Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja pomieszczenia gospodarczego - kotłowni


Recommended Posts

do pieca kondensacyjnego stosuje się kominy systemowe wraz z dolotem powietrza do spalania przez komin.

A to oznacza, że wentylacja jest tu tak samo potrzebna jak w innych pomieszczeniach - "tylko do oddychania" bo powietrze do spalania będzie szło przystosowanym kanałem. Chyba że masz inne kominy - wtedy polecam zrobić dolot powietrza do spalania z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi do kotłowni mogą posiadać kratkę nawiewną, natomiast pod sufitem powinieneś mieć wywiew - obie kratki nie powinny znajdować się blisko siebie. W takim przypadku oba otwory będą w okresie silnych mrozów znacznie wychładzać pomieszczenie, dlatego można rozważyć wykonanie tylko otworu wywiewnego na ścianie zewnętrznej 20 cm poniżej sufitu. Kratka min. 200cm2 i z uwagi właśnie na okres zimowy można ją "uczynić" zamykaną. Pamiętaj, że kratka wywiewna i nawiewna podczas rozszczelnienia instalacji gazowej w pomieszczeniu kotłowni mogą uchronić Ciebie i Twoich bliskich przed tragedią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobna sytuacje. W moim domu, w części mieszkalnej działa rekuperacja ale w pomieszczeniu gospodarczym jest tylko wentylacja grawitacyjna i mam kratkę wywiewową pod sufitem (piec kondensacyjny ma nawiew przez komin). Często obserwuje jednak, ze w gospodarczym jest odwrócony ciąg i zasysa mi wtedy smrodliwe powietrze. Podejrzewam, ze jest to dlatego, bo komin pomieszczenia gospodarczego jest blisko odpowietrznika instalacji kanalizacyjnej na dachu. Nie wiem co z tym robić, a w niektóre dni smród z pomieszczenia gospodarczego rozchodzi się w całym domu.
A jak będzie rakuperator to co proponujesz? nie może być grawitacyjna z mechaniczną
Edytowane przez Janusz314
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...