Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Narendil i jej pół-apartament


Recommended Posts

Mam jedną łazienkę z wanną ( moja ulubiona) i z pralką, więc nie ciśnie mnie, a substytutów już nie chcę.. nie chcę zadowolić się nap Kołem zamiast Roca albo V&B ...

Kabina ma być olbrzymia i szklana... a to niestety są olbrzymie koszty.. i nie wezmę się za robotę jak nie będzie wszystko kupione... bo potem jest problem.. a to umywalka, a to grzejnik, a to to i tamto...

No więc cierpliwie czekam...

A dodam, że łazienka jest spora.. więc i płytek samych też pójdzie sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Arniś, rozumiem Cię doskonale! Żadnych kompromisów! To miałam na myśli pisząc wypasiona :)

Ja niestety, albo stety na razie zadowolę się ceramiką z Koła. Ale umywalkę wyśnioną mieć będę!

 

Alu, nie mam zamiaru brać ze starej. Pan dziś dowiezie! A jak nie, to im awanturę zrobię :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narendil, jeśli chodzi o problem ścianka/płytki, to pewnie Cię rozczaruję, ale chyba nie ma możliwości, żebyś wycyrklowała dokładnie co do milimetra tak, żeby płytki idealnie Ci się zgadzały. Do ścianki na grubość dojdzie jeszcze tynk, klej i płytki, a na szerokość - między płytki - fuga. Nie ma bata, nie wyliczysz dokładnie - możesz tylko orientacyjnie, jak już dowiesz się, ile mają te bloczki czy co tam innego. Podejrzewam, że jakkolwiek byś nie kombinowała, to zawsze trzeba będzie coś dociąć, więc się tym tak nie stresuj ;). Możesz jedynie zadbać o to, żeby fachman zrobił to idealnie symetrycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narendil, jeśli chodzi o problem ścianka/płytki, to pewnie Cię rozczaruję, ale chyba nie ma możliwości, żebyś wycyrklowała dokładnie co do milimetra tak, żeby płytki idealnie Ci się zgadzały. Do ścianki na grubość dojdzie jeszcze tynk, klej i płytki, a na szerokość - między płytki - fuga. Nie ma bata, nie wyliczysz dokładnie - możesz tylko orientacyjnie, jak już dowiesz się, ile mają te bloczki czy co tam innego. Podejrzewam, że jakkolwiek byś nie kombinowała, to zawsze trzeba będzie coś dociąć, więc się tym tak nie stresuj ;). Możesz jedynie zadbać o to, żeby fachman zrobił to idealnie symetrycznie.

 

Barbe, weź Ty nie burz moich idealnych zamierzeń :p

Ja to jestem taki control freak, wszystko muszę mieć pod kontrolą, idealnie wyliczone.

 

Jeśli będę musiała coś dociąć, to będzie to naprawdę malutki skrawek. A to mi się nie podoba, szczególnie przy płytkach o szerokości 40 cm i to jeszcze kładzionych na mijankę.

Kontrastowy pasek chyba sobie dołożę :rotfl:

 

I mi moje upatrzone meble przestają pasować.

Oszaleję :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aniu :) Nie będę kłąmać, że wszystko nadrobiłam, ale ogólny pogląd na całokształt mam :D

Będzie niebanalnie u Ciebie. Lubię niebanalne wnętrza. Dołączam zatem do grona kibicujących i wspierających.

 

Witaj Aniu :)

Też mam nadzieję, że będzie niebanalnie i tak, żeby mnie w tym wnętrzu było widać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem taki control freak, wszystko muszę mieć pod kontrolą, idealnie wyliczone.

 

I mi moje upatrzone meble przestają pasować.

Oszaleję :rotfl:

 

Jakbym swoje własne myśli odczytywała :D Wygląda na to, że jesteśmy dość podobne. Napisz jeszcze, że jesteś gadułą i masz problem z podejmowaniem decyzji, to pomyślę, że mam gdzieś osobowościowego sobowtóra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia, mamy kabinę z dostawionych ścianek z kartongipsu, do tego drzwi. Grubość ścianki to coś koło 10 cm ale ze względu na wygląd i rozmiar płytek a nie jakieś wytyczne.

