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i ja :) ciekawie sie zapowiada a jako że u siebie juz prawie skonczyłam....to cupnę w kąciku i będę się przyglądać ;)

czasem coś wtrącę.....np. to że głębokie brodziki są niefajne, zasłonki też...jestem za szklaną szybą i niezbyt wysokim brodzikiem

u mnie aktualnie w zadnym z pryszniców nie ma brodzika i to jest boskie, jeden do tego jest otwarty (bez drzwi) i jest uwielbiany przez wszystkich łącznie z moją 3-latką która nosi tam zabawki i sie pluska (kabina ma 140x85cm)

więc moim zdaniem - lepsza chyba wanienka ze stojakiem na chwilę....dziecko szybko wyrasta a brodzik zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lasche, dziękuję za uwagi odnośnie brodzika. Nie ma to jak opinia doświadczonej matki :)

Zasłonka byłaby i tak rozwiązaniem tymczasowym. Docelowo mają być drzwi. Tylko budżet na początek jest jaki jest.

 

queene, witaj posiadaczko pięknej czarno-białej łazienki :welcome:

Powiedz mi, jak się twoja trzylatka pluska? Widzę, że nie masz tam brodzika? Jakub mi już dawno wyrósł z wanienki. A czasem naprawdę trzeba go odmoczyć :rotfl:

I jeszcze jedno pytanko, jeśli można. Jaki masz prysznicowy w czarno-białej łazience? Wygląda fajnie kwadratowo :)

 

Oj, namieszałyście mi w głowie :bash: A już byłam na 99% zdecydowana na ten głęboki brodzik...

Wiecie, i ja się naprawdę boję takiej sporej tafli szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak to jest z tymi bateriami podtynkowymi?

Lasche, tego linka znam. Tylko mi te określenia typu ibox niewiele mówią.

 

Wyczytałam, że trzeba się wkuwać w ścianę na rurki i jakieś puszki. Nawet do 12 cm, w zależności od firmy.

Ściana, na której miałby zawisnąć prysznic to cienka ścianka zasłaniająca piony. 12cm to ona raczej nie ma, oj nie :p

 

Podobno taką decyzję należy podjąć na etapie stawiania ścian. Prawda to?

Więc chyba zostaje natynkowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice mają wysoki brodzik z siedziskiem narożnym - z myślą, że jak będą starzy, to będzie można usiąść, nalać wody, opłukać się. Nikt nigdy nie siadał, a głęboki brodzik przydaje się tylko w lecie do opłukania owoców. A narożne siedzisko ogranicza miejsce w kabinie.

Ja u siebie w mieszkaniu mam niski brodzik - wygodniej się wchodzi, wygląda ładniej.

Podsumowując - jestem za niskim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

queene, witaj posiadaczko pięknej czarno-białej łazienki :welcome:

Powiedz mi, jak się twoja trzylatka pluska? Widzę, że nie masz tam brodzika? Jakub mi już dawno wyrósł z wanienki. A czasem naprawdę trzeba go odmoczyć :rotfl:

I jeszcze jedno pytanko, jeśli można. Jaki masz prysznicowy w czarno-białej łazience? Wygląda fajnie kwadratowo :)

puszczam jej wode z prysznica i ona sie bawi na stojąco, czasem sobie kucnie...i tak ze 4-5 minut sobie stoi i sie bawi, jakbym chciała wannę zapełnić to dużo wiecej wody by mi zeszło a tak sie pluska i ma frajde, nawet woli prysznic od wanny

a jak raz nam piec zgasł i nie było ciepłej wody to zagrzałam jej wode w garnku i wykąpałam w misce na pranie :D też był fun :D

 

a prysznic - to Tres Cuadro

 

tafla szkła jest zupełnie bezpieczna pod warunkiem ze jest ze szkła bezpiecznego oczywiscie, u mnie był problem taki że mała i pies nie zauważali na początku tej tafli i zatrzymywali sie z nosem na szybie, dlatego musiałąm chwilowo cos na nią nakleic, moja ma szer. 1.10 m i wys. 2 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narendil tu masz linka do przykładowych drzwi wnękowych http://allegro.pl/kolo-drzwi-wnekowe-pivot-geo6-gdrp80-geo-6-80-i1908900717.html

Do tego można dokupić tą ściankę boczną za mniej więcej taką samą cenę.

 

Jest to w chromowanej ramie, więc nie wiem czy Ci będzie pasować ;) Całe przeszklenia na pewno są droższe :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...