Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek otwarty czy z wkładem?


IH

Recommended Posts

Witam,

 

Mam dylemat i proszę o radę.

Chcemy mieć w salonie kominek ale nie w celach grzewczych a jedynie dla przyjemności posiedzenia przy otwartym ogniu.

Przymierzaliśmy się do kupienia wkładu z podnoszoną do góry szybą ale takie wkłady (zwłaszcza z szamotem w środku) są bardzo drogie (około 8 tys. zł.). Pomyśleliśmy więc o kominku otwartym (z cegły szamotowej). Tyle tylko, że mamy w domu rekuperację z wymiennikiem ciepłą i nie wiem, czy otwarty kominek jest wskazany.

 

Poza tym mam wątpliwości co do użytkowania takiego kominka a zwłaszcza utrzymania w czystości obudowy i podłogi przed kominkiem (czy popiół i iskry nie "latają" po pokoju?)

 

No i pytanie, czy zrobienie takiego kominka będzie tańsze niż kupno wkładu?

 

Zależy nam również żeby kominek miał raczej współczesny styl (w miarę prosta bryła).

 

Bardzo proszę o wasze uwagi i komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę w mniejszości.

kominek zaplanowałam wyłącznie w celach rekreacyjnych, więc zdecydowałam się na otwarty:

- tańszy (mam wykonawcę za 2,5k)

- szyby mi nie pasują (wg mnie to tak jak z lizakiem za szybą)

- widziałam te szyby są czarne

- dawniej były tylko otwarte i też było dobrze

- u mnie kafle na podłodze, więc o iskry się nie boję (a do mebli raczej nie dolecą - co najwyżej będę mniej drewna nakładać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...