 

Jak najbardziej ściana może być zrobiona z takiego materiału (to pisze, bo fachman emirandy twierdzi inaczej ;)). Warunek to glazura do samego sufitu chyba z wiadomych powodów. Z resztą nie ma różnicy czy taka ścianka np. u nas została dostawiona czy nie bo wszystkie tynki są suche tj. z k-g :) i siłą rzeczy były ścianami prysznicowymi. Oczywiście dźwigają i glazurę i drzwi i jeszcze półkę :lol2: chyba kwestia umiejętności wykonania takiej ścianki porządnie.

 

Ty tego problemu nie masz, bo chcesz wymurować. Dobierz odpowiednią grubość a już fachowiec Ci wymuruje co trza :D.

Edytowane przez yokasta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym swoje własne myśli odczytywała :D Wygląda na to, że jesteśmy dość podobne. Napisz jeszcze, że jesteś gadułą i masz problem z podejmowaniem decyzji, to pomyślę, że mam gdzieś osobowościowego sobowtóra ;)

 

Gadułą to jestem, oj tak...

Szczęśliwie w moim zawodzie to się przydaje.

 

Kłopoty z podejmowaniem decyzji?

Hmmm, ja patrzę na to z innej strony. Po prostu muszę przeanalizować wszystkie dostępne warianty :rotfl:

 

To co bliźniaczko?

Setki inspiracji gotowych do wrzucenia w wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Anula, melduję, że zabieram się za czytanie :D I witam się oficjalnie u Ciebie...

 

Hej Aniu :lol2:

Wiele tu nie znajdziesz, bo na arzie to takie tam gadanie i marzenia :)

Ale może dojdziesz, gdzie te moje apartameta się dubują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłopoty z podejmowaniem decyzji?

Hmmm, ja patrzę na to z innej strony. Po prostu muszę przeanalizować wszystkie dostępne warianty :rotfl:

 

Jakże pięknie to ujęłaś! Muszę zapamiętać jak się szanowny małżonek po raz kolejny zniecierpliwi ;)

Wrzuciłam póki co górną łazienkę, zaraz będę "analizować wszystkie dostępne warianty" umywalek do tejże :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia, mamy kabinę z dostawionych ścianek z kartongipsu, do tego drzwi. Grubość ścianki to coś koło 10 cm ale ze względu na wygląd i rozmiar płytek a nie jakieś wytyczne.

 

Jak najbardziej ściana może być zrobiona z takiego materiału (to pisze, bo fachman emirandy twierdzi inaczej ;)). Warunek to glazura do samego sufitu chyba z wiadomych powodów. Z resztą nie ma różnicy czy taka ścianka np. u nas została dostawiona czy nie bo wszystkie tynki są suche tj. z k-g :) i siłą rzeczy były ścianami prysznicowymi. Oczywiście dźwigają i glazurę i drzwi i jeszcze półkę :lol2: chyba kwestia umiejętności wykonania takiej ścianki porządnie.

 

Ty tego problemu nie masz, bo chcesz wymurować. Dobierz odpowiednią grubość a już fachowiec Ci wymuruje co trza :D.

 

Aniu, dzięki! Chcę żeby było ładnie.

A to z czego ta ścianka będzie, to mi, delikatnie mówiąc, wisi.

Od strony prysznica będą płytki, od zewnątrz chcę pomalować.

 

Powiedz mi jeszcze, czy masz ją z obu stron obudowaną płytkami do samej góry?

Nie pamiętam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, na taką odpowiedź liczyłam! Że płytki tylko z jednej strony :)

Sama chciałam prosić o zdjęcie!

 

Pokaż!

Te budowlane będzie już miało płytki?

Jeśli nie, to ślicznie się uśmiecham również o niebudowlane :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oba, już pokazuję ale na chwilkę.

 

Ta lewa ścianka, koło szafy jest szersza, po prostu była ustalona wielkość prysznica (ze względu na płytki) a z drugiej strony ilość miejsca potrzebnego na szafę, z tego wyszła grubość ścianki :) prawa (od kibelka) w sumie też była zależna od: szerokości wnęki prysznicowej, szerokości zabudowy geberitu :) itd.. Wszystko pod kafelki żeby było mniej cięcia.

 

[ciach]

 

Aniu, zapisz sobie gdzieś :).

Edytowane przez yokasta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...