Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek...wydawało mi się że wiem jak to zrobić...


Hans72

Recommended Posts

Kominek...wydawało mi się że wiem jak to zrobić i na forum szukałem tylko pewnych rozwiązań technicznych...no i jak poczytałem to mam dziwne wrażenie że nic nie wiem. Kupiłem wkład kominkowy Topaz i obudowę kominkową Monika z belką drewnianą.Bardzo proszę o informacje jak toto prawidłowo zamontować ...chodzi mi przede wszystkim o zamontowanie izolacji.byłbym bardzo wdzięczny za przesłanie zdjęć z montażu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kominek...wydawało mi się że wiem jak to zrobić i na forum szukałem tylko pewnych rozwiązań technicznych...no i jak poczytałem to mam dziwne wrażenie że nic nie wiem. Kupiłem wkład kominkowy Topaz i obudowę kominkową Monika z belką drewnianą.Bardzo proszę o informacje jak toto prawidłowo zamontować ...chodzi mi przede wszystkim o zamontowanie izolacji.byłbym bardzo wdzięczny za przesłanie zdjęć z montażu...

 

 

Kupiłeś to wszystko na targu z jabłkami ?! Bez instrukcji , bez instruktarzu,

bez gwarancji ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
No NIE!! Nawet jako niefachowiec muszę jednak wystąpić w obronie Piotra B. Instrukcje jednak u nas dają prawie do każdego wyrobu (no, chyba że do szczoteczki do zębów), więc jego uwaga była słuszna i żadnej reklamy jego firmy tu nie było!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż , być może moja reakcja była zbyt żywiołowa , ale nie wyobrażam

sobie instruowania na odległość w sprawie tak "śliskiej" , jak montaż belki

drewnianej .Poczyniliśmy pewne próby z Rumunezem (poszukaj) , ale on

miał inny typ obudowy i to był Rumunez :)

 

Dziękuję innym za wsparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominając o gwarancji :) Topaz i Monika.. piekne nazwy :rolleyes:

Spytaj się sprzedawcy o instrukcję i gwarancję też.

Moze doprecyzuje ...mam gwarancje i instrukcje...chciałbym tylko dowiedzieć sie o parę detali i rozwiązań technicznych związanych z montażem izolacji np.jak szczelnie zamocować ostatni (zamykający) fragment izlolacji czapy .Nie mam pomysłu jak przykleić taśmę aluminiową na połączenie tej ostatniej części.

Dzieki za zdjecie obudowy....jednak ktoś jeszcze ja widział:) moja jest narożna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż , być może moja reakcja była zbyt żywiołowa , ale nie wyobrażam

sobie instruowania na odległość w sprawie tak "śliskiej" , jak montaż belki

drewnianej .Poczyniliśmy pewne próby z Rumunezem (poszukaj) , ale on

miał inny typ obudowy i to był Rumunez :)

 

Dziękuję innym za wsparcie

 

A można tak było odrazu:) .Choć dalej nie wiem co miała na celu ta pierwsza wypowiedz...za te dziękuje zaraz poszukam.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No NIE!! Nawet jako niefachowiec muszę jednak wystąpić w obronie Piotra B. Instrukcje jednak u nas dają prawie do każdego wyrobu (no, chyba że do szczoteczki do zębów), więc jego uwaga była słuszna i żadnej reklamy jego firmy tu nie było!

 

A czy ja pisałem że tego nie mam:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego typu obudowami z cyklu gotowe, spakowane z reguły kupowane z myślą samodzielnego montażu jest kilka problemów.

Problemów z którymi kupujący boryka się już niestety po zakupie.

Obudowy te nie są całkowicie kompletne, potrzeba dokupić wiele materiałów, co w końcowych podliczeniu nieraz zaskakuje niemiło kupującego.

Obudowy te nie posiadają również pełnych i jasnych instrukcji montażowych i szczegółowych informacji jakich materiałów nie ma i trzeba dokupić.

Nieraz podczas montażu wychodzi, ze zabardzo nie pasują do konkretnego miejsca, trzeba by przerobić to i tamto.

No i co najważniejsze z mojego doświadczenia obudowy takie w większości są wykonane niedbale, nie zawsze poszczególne elementy dokładnie pasują do siebie, no i nie są trwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego typu obudowami z cyklu gotowe, spakowane z reguły kupowane z myślą samodzielnego montażu jest kilka problemów.

