Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt JABŁOŃ pracownia MTM STYL (Domy w stylu)


Recommended Posts

Super, to czekam. U nas cieśla zmienil wymiary krowki na 8*20 i jetek na 7*20. I mamy zadaszony taras, Teraz to mam dylemat. Miały byc wiązary z West Mallu. Cena z montażem (ze słupami, zadaszeniem)- 20000pln. W marcu. W sierpniu - 25000 :eek:. Więc zamawiam tradycyjną. Wszyscy podobno zamawiaja mokre drewno i impregnują. Ja chcę je wysuszyc komorowo, obstrugac najpierw. Patrza na mnie jak na wariatkę...eh

 

Suszone komorowo m3 - 860 PLN. W sumie 11 500 z latami i kontrlatami, bez nadbitki.

Edytowane przez questa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 179
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dwa tygodnie temu przeszła nawałnica- huragan przez moją miejscowość. Nie ominęła także nas. Dachu nie zerwało, ale trzeba było wymienić 4 dachówki popękane, oraz 4 pobite. Sąsiad 4 domy dalej miał do wymiany pół dachu.

Tak wyglądał przód domu.

[ATTACH=CONFIG]327508[/ATTACH]

 

 

Wspolczuje! U nas bylo to samo 3 tygodnie temu (Wrocław). Ze scisnietym sercem bieglam na budowe po huraganie... Sciany szczytowe przetrwaly (bez wienca jeszcze) A tak narzekalam na wysoki budynek sasiada na zachodzie - o on nas w duzej mierze oslonil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Cześć

współczuję, dobrze że szkody były małe, nas ominęły huragany choć również nieźle wiało.

Powoli dalej wykańczamy teraz bardziej na zewnątrz. Temat do zrobienia na wczoraj to ogrodzenie , od kilku tygodni mamy nowego domownika więc konieczne jest wykonanie już tego właściwego aby psiunia nie uciekała, ze zdjęciami mam duże opóźnienie :( mam jednak nadzieję ,że w końcu uda mi się coś wrzucić pozdrawiam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich budujacych: w projekcie zbrojenie slupkow pod murlate na gorze jest bledne. Zagiecie pretow powinno byc pod katem 90 (a nie 45) lub powinny byc o 15-20 cm krotsze! Zrobienie zgodnie z projektem jest idiotyczne -musielismy obcinac zagiecia! Pzdr Edytowane przez questa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nadbitka sie montuje - drewniania, jak skoncza to wloze fotki ;-)

 

Chyba gdybym robila podbitke to PCV...

 

Acha montaz (z malowaniem, impregnacja) nadbitki mamy w cenie krycia dachu.

 

Mysmy zadaszali taras jak w jabloni 2 - zastanawiam sie czy ktos w ogole buduje wg projektu jablon 2? Bylabym ciekawa realizacji.

Edytowane przez questa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 months później...
  • 2 months później...

Widzę ,że budowa idzie pełną parą :D to kiedy się wprowadzacie?:lol2:

Co do oświetlenia zewnętrznego to jeszcze nie mamy zrobionego, korzystamy na razie z miejskiego:p oświetlenie ulicy jest tak mocne ,że nie muszę oświetlać działki:lol2: na właściwe muszę poczekać. Co do numeru domu najprawdopodobniej będziemy mieli na filarze lub na murku od ogrodzenia.

 

Pamiętaj o dobrym rozplanowaniu elektryki my przy dużej ilości gniazdek i włączników i tak o paru zapomnieliśmy np. ustawienie choinki i podłączenie do nej lampek:lol2:

powodzenie w budowaniu , czekam na kolej na zdjęcia z realizacji

Edytowane przez aksuda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że budowa idzie pełną parą :D to kiedy się wprowadzacie?:lol2:

Co do oświetlenia zewnętrznego to jeszcze nie mamy zrobionego, korzystamy na razie z miejskiego:p oświetlenie ulicy jest tak mocne ,że nie muszę oświetlać działki:lol2: na właściwe muszę poczekać. Co do numeru domu najprawdopodobniej będziemy mieli na filarze lub na murku od ogrodzenia.

 

Pamiętaj o dobrym rozplanowaniu elektryki my przy dużej ilości gniazdek i włączników i tak o paru zapomnieliśmy np. ustawienie choinki i podłączenie do nej lampek:lol2:

powodzenie w budowaniu , czekam na kolej na zdjęcia z realizacji

 

Witam, w tym tygodniu wysłałam do Pani prywatną wiadomość. Czy istnieje szansa na odpowiedź? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam :)

Już podjęliśmy decyzję o zamianie projektu. Jabłoń 2 była o wiele bardziej skomplikowana konstrukcyjnie co za tym idzie i droższa w budowie :/

Czekamy na warunki z energetyki i składamy wszystkie dokumenty o pozwolenie na budowę.

Mam pytanie, czy moglibyśmy podjechać na kilka minut do kogoś z Was i zobaczyć już postawiony domek? Byłabym bardzo wdzięczna :rolleyes:

Przeczytałam wszystkie wpisy i z zachwytem oglądam Wasze zdjęcia...

Długo czekaliście na pozwolenia na budowę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...