Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Narendil i jej pół-apartament


Recommended Posts

Aniu, dziękuję :hug:

Skoro pozwalasz, to sobie zapisuję.

 

Twoja glazura ma ładnie wykończone boki?

Rozumiesz, o co mi chodzi? Stoisz przodem do ścianki i te krawędzie są ładne.

O rety, ale masło maślane...

Edytowane przez narendil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Narendil, jeśli nie chcesz docinek, to nie masz wyjścia - musisz wziąć megakumatego majstra ;). Niech dokładnie sobie wymierzy, ile wyjdzie mu na płytki + fugę (na ścianie prostopadłej do ścianki prysznicowej) i według tego niech dostawia ściankę prysznicową. Jak jesteś control freak (znam ten ból - ja wyrysowałam na kartce, jak mają być kafelki przy wannie położone, co do milimetra), to poproś go o narysowanie na ścianie krechy, dokąd będą sięgać płytki i potem niech tak sobie wycyrkluje, żeby dokładnie do tej krechy dochodził tynk ze ścianki prysznicowej. A Ty kontroluj, czy nie wychodzi za kreseczkę ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbe, siostro!

Fachowca mam niezłego.

I jest cierpliwy, na szczęście :)

 

W jednym miejscu docinki nie uniknę. Choćbym nie wiem jak liczyła, to po prostu długość łazienki nie jest wielokrotnością moich płytek. Chyba, że ścianka miałaby 17 cm grubości.

Ale zamiast maskować tą docinkę, to ją po prostu zaakcentuję zmieniając kolor płytek :) Powinno być ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbe, siostro!

 

:) :)

 

Ale zamiast maskować tą docinkę, to ją po prostu zaakcentuję zmieniając kolor płytek :) Powinno być ładnie.

 

Będzie ładnie, na pewno!

 

Ty się martwisz docinkami, a zobacz, z jakim fakapem ja walczę:

 

exclamation_mark.gif

 

Tutaj ma stanąć kredens, w którym schowam pralkę (płytką) i całą resztę łazienkowych gratów. Te różowe paski na ścianie i podłodze to moje wykresy z wymiarami. Przez te cholerne liczniki wody, które i tak jakoś już są uporządkowane (wcześniej były na środku i wystawały na 15cm) już mnie głowa boli od kombinowania, jak to zrobić, żeby pralka mi się zmieściła i żeby z tyłu między kredensem a ścianą nie było zbyt dużej dziury. Już coś tam wymyśliłam, tylko teraz szukam stolarza, który to zrobi.

Edytowane przez barbe-cue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbe, szczerze Cię podziwiam jak Ty wszystko masz przemyślane :rolleyes: zaplanowane :rolleyes: rozrysowane :rolleyes:, dla mnie pełen profesjonalizm. Bo wiesz jak u mnie...szybko, szybko dopiero potem się zastanawiałam i trzeba było kombinować :D. Na szczęście łazienka wyszła nie najgorzej ale jak widzę takie przygotowanie to aż mnie w dołku ściska :lol2:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Aniu :lol2:

Wiele tu nie znajdziesz, bo na arzie to takie tam gadanie i marzenia :)

Ale może dojdziesz, gdzie te moje apartameta się dubują :)

 

Matko bosko, same anki. Od dzisiaj będę mariola! ;) Czytam w pracy udając pochłonięcie robotą, ale tak mnie natchnęło: my za często do białego z wawy nie jeździmy, ale czasem zdarza się, od maja pewnie co drugi weekend, jakbyś kiedyś potrzebowała coś mniejszych gabarytów z warszawy, to no problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się martwisz docinkami, a zobacz, z jakim fakapem ja walczę:

 

Rzeczywiście, niezła zagwozdka!

Ale jak Cię znam, Twój plan będzie idealny a wykonawcy już dopilnujesz :)

Wierzę w Ciebie!

Kredens już znalazłaś?

