Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Narendil i jej pół-apartament


Recommended Posts

Ale pytanie pomocnicze muszę zadać... dobrze kojarzę, że w miejscu gdzie ma być przeniesiona lodówka ma być stolik/blat śniadaniowy???

Tak, ma być. Ale myślę, że bez większego bólu mogę go zwęzić o 65 cm.

100 cm na szybki posiłek wystarczy.

Obecnie mamy blat 120 cm i jest OK.

 

I pytanie pomocnicze nr 2;) Co to to białe cośco tworzy cieśninę ze ścianką działową między kuchnią a holem??? Tam nie maściany, a jedynie jakaś wyznaczona przestrzeń:confused:

Bo mi się szafa za mała narysowała :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dobra już widze, ale nie zobaczyłam od razu bo wymiary po lewej stronie się nie zmieniły podczas gdy zmienił się wymiar po prawej :D chyba, że źle widzę :).

 

:wave:

 

Bo po prawej rozgrywa się cały dramat :p

(1) Rozszerzamy ściankę i zwężamy przejście.

(2) Zostawiamy tamtą ścianę i kombinujemy z tą na przeciwko blatu.

 

A opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma być. Ale myślę, że bez większego bólu mogę go zwęzić o 65 cm.

100 cm na szybki posiłek wystarczy.

Obecnie mamy blat 120 cm i jest OK.

 

 

Bo mi się szafa za mała narysowała :p

 

nie o to pytam:no:

pytam o tobiałe pole, gdzie jest zdjęcie jakiegoś wypoczynku, lampy chyba:rolleyes: ledwo coś tam widzę:mad:

Pytam co to za białe pole??? To ściany działowe???

 

A w sprawie blatu jedzeniowego - ja bym tak przy lodówie nie chciała:roll: ciasno, coś wielkiego przytłacza człowieka z góry... ee:no:

dlatego ja sięskłaniam ku wersji nr 1... ale muszę wiedzieć, między czym a czym zwęzi się to przejście... a 97 cm to wcale nie jest mało:no: Otór drzwiowy ma przecież 70-80... ja też będę miała ok.95 cm na wejsciu do kuchni:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam co to za białe pole??? To ściany działowe???

Ojej, dobrze, że z łózka wyskoczyłam :p Bo mnie olśniło, że może nie o szafę pytałaś.

To jest narożnik, a przy nim stoliczek i lampa wisząca.

 

A w sprawie blatu jedzeniowego - ja bym tak przy lodówie nie chciała:roll: ciasno, coś wielkiego przytłacza człowieka z góry... ee:no:

Dokładnie taki sam układ mam teraz.

Lodówka i tuż przy niej blat.

A że lodówka się z nami przeprowadza, więc wiem, że mnie nie zaskoczy :)

 

dlatego ja sięskłaniam ku wersji nr 1... ale muszę wiedzieć, między czym a czym zwęzi się to przejście... a 97 cm to wcale nie jest mało:no: Otór drzwiowy ma przecież 70-80... ja też będę miała ok.95 cm na wejsciu do kuchni:yes:

 

Wiem, że 90 cm to znowu nie tak bardzo mało.

Ale te zakrętasy :bash:

Aż jutro poszukam u Ciebie jak wygląda Twój otwór kuchenny :lol2: Znajdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, dobrze, że z łózka wyskoczyłam :p Bo mnie olśniło, że może nie o szafę pytałaś.

To jest narożnik, a przy nim stoliczek i lampa wisząca.

 

nie no, dziwczyno - rozwalasz mnie:rotfl:

 

I ty się przejmujesz, że w ponad 90 centymetrach między ścianą a NAROŻNIKIEM się nie zmieścisz?:o

Przecież to nie ściana do sufitu, żeby klaustrofobię u ciebie powodowała;) - to otwrta przestrzeń! nawet nie zauważysz, że to przejście jakieś zwężone jest... wizualnie - nie ma szans:no:

 

A ergonomicznie? - no błagam cię:rotfl:

to jaką d.pę trzeba by było mieć, żeby się nie zmieścić:rotfl:

a otwory drzwiowe jakie planujesz? - 110-ki?:p

 

TYLKO I WYŁĄCZNIE OPCJA NR 1!!!

