Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Narendil i jej pół-apartament


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I już się wyjaśniła sprawa biblioteki.

Problem leżał nie w tym czy będzie, ale z czego będzie.

Dziękuję za kciuki :hug:

 

Planowałam białe regały Besta z IKEA. 20 cm to idealne głębokość, jak dla nas. Plus 2 sztuki tych o głębokości 40 cm.

Zaglądam we wtorek na stronę IKEA, a tam moich regałów nie ma w Warszawie. Nie ma ich również w większości miast w Polsce. Napisałam maila z pytaniem o co chodzi i dowiedziałam się, że wycofują. W Gdańsku zostało 10 sztuk, w Łodzi 6. Hmm, daleko.

Podawałam niedawno link do firmy, która kupuje w IKEA i rozwozi. Zaglądam na ich stronę i widzę, że są z Gdańska :jawdrop: Szybkie zamówienie i zostało tylko czekać.

Zdążyli kupić :lol2:

Dzisiaj stanę się szczęśliwą posiadaczką 9 (trochę na wyrost, ale co tam) regałów o głębokości 20 cm, kilku nadstawek i dodatkowych półek :wiggle:

Ufff...

 

A w międzyczasie lekko zmieniła się koncepcja. (Liczba nadmiarowych regałów wzrosła) :rotfl:

Ale to już jak dokładnie przemyślę, co zrobić z krewetkarium moich mężczyzn :p

Mąż pomylił się w wymiarach. O jakieś, bagatela, 20 cm.

Edytowane przez narendil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie jak ja się cieszę?

http://www.gify-animowane.pl/gify/Rozmaite/Humor/14.gif

 

Hazelku, mi było szkoda miejsca.

Wolałam zrobić węższe, a dwa-trzy regały na 40 cm, właśnie żeby mieć miejsce na graty.

 

Alu, przyznaję, że myślałam o Tobie :) Ale stwierdziłam, że to za dużo ciężkich paczek i głupio by mi było kogoś fatygować.

A tak za niewygórowaną opłatą pan przywiózł pod sam dom.

Jeśli pozwolisz, to w przyszłości będę mieć Twoją pomoc na uwadze :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

admete, kogo jak kogo, ale IKEA nie podejrzewałam o taki numer...

 

barbe, :hug: Przydały się :)

 

Dziewczyny, potrzebuję inspiracji. A wiem, że jesteście skarbnicą zdjęć wszelakich!

Będziemy mieć krewetkarium. Znaczy się, mój mąż i Jakub będą mieli. Ja do tego palca nie przyłożę!

Ale to ja muszę je wkomponować w zabudowę z książkami.

Bo jak znam życie, to moi mężczyźni postawiliby je na środku stołu :mad:

Potrzebna szerokość blatu, na którym może stać to 40 cm.

I sobie wydumałam, że zrobię coś takiego:

 

salon_akwarium3.png

 

Ale jakieś bez wyrazu mi się to wydaje. Szczególnie ta szafka pod akwarium.

Podrzućcie jakieś pomysły, jak taki mebel udoskonalić i odbiurowić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbe, wiesz, zaczęłam od regałów, a taras się przypadkiem dorobił :lol2:

Po tym jak udało mi się pozbyć kartonowych okien, ta pustka przestała mi odpowiadać. Takie ładne meble znalazłam. I roślinki...

 

Te nieszczęsne krewetkarium musi być wbudowane w regały.

I nie widzę tam nagle takiej wolnostojącej, skądinąd ładnej, szafeczki.

Chyba będę jednak kombinować z regałami na Twój wzór.

Spędziłam dzisiaj ze 3 godziny przeglądając ikeahackers. Niektóre pomysły są powalające :)

 

 

I przy okazji, prośba.

Wklejałaś rysunki na podstawie których stolarz udoskonalał Twoją bibliotekę.

Myślałam, że to było u mnie , ale nie. Chyba u Yokasty.

A jako, że Ani wątku już nie ma, to czy mogłabyś wrzucić to do mnie?

Jeśli, oczywiście, nie masz nic przeciwko temu, bym z tego skorzystała :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe dysponuję niestety żadnymi inspiracjami ale wtrącę swoje trzy grosze: a jakby tą głębszą zabudowę pociągnąć aż do samego sufitu? I dokładnie obudować to akwarium i pod i nad na jakieś 40 cm? Pod akwarium byłaby szafka (jak to zrobiłaś), a nad akwarium taka jakby zaślepka na zawiasach, żeby można było sięgnąć do środka. Całość miałaby trochę bardziej "celowy" wygląd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile litrów będzie miało akwarium?

Przy planowaniu szafeczki, trzeba pamiętać o tym, że takie akwarium to niezły ciężar...moje stoi na szafce zrobionej z solidnych kątowników ...i teraz się zastanawiam, jak ja to swoje koromysło wkomponuję w nowym salonie :confused: bo przeniesienia akwarium na zwykłą szafkę raczej nie będę ryzykować :no:

A wizulaka wygląda super...miejsce na akwarium świetne, tylko ja pod nim zrobiłabym np. szuflady ...

 

Narendil, fajnie, że udało Ci się w ostatniej chwili "złapać" regały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Pod akwarium byłaby szafka (jak to zrobiłaś), a nad akwarium taka jakby zaślepka na zawiasach, żeby można było sięgnąć do środka. Całość miałaby trochę bardziej "celowy" wygląd...

:yes: świetny pomysł... zdecydowanie poprawiłoby to estetykę całego regału, tylko ta "zaślepka" nad- musiałaby być na tyle wysoka, żeby można było swobodnie sięgnąć do zbiornika i wyczyścić go..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...