 

A jak kinkiety do łazienki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my za często do białego z wawy nie jeździmy, ale czasem zdarza się, od maja pewnie co drugi weekend, jakbyś kiedyś potrzebowała coś mniejszych gabarytów z warszawy, to no problem ;)

 

Pozwolę sobie zapamiętać :hug:

 

Jak idzie czytanie? Szybko idzie, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, niezła zagwozdka!

Ale jak Cię znam, Twój plan będzie idealny a wykonawcy już dopilnujesz :)

Wierzę w Ciebie!

Kredens już znalazłaś?

 

A jak kinkiety do łazienki?

 

Dzięki za słowa otuchy, bo ja powoli tracę nadzieję. Co sobie wyrysuję jakiś model, to zawsze gdzieś mi ucieka parę centymetrów, jak nie z tyłu, to z boku :(.

 

Ostatnio na allegro znalazłam piękny kredens secesyjny (ale bez przesadnych zdobień), jako wzór. No i właśnie wysłałam zapytanie do jednej firmy, która robi meble na zamówienie. Zobaczymy, ile zaśpiewają i czy w ogóle się podejmą, bo to firma z Krakowa, a musieliby przyjechać do Warszawy na wzięcie dokładnych wymiarów.

 

A kinkiety zamówiłam w miarę proste, żeby nie przyćmiły mi lustra, z którym chciałabym zaszaleć ;). Już zamocowane - dają ładne światło i wyglądają dość subtelnie. W rzeczywistości wyglądają dużo lepiej, niż na stronie sklepu. Te klosze są bardzo ładne, z grubego, mlecznego szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Czyli znalazłaś satysfakcjonujący kinkiet bez potrzeby kucia :)

 

Trzymam kciuki za kredens!

A co do wiary w Ciebie to wiesz, bez trudu mi to przychodzi :)

Wiem, że będzie pięknie a my z krzeseł pospadamy, jak już pokażesz w jednym miejscu wszystko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu nie dotarłam dziś na budowę :sick: bo fachowcy od kamienia mają jak zwykle opóźnienie :sick:

Ale widzę że problem w miarę rozwiązany - a powiedz mi jaka grubość tej ścianki najlepiej by Ci pasowała???

 

I też uważam że tymi docinkami nie powinnaś się przejmować :no: bo to zawsze tak wychodzi :bash: choć bardzo dobrze Cię rozumiem - bo sama też jeśłi chodzi o płytki chciałabym je mieć rozłożone idealnie i symetrycznie :lol2:

 

A z pralką :mad: no rany Boskie czy nie można u nas normalnych zakupów robić :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz bzika na punkcie symetrii, na każdą fugę dodaj sobie ok1,5 mm ale musiałabyś dokładnie pomierzyć ściany

gdybyś widziała mojego męża w akcji kładzenia płytek caro w łazience http://www.polishbikers.com/images/smilies/upload1/detektyw.gif

rozrysował linie i nie było niespodzianki w postaci małego trójkącika pod ścianą np.

i zaczął kleić od środka, żeby ewentualna krzywa nie była widoczna

tak samo w hallu narysował linie wzdłuż przez środek i tak też zaczął kleić:)

 

na ściankach się nie znam, więc nic nie powiem, ja jeszcze żyję temacie lamp,

widziałam wczoraj w LM taką druciankę, fajna jak dla chłopców i nietłukąca:)

http://www.leroymerlin.pl/multimedia-storage/9f/d2/a68984a863ea3b7cca6c16081c93-43716785_s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Control freak, mówisz? Znam ten ból :yes:

Ja moje łazienkowe płytki też zamierzam rozrysowywać i symetrycznie rozstawiać ;)

Karo na podłodze w kuchni też trzeba będzie jakoś sensownie rozplanować, co by trójkąciki po każdej stronie wyszły w miarę równe.

 

P.S. Barbe, no weźże ten wątek załóż, no!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...