 

I nie kombinuj za dużo, bo przekombinujesz;)

 

Wiem, że 90 cm to znowu nie tak bardzo mało.

Ale te zakrętasy :bash:

Aż jutro poszukam u Ciebie jak wygląda Twój otwór kuchenny :lol2: Znajdę?

 

Nie znajdziesz:no: bo go jeszczenie ma;) znaczy jest, ale o 60 cm szerszy niż będzie docelowo - dojdzie zabudowa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze...

zakręt 90 st. -> 90 st. -> 90 st. masz tak czy siak - niezależnie czy zwęzisz przejście czy nie;)

 

A pozostałe przejścia przy kuchni masz równo 90 cm - 94 (przy wypoczynku:P) powinno wydawać ci się luksusem:lol2:

 

Naprawdę nie ma co kombinować;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narendilku - opcja n1 - i to pewnie była pierwsza myśl a później zaczęłaś kombinować żeby ulepszyć ;)

 

Tym razem chyba się sprawdzi że pierwsza myśl najlepsza :yes:

Lodówka tam będzie wyglądać najlepiej :yes: - nie będzie przytłaczać, lepiej się wkomponuje mimo że Ci teraz nie przeszkadza że ja masz przy stole to w tamtym miejscu w opcji nr 1 pokochasz ją jeszcze bardziej :p

 

Pozdrawiam :)

 

Odległościami w przejściu się nie przejmuj :no: .Jeśli mogę podpinam się do wypowiedzi Magdy na ich temat :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ty się przejmujesz, że w ponad 90 centymetrach między ścianą a NAROŻNIKIEM się nie zmieścisz?:o

Bardziej boję się efektu tramwaju.

Chociaż w sumie, w łazience już mam wagon :p, to może zrobię sobie drugi do kompletu.

 

Popatrz na plan całości:

plan_calosc.jpg

Nie będzie wagonowato?

 

TYLKO I WYŁĄCZNIE OPCJA NR 1!!!

 

I nie kombinuj za dużo, bo przekombinujesz;)

 

I właśnie dlatego proszę Was o radę!

Bo nie wiem, czy przypadkiem nie tracę dystansu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narendilku - opcja n1 - i to pewnie była pierwsza myśl a później zaczęłaś kombinować żeby ulepszyć ;)

 

Tym razem chyba się sprawdzi że pierwsza myśl najlepsza :yes:

Lodówka tam będzie wyglądać najlepiej :yes: - nie będzie przytłaczać, lepiej się wkomponuje mimo że Ci teraz nie przeszkadza że ja masz przy stole to w tamtym miejscu w opcji nr 1 pokochasz ją jeszcze bardziej :p

 

Pozdrawiam :)

 

Odległościami w przejściu się nie przejmuj :no: .Jeśli mogę podpinam się do wypowiedzi Magdy na ich temat :lol:

 

Z reguły u mnie jest tak, że pierwszy pomysł jest najlepszy.

Ale w międzyczasie zawsze przerabiam kilka innych.

By w finale wrócić do początku :lol2:

 

Lodówki nie da się już kochać bardziej!

Ale do kompletu jest jeszcze piekarnik i mikrofalówka :lol2:

 

admete, spójrz również na plan całości, proszę.

Nie będzie wagonu?

A może on już tam jest :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadmete, spójrz również na plan całości, proszę.

Nie będzie wagonu?

A może on już tam jest :rotfl:

 

dokładnie - już tam jest:rotfl:

przecież przesunięcie tej ściany nic nie zmienia w układzie:lol2:

 

To co ja widzę, po zmianie - to ściany ładnie zaczynają schodzić kaskadowo... zobacz tą przy stoliku, potemta ściana T (od lodówki i szafy z dugiej strony), potem łazienkowa... tworzy się ładne przejscie pod skosem;) - szerokie - zarazci to narysuję:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

admete, spójrz również na plan całości, proszę.

