Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak wyregulować instalację WM?


Recommended Posts

Jestem dobrej myśli. W razie czego pretensje będę mógł mieć sam do siebie. A z inżynierami jest tak jak w każdej innej branży. Są lepsi i gorsi. Ja trafiłem na wyjątkowo kiepskiego i gdybym nie przetrawił całej masy informacji to pewnie nie zorientował bym się nawet, że mam do czynienia z dyletantem.

Pompę Ciepła mi dobrał na oko, długość sond pionowych liczył od mocy całkowitej a nie chłodniczej i wyszło mu ok 400 mb dla pompy 17 kw, choć doradził żeby na wszelki wypadek wywiercić 450 m, bo pierwszych 15 m odwiertu się podobno nie liczy. Przy wentylacji zaproponował zrobić dwa kanały grawitacyjne - przy kominku i okapie. Zapotrzebowanie na przewód wentylacyjny wyszło mu dwa razy większe niż mi, a kiedy spytałem, czy spręż reku będzie wystarczający, by te długie kanały obsłużyć, to po chwili wahania powiedział, że tak, ale wcześniej zrobił takie oczy jakby nie zrozumiał o co pytam. Założę się, że nawet nie policzył strat ciśnienia na najdłuższym kanale. Jak od niego wyszedłem to już wiedziałem, że sam spróbuję zrobić wentylację, bo skoro on się chwali dobrze działającymi instalacjami, to nie powinno być to aż takie trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...