Problemów z którymi kupujący boryka się już niestety po zakupie.

Obudowy te nie są całkowicie kompletne, potrzeba dokupić wiele materiałów, co w końcowych podliczeniu nieraz zaskakuje niemiło kupującego.

Obudowy te nie posiadają również pełnych i jasnych instrukcji montażowych i szczegółowych informacji jakich materiałów nie ma i trzeba dokupić.

Nieraz podczas montażu wychodzi, ze zabardzo nie pasują do konkretnego miejsca, trzeba by przerobić to i tamto.

No i co najważniejsze z mojego doświadczenia obudowy takie w większości są wykonane niedbale, nie zawsze poszczególne elementy dokładnie pasują do siebie, no i nie są trwałe.

Niestety musze przyznać racje i widać że wiesz o czym piszesz ale... liczyłem sie z tym,początkowo miałem zamiar zbudowac obudowę samodzielnie ale...gotową dostalem za 1/4 ceny(likwidacja ekspozycji i pewne niewielkie uszkodzenia)więc po skalkulowaniu wszelkich poprawek wyszło mi i tak sporo taniej.A czy mogę mieć

prośbę o wyjaśnienie sprawy izolacji ...chodzi o montaż ostatniego fragmentu i jeszcze czy od wewnętrzne strony proili pod płyte gk zakładać izolacje z wełny czy tylko między profile...i tu powrót do początku czyli jeśli od spodu to jak założyc ostatnią część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że tych informacji na forum jest sporo, trzeba poczytać i potem myśląc dopasować do swojej sytuacji.

 

Takie pytanie przewijały się tu setki razy i praktycznie tyle samo prawdopodobnie jest odpowiedzi.

 

 

Jednak jeżeli uparcie chcesz aby odpowiedz była udzielona Tobie indywidualnie, to musisz poczekać jak ENIU będzie miał wiecej czasu i co również ważne był w formie i dobrym humorze. Istotne też aby był przynajmnie średnio wypoczęty. Jak będzie przepracowany może napisać odpowiedź skrótow i bedziesz się musiał dopytywać.

Ma on ogromne doświadczenie i aktualnie sporo czasu i zapewne już Twoje zapytanie jest u niego skatalogowane i w kolejce czeka do odpowiedzi.

A więc spokojnie trzeba czekać.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że tych informacji na forum jest sporo, trzeba poczytać i potem myśląc dopasować do swojej sytuacji.

 

Takie pytanie przewijały się tu setki razy i praktycznie tyle samo prawdopodobnie jest odpowiedzi.

 

 

Jednak jeżeli uparcie chcesz aby odpowiedz była udzielona Tobie indywidualnie, to musisz poczekać jak ENIU będzie miał wiecej czasu i co również ważne był w formie i dobrym humorze. Istotne też aby był przynajmnie średnio wypoczęty. Jak będzie przepracowany może napisać odpowiedź skrótow i bedziesz się musiał dopytywać.

Ma on ogromne doświadczenie i aktualnie sporo czasu i zapewne już Twoje zapytanie jest u niego skatalogowane i w kolejce czeka do odpowiedzi.

A więc spokojnie trzeba czekać.

Ok dzieki...uzbroje sie w cierpliwośc :popcorn:a co do szukania...coż od tygodnia szukam i dalej niestety nie znalazłem konkretnego rozwiązania...może szukam w niewłaściwym miejscu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki...uzbroje sie w cierpliwośc :popcorn:a co do szukania...coż od tygodnia szukam i dalej niestety nie znalazłem konkretnego rozwiązania...może szukam w niewłaściwym miejscu:(

 

 

Widzę ,że próby zmuszenia Cie byś wyrzucił gotową obudowę

do kontenera na gruz (:D) nie przynoszą efektów , trzeba będzie Cię

jakoś spławić . Pewnie najszybciej się odczepisz jak Ci podpowiemy

co nieco :D.

 

Ryzyko spore , bo jak coś spieprzysz będzie to okazja do wyjścia z

ukrycia różnych kominkowych mądrali , i wytykania nas paluchami.

Ba , nawet do odpowiedzialności może nas ktoś pociągnąć !

 

Zacznijmy może od Twojej instrukcji . Pokaż ją , szczególnie opis

montażu belki. Odniesiemy się do niej pokazując błędy ,lub potwierdzimy

słuszność zawartych tam opisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...