Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Narendil i jej pół-apartament


Recommended Posts

NIe dysponuję niestety żadnymi inspiracjami ale wtrącę swoje trzy grosze: a jakby tą głębszą zabudowę pociągnąć aż do samego sufitu? I dokładnie obudować to akwarium i pod i nad na jakieś 40 cm? Pod akwarium byłaby szafka (jak to zrobiłaś), a nad akwarium taka jakby zaślepka na zawiasach, żeby można było sięgnąć do środka. Całość miałaby trochę bardziej "celowy" wygląd...

 

Hmm, nie wpadłam na to.

Nihiru, masz na myśli coś na wzór tego:

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRCyTPbjRYZ4jlmRTJVoMH9VQd8ehYY4T9E0-10yKFRQVFnThf1nHoRqgAh1Q

tylko do samego sufitu?

 

Muszę to sobie zrobić, bo ciężko mi wyobrazić jak by taki uskok po całości wyglądał.

 

Ile litrów będzie miało akwarium?

 

Takie maleństwo - 54 litry. 60 x 30 x 30 cm.

Madileo, a Wy duże macie?

Taką zwykłą szafkę wystarczy wzmocnić? Czy jestem skazana na wyrób na zamówienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Takie maleństwo - 54 litry. 60 x 30 x 30 cm.

Madileo, a Wy duże macie?

Taką zwykłą szafkę wystarczy wzmocnić? Czy jestem skazana na wyrób na zamówienie?

eeee, to luzik ;) ja mam 120l i szafkę na zamówienie..taką która utrzymałaby i 3 x tyle...a pod Waszym akwarium tak na wszelki wypadek można dać wzmocnienie kątownikami..tak żeby blat się nie uginał, ale tak serio to chyba trochę dramatyzuję ;) myślę, że w tym wypadku należy się skupić na kwestii wizualnej :cool: skoro mają tam pływać robaki a nie kolorowe rybki :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wpadłam na to.

Nihiru, masz na myśli coś na wzór tego:

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRCyTPbjRYZ4jlmRTJVoMH9VQd8ehYY4T9E0-10yKFRQVFnThf1nHoRqgAh1Q

tylko do samego sufitu?

 

Muszę to sobie zrobić, bo ciężko mi wyobrazić jak by taki uskok po całości wyglądał.

Coś takiego...a nad 40cm-podnoszoną listwą- normalne półki na książki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, co mnie najbardziej bawi?

Ja mam uczulenie na krewetki :lol2:

 

Madileo, no to luzik :)

Słuchajcie, a takie zabudowanie akwarium nie szkodzi temu, co tam w środku rezyduje? Nie za ciemno im?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam od małżonka wytyczne, które uzyskał na forum specjalistycznym.

 

Potrzeba dodatkowo:

Ok 15-20 cm na boki (łącznie na oba boki)

5-10cm z tylu (przewody itp - dobrze, by gniazdko wypadało od razu z tyłu)

ok. 30cm z góry (tak by był dostęp dla reki i dało się czyścić wygodnie

akwarium)

 

Muszę go poprosić, żeby się wypytał o zabudowę dookoła.

Może krewetki tego nie lubią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nieszczęsne krewetkarium musi być wbudowane w regały.

I nie widzę tam nagle takiej wolnostojącej, skądinąd ładnej, szafeczki.

Chyba będę jednak kombinować z regałami na Twój wzór.

Spędziłam dzisiaj ze 3 godziny przeglądając ikeahackers. Niektóre pomysły są powalające :)

 

I przy okazji, prośba.

Wklejałaś rysunki na podstawie których stolarz udoskonalał Twoją bibliotekę.

Myślałam, że to było u mnie , ale nie. Chyba u Yokasty.

A jako, że Ani wątku już nie ma, to czy mogłabyś wrzucić to do mnie?

Jeśli, oczywiście, nie masz nic przeciwko temu, bym z tego skorzystała :hug:

 

No co Ty opowiadasz? Jak to Ani już nie ma??? Człowiek na trochę porzuca internetowy świat, a tu takie zmiany :(

 

Regały oczywiście wrzucę, nie ma sprawy.

