Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt JABŁOŃ pracownia MTM STYL (Domy w stylu)


Recommended Posts

Poprzedni post pisałam z telefonu i dopiero teraz widzę, że nie wysłało tylko jej fragment :/

Tak czy inaczej, jeszcze raz dziękuję serdecznie Askuda ;)

Choć w perspektywie, najbliższych miesięcy nie sądzę byśmy mięli czas na wycieczki, jakiekolwiek...

9.08.2016 dostaliśmy długo wyczekiwane pozwolenie na budowę :) i od tej pory każdą wolną chwilę spędzamy na budowie.

A, że budujemy systemem gospodarczym, to czasu tego potrzebujemy bardzo duuuużo.

Jesteśmy na etapie fundamentów, ławy są już zalane a teraz układamy fundamenty z bloczków betonowych. W zasadzie to mąż układa a ja wypełniam spoiny :)

Nadmienię, że ławy kopaliśmy ręcznie, by nie naruszyć gruntu rodzimego w czym również brałam czynny udział i mam nadzieję, że te najcięższe prace zakończą się wraz z wyjściem z ziemi... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 179
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam pochwale sie sufitami podwieszanymi i kominkiem...do zamieszkania jeszcze ze 2 miesiace, na zewnatrz "robi" sie elewacja:) Wklad Sparke Varm - zapalilismy przed obudowaniem. Cud malina. Komin - piekny ciag, Cieplutko. I, choc tak sie balam, wklad za 7 kafli dal rade - nie zasmierdzial ani na sekunde zadna chemia :)

 

20161013_100051.jpg

 

ps Aksuda jeszcze raz wielkie dzieki za pomysl poszerzenia lazienki. Przejscie i tak jest spore (mimo kominka).

 

Dla zainteresowanych: komin murowany zastapilismy systemowym z trojnikiem od strony przejscia. W ten sposob glebokosc wneki to 38 cm (36 komin + 2 cm tynk).

 

Podwieszenia mamy dookola pokoju ze wzgledu na rekuperacje na sztywnych spiro. 22 cm od sufitu. 8 cm wysoki "kapinos", nad szafkami w kuchni sufit schodzi tak, zeby byl zaraz nad szafkami (mam nadzieje ze sie uda :)).

 

Miejsce na aneks kuchenny i stol (siedzisko bedzie tez na parapecie okna):

 

kuchnia.JPG

 

Sufity jeszcze przed malowaniem, na razie zagruntowane capagruntem caparola. Wykonawca krecil nosem (mialam dosc wysoka cene na wykonanie z materialem a w umowie na grunt tylko "caparol", ale stanal na wyskosci zadania i zagruntowal czym chcialam :), poddasze tez. Efekt - idealne powierzchnie, i jakie bielutkie)

Edytowane przez questa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Wprowadzilismy sie i zrobilismy Wigilie dla 14 osob. Udalo sie :) Zycze wszystkim jablonkowiczom szczesliwego nowego 2017!

 

Lazienka na gorze

2016-12-28 14.25.56.jpg

Pokoj na poddaszu

2016-12-28 14.25.11.jpg

Klatka schodowa

2016-12-28 14.24.54.jpg

Hol na dole

2016-12-28 14.24.31.jpg

Drzwi pod schodami odbijaja sie w lustrzanych drzwiach do lazienki

2016-12-28 14.24.05.jpg

Edytowane przez questa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Questa pięknie jest u Ciebie :yes:

Będziemy mieć podobne zmiany w projekcie, również zadaszymy taras i wejście na ogród także bliżej kuchni.

Podoba mi się pomysł z siedziskiem na parapecie, bardzo praktyczne :)

My powiększamy kuchnię, rezygnując ze spiżarki. Ale teraz zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby faktycznie jak większość z Was powiększyć kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gornej lazienki mam przejscie do pralni/suszarni,a z pralni do garderoby i sypialni. Tam jest najcieplej (rozdzielacz podlogowki). Zrobie fotki jak wroce do domu.

 

Od strony lazienki drzwi z lustrem sempre wl i takie same w sypialni. Fajny patent. Mialam rozdzielac pralnio syszarnie od garderoby regalem kallax ale ostatecznie wsadzilismy tam jeszcze deske do prasowania...plus rozwiazania: szafy kolo suszarni na siegniecie reki, brudy kolo pralni, lazienka kolo pralni ;) jeden minus: mozna przejsc w kolko i trzeba pamietac zeby w sypialni zamykac 2 drzwi i w lazience ;)

Edytowane przez questa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ada mam pytanie jak u Was sprawuje się rekuperacja i czy

jesteście zadowoleni?

Czy ktoś z Jabłonkowiczów jeszcze zakładał WM?

I jeszcze pytanie o skraplacz w kominku, jak rozwiązaliście tą sprawę, odpływ do kanalizacji, na zewnątrz budynku czy w ogóle nie macie skraplacza?

Długie zimowe wieczory nasuwają mnóstwo pytań dotyczących budowy :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwieszenia mamy dookola pokoju ze wzgledu na rekuperacje na sztywnych spiro. 22 cm od sufitu. 8 cm wysoki "kapinos", nad szafkami w kuchni sufit schodzi tak, zeby byl zaraz nad szafkami (mam nadzieje ze sie uda :)).

 

Questa jak rozmieszczone macie nawiewy i wywiewy rekuperacyjne, ile punktów i jakie pomieszczenia.

I gdzie poprowadziliście pion na parterze?

Kurcze tyle tego wszystkiego jest do ogarnięcia...

Myśleliśmy, żeby rury od reku poprowadzić w stropie, ale potrzebna byłaby zgoda konstruktora :/

Edytowane przez karaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich budujacych: w projekcie zbrojenie slupkow pod murlate na gorze jest bledne. Zagiecie pretow powinno byc pod katem 90 (a nie 45) lub powinny byc o 15-20 cm krotsze! Zrobienie zgodnie z projektem jest idiotyczne -musielismy obcinac zagiecia! Pzdr

 

Dzięki, słuszna i ważna uwaga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dorotka wielkie gratulacje , pięknie wygląda ta Wasza Jabłoneczka niby taka sama a jednak inna super:wave:

Karaf my nie mamy rekuperacji co do pralki my powiekszyliśmy kotłownie tam zrobiłam miejsce na pralkę. Wstępnie mieliśmy mieć wsyp z góry ale jakoś nie wyszło, co do suszenia jest to ww okresie zimowym kotłownia lub garaż który na tą chwilę pełni trochę inną rolę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
  • 3 weeks później...
  • 2 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...