Nie będzie wagonu?

A może on już tam jest :rotfl:

 

kurcze on już tam jest :o -a tego już się zmienić nie da :no: - więc moim zdaniem nie powinnaś jej upychać koło stołu i zmniejszać salon( mimo że to tylko 20cm tak?), a te parę centymetrów przejściu też już nic nie zrobi.

 

 

Magda co tam skrobiesz??? -bo ja nie umiem http://emoty.blox.pl/resource/blush.gif - a z chęcią zobaczę to o czym mówisz :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dam rady teraz:oops:

suszę włosy, maluję się, zabawiam dziecko...:lol2:

może jak wrócę ze spotkania:oops:

 

Byłoby super :hug:

 

Trzeba było dać Hance, może też coś genialnego by wymyśliła?

Ja już wysiadam. Za dużo o tym myślałam ostatnio.

Dzisiaj w nocy śniło mi się, że ganiałam z miarką i szukałam wszystkich kawałków ścian o długości 20 cm :rotfl:

I wiecie, nawet jakieś znalazłam! Ale nie tam gdzie trzeba :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie przejście do kuchni spokojnie może być węższe , tym bardziej że tam ma byc narożnik a nie ściana ... u mnie pomiędzy kanapą a scianami jest 90 albo 95 cm i spokojnie wystarcza żeby kanapę obejśc dookoła . Skłaniałabym się bardziej do wersji 1 i nie przestawiałabym lodówki w miejsce gdzie ma być stolik sniadaniowy. Jakoś tak dla mnie przyjemniej jak tam zostanie sa,m stolik a nie lodówka . Jesli chodzi o odległośc między ciągiem szafek a stolikiem to zrobiłabym jak największa odległóść , bo to jednak stolik i dojdą hokery czy krzesła. Chyba, że to też ma być blat roboczy i nastawiasz się, że na nim będziesz coś robić ,wtedy wystarczy 95 cm i nawet bedzie wygodniej przy pracach kuchennych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się dołożę do przytłaczającej przewagi opcji nr1 :D

Lodówka wciśnięta obok stolika zepsuje efekt tej ścianki i sama nie będzie się dobrze tam prezentowała.

94cm to normalne przejście i nie ma co go powiększać. Potem i tak efekt będzie czysto estetyczny a zupełnie nieużytkowy a tak te centymetry wykorzystasz w kuchni a w salonie ich braku nie zauważysz :) Lekki tramwaj może trochę jest ale bez dramatu ;) Jak by ścianka ze stolikiem zaczynała się równo z wysoką zabudową (jak na wersji 2) to by się zgubił ale nie wiem czy warto jeszcze dodatkowo poszerzać kuchnie bo na prawdę jest ok. Na ścianie dojdą jakieś obrazki czy mebelki może konsola czy coś w hallu i wzrok będzie się na nich zatrzymywał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczęta, bardzo Wam dziękuję za pomoc!

 

Byłam dzisiaj na budowie.

I co? I figa! Wersji nr 1 nie będzie. Ani nr 2. Ani nr 3.

 

Sami poprawili te brakujące 20 cm. Nie wiem, jak można było dwa razy obudować piony? A tak właśnie zrobili.

Znaczy, odzyskałam 18 z 20. Bo tynki, bo coś tam.

 

Cieszyć się?

Ja już się przyzwyczaiłam do myśli o piekarniku w słupku :p

Chyba i tak będę burzyć ścianę. Już we własnym zakresie. Jeszcze się zastanowię, mam czas.

Ciekawe co na to mąż :confused: Hmmm...

 

A, i obejrzałam dokładnie to przejście na żywo. Miałyście rację. Czy trochę szerzej, czy węziej - nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...