 

biblioteka-29b.gif

 

i efekt finalny:

 

biblioteka-29a.jpg

 

 

Moje regały (jeszcze bez listew przypodłogowych)

 

exclamation_mark.gif

 

Te długie półki w dziurze na tv zrobiłam (tj mój pan stolarz zrobił) z pionowych elementów regału. Minus taki, że są tam dziurki na mocowanie półek. U mnie w dolnej półce dziurki są od spodu (więc ich nie widać), a w górnej - od góry (też ich nie widać, bo książki będą je zakrywać. Dodatkowo chyba pociągnę je białym akrylem, żeby paprochy tam nie wpadały).

 

NIe dysponuję niestety żadnymi inspiracjami ale wtrącę swoje trzy grosze: a jakby tą głębszą zabudowę pociągnąć aż do samego sufitu? I dokładnie obudować to akwarium i pod i nad na jakieś 40 cm? Pod akwarium byłaby szafka (jak to zrobiłaś), a nad akwarium taka jakby zaślepka na zawiasach, żeby można było sięgnąć do środka. Całość miałaby trochę bardziej "celowy" wygląd...

 

Też mi się wydaje, że lepiej by wyglądał cały regał (tj. tylko ten moduł z akwarium) na 40cm (a pozostałe regały po bokach normalnie, 20cm), tak żeby wystawał, jak w tej inspiracji z niskim regałem, którą wrzucałaś. A otwieraną "zaślepkę" możesz zrobić tak samo jak w szafkach kuchennych - otwieraną do góry.

 

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/faktum-szafka-sc-poz__29683_PE117228_S4.jpg

 

 

 

Ile litrów będzie miało akwarium?

Przy planowaniu szafeczki, trzeba pamiętać o tym, że takie akwarium to niezły ciężar...

 

O tak, koniecznie musisz wzmocnić, tym bardziej, że besta to paździerz, niestety... Najlepiej pogadaj z jakimś stolarzem, bo pewnie trzeba by było wzmocnić nie tylko samą półkę (kątownik, jak dziewczyny radzą), ale chyba też pionowe elementy (bo na nich też opiera się ciężar).

Edytowane przez barbe-cue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o te inspiracje, czy mój? Ten z inspiracji stoi na takiej jakby skrzyni ze sklejki. Mój zaś nie ma żadnych podkładek, ale ponieważ podłoga jest krzywa, to stolarz musiał zrobić niskie nóżki do wypoziomowania. Cały dół jest zamaskowany listwą 12cm z mdf z frezem na górze, a na to jeszcze drewniana listwa przypodłogowa 10cm (wklejałam u Ciebie przy okazji rozmowy o "zakrętaskach" między oknem a regałem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zaś nie ma żadnych podkładek, ale ponieważ podłoga jest krzywa, to stolarz musiał zrobić niskie nóżki do wypoziomowania.

 

OK. Ale Billy ma cokół niższy niż 12 cm. Przynajmniej, te które mam u rodziców.

Więc listwa jest wyżej? I jakaś dodatkowa półka leży?

Rety, rozumiesz mnie?

Przepraszam, że Cię tak męczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cokół ma 7cm + 2cm grubość półki + ok. 2cm nóżki, a listwa wystaje nad półkę jakiś centymetr. Chodziło mi o to, żeby nie było widać górnej krawędzi półki - półka jest lekko cofnięta w stosunku do pionowych boków, więc między listwą a półką jest szpara pociągnięta białym akrylem. Besta jest na dole inaczej wykończona, więc nie powinno być takiego problemu.

 

EDIT: podobnie jest przy górnej listwie - też nachodzi jakiś centymetr na półkę.

Edytowane przez barbe-cue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, żebyś wiedziała, że pięknie :). To jest mieszkanie z moich marzeń i snów, i wszystko w nim uwielbiam. Pokażę niedługo, nie bojsja ;)

 

Czekam z zapartym tchem :)

 

Będę się wzorować na Waszych regałach :).

:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że udało się kupić te regały...

A swoją drogą nie wpadłabym na to, że mogą je wycofać....

 

Yokasta... co się stało.. gdzie jesteś teraz, jak Ciebie nie ma?

Poszłam poczytać co z sianiem.... przetłumaczyć z polskiego na nasze a tu nic... :( Buuuuuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że udało się kupić te regały...

A swoją drogą nie wpadłabym na to, że mogą je wycofać....

 

Arnika, też mi się wydawało niemożliwe. Ale cóż...

Dobrze, że się udało :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...