Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budynek gospodarczy bez pozowlenia - na zgłoszenie / wymagania na 2011


Dominik G.

Recommended Posts

Witam,

A gdybym chciał postawić budynek gospodarczy, 10x4 m, wylewka betonowa pod całością + ściany i dach jak w garażu blaszanym.

Czy dobrze rozumuję, że będzie to budynek gospodarczy o powierzchni powyzej 15 m2 i wtedy muszę mieć mapki, projekt, pozwolenie, kierbuda itp (jak na dom?)

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Trochę tu wystraszyliście ludzi chcących budować na zgłoszenie. Otóż ja zgłosiłem budowę z betonu komórkowego budynku o wysokości 5,6 metra w kalenicy i nikt jakoś nie wniósł sprzeciwu że prawdopodobnie będzie piętrowy. Oczywiście nie zaznaczyłem stropu ani schodów na poddasze ale i tak nikt tego nie przyjdzie sprawdzić bo przecież nie ma określonego terminu zakończenia prac budowlanych a przy takim budynku na działce zawsze jest coś do roboty:) W każdym razie narysowałem na papierze milimetrowym dość dokładnie cały budynek w przekroju poprzecznym i wzdłużnym razem z podaniem głębokości posadowienia itp itd. Co ciekawe na mojej działce jest nieaktualny plan zagospodarowania a o warunki zabudowy wolałem nie występować bo pani w urzędzie gminy zapewniła mnie że na 100% zawieszą mój wniosek o wydanie takowych a starostwo nie wniosło sprzeciwu budowy. Nie wiem czemu i wolę nie wnikać w szczegóły (przeoczenie?) W każdym razie jutro kopię fundamenty, żwir i stal już są na działce więc jaazdaa! Co do przyłączy to prąd jest od sąsiada z pod licznikiem woda z wodociągów więc podłączę sobie do budynku tak jak mi się podoba a nie z czekaniem na warunki przyłącza. Sąsiedzi to starsi ludzie i lubią donosić więc wolałem zgłosić budowę niż działać po cichu i potem się zdziwić a jak mi przyjdzie nadzór i zacznie się czepiać np przyłączy to wezmę siekierę i poprzecinam przewody i rury i niech się gonią. A co do mieszkania w takim budynku (a mam zamiar na starość) to bardzo ciężko jest to udowodnić bo urząd nie może stwierdzić jednoznacznie że tam ktoś mieszka-musi zrobić wizję lokalną itp a do tego z reguły jest zatrudniana policja a wiadomo jak policja na wsi wygląda..zawsze idzie się dogadać a w prawie budowlanym nie ma słowa że w budynku gospodarczym nie może być kanapy, lodówki, sedesu czy prysznica na wodę z beczki i pompy. Jak to ktoś tu napisał jaki kraj takie prawo i trzeba je traktować z rezerwą.

A jak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...