Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szambo - jedno czy dwukomorowe pomocy !!!


djwaca

Recommended Posts

Witam.

 

Muszę podjąc szybką decyzję czy wybrać szambo jedno czy dwukomorowe o pojemności 10 m3.

 

Nie mam pojęcia jakie są wady i zalety.

 

Za jednokomorowym przemawia fakt że mogę zastosować tzw szybkozłączkę i zakończyć ją w ogrodzeniu i tam by sie podpinała szambiarka.

 

Poradzcie, muszę w ciągu 2 dni podjąć dezycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez gliniasto mamy,a szambo mamy 2 komorowe przelewowe takie polecił nam hydraulik...Nie mamy miejskiej kanalizacji ani ścieków

 

Nie istnieje szambo przelewowe. Szambo to ma być szczelny zbiornik do gromadzenia ścieków. I nic się z niego nie powinno przelewać.

 

Tak więc dwie komory są absolutnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...
  • 1 month później...
  • 1 year później...

Więc tak, jeżeli będziesz robiła drenaż to warto zakupić taki zbiornik z przegrodą, ścieki grube zostają w 1 komorze do drugiej przelewa się woda, tą wodę możesz więc odprowadzić za pomocą drenażu.

 

Dużo osób myli też pojęcia że zbiornik dwukomorowy podtrzymuje górną płytę, jest to nie prawda, żaden producent który robi takie zbiorniki nie dopasuje wysokości przegrody więc automatycznie przegroda jest za niższa niż zbiornik aby płyta opierała się na ścianach zbiornika a nie przegrodzie.

 

Więcej info na temat drenażu napisałem na swojej stronie internetowej [moderowano]

Edytowane przez finlandia
Proszę pozostać z dyskusją w obrębie forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...