Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

mam problem z kotłem kondensacyjnym firmy IMMERGAS Victrix Zeus 261. Zakupiliśmy z mężęm wyżej wspomniany kocioł, który miał na służyć w ogrzewaniu mieszkania jak i w ogrzewaniu wody użytkowej. Zaraz po podłączeniu kotła okazało się, że on nie działał, wymieniono w nim płytę główną. Piec podziałał sobie 10 min i został wyłączony ponieważ nie mieszkaliśmy w tym mieszkaniu po przeprowadzce gdy odpaliliśmy piec pochodził on może z pieć do szceściu dni i co wyłączył się serwisant stwierdził, że znów płyta główna padła, płytę wynieniono i dosłownie po 1,5 godziny po wymianie znów to samo czyli płyta padła serwisant stwierdził, że jest to wina instalacji elektrycznej. Wykonaliśmy przegląd instalacji elektrycznej (dodam, że jest to instalacja zupełnie nowa a piec jest podłączony na osobnej lini nie związanej z niczym )zostały wykonane wszystkie pomiary przez elektryka z odpowiednimi uprawnieniami i został sporządzony odpowieni dokument stwierdzający iz instalacja jest sprawna i spełnia wsztstkie normy jak to okreslono jest to okaz książkowy. Po tygodniu czekania na interwencję serwiu - serwisant przyjechał i dokonał swoich pomiarów niby wszystko Ok zgodnie z poprzednimi pomiarami wiec wkłada nową płytę główną i co i ta pada dosłownie w momencie wypisywania protokołu wymiany.

Jestem załamana tą sytuacją bo od prawie 3 tygodni jestem bez bieżącej ciepłej wody to jakiś koszmar.

Nie wiem jaka może być przyczyna tego w domu zaden sprzęt nie psuje się tylko ten przeklęty piec, czy jest możliwość, że piec coś generuje co powoduje to ciągłe usterki ????

Niech ktoś mi pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam wszystkich.

Mam pytanie a może się okaże ze i problem:)

posiadam zestaw VICTRIX 24 kW plus 200 + C.A.R + Sonda zewnętrzna

 

CAR - sterownik pogodowy z sondą zewnętrzną jest ustawiony na tryb automatyczny (temp. obniżona i komfortowa).

Jeżeli temperatura w pomieszczeniu spada poniżej zadanej o ok 0.2 C to kocioł startuje i jest wszystko ok. jednak po osiągnięciu temperatury (a nawet przekroczeniu znowu o 0.2 C) w pomieszczeniu takiej jak jest ustawiona na CAR

na kotle wyświetla się znaczek kaloryfera co oznacza zapotrzebowania na c.o.

i pompa c.o. cały czas chodzi jeżeli temp w kotle spadnie poniżej 25C kocioł się włącza chociaż temp w pomieszczeniu jest już taka jak powinna być.

 

Jeżeli w momencie osiągnięcia temp. w pomieszczeniu takiej jak na CAR i w trakcie pracy pompy c.o. oraz zapotrzebowania na c.o. wyłączy się CAR i ponownie włączy BARAK JEST pracy pompy c.o. oraz zapotrzebowania na c.o. chociaż przed wyłączeniem wszystko nadal dziłało

 

I tu moje pytanie czy pompa i zapotrzebowania na c.o. powinny działać jeżeli temp w pomieszczeniu została osiągnięta ?

 

Wspomnę że mostek na stykach przyłączeniowych kotła 40 i 41 jest usunięty, a tryb pracy pompy jest ustawiony na sterowanie przez CAR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również od kilku dni mam ten kociołek, działa dokładnie tak, jak to opisujesz i widocznie tak to powinno działać: pompa cały czas przepompowuje wodę i zapala się tylko palnik po obniżeniu się temperatury. Ja osobiście nie "ćwiczę " CAR-a poprzez wyłączanie go, chociaż też nie do końca rozumiem po co pompa pracuje, ale zakładam, że ktoś sprytniejszy w tej materii nad tym myślał, pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Witam,

Chcialam sie zapytać czy ktoś z was ma doświadczenie w użytkowaniu kotłów włoskiej firmy immergas, mam tu na myśli modele victrix Zeus 26 lub Victrix Zeus Superior?Planuję zamontować któryś u siebie ( dom o powierzchni 160mkw parter, dwie łazienki, podłogówka + grzejniki).Proszę o opinie lub ewentualne polecenie jakiegoś innego kotła o podobnych parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem nad nimi długo, ale zdecydowałem się jednak na kocioł 1-funkcyjny i osobny zasobnik (również immergas)

 

wyszło troszkę taniej a do tego zasobnik zamówiłem wyposażony dodatkowo w grzałkę elektryczną. w razie awarii kotła lub braku gazu będę miał przynajmniej ciepłą wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Proszę o pomoc w wyborze kotła.

Paramety domu: Parterówka 132 m2; podłoga 20 cm styro, ściany 20 cm styro grafitowego, strop: 40-45 cm wełny; WM z rekuperatorem. Całość podłogówka. Okna trzyszybowe.

Jedna łazienka z prysznicem

Ilość osób : 3;

 

Wybieramy pomiędzy trzema polecanymi zestawami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 1.

 

IMMERGAS VICTRIX X 24 2 I

http://www.fuego.pl/1992_IMMERGAS_VICTRIX_X_24_2_I.html

 

modulacja od 3-26 kW

i do tego

 

Wymiennik Biawar Quattro W-E 100.7 Klasa A

 

http://www.sklepco.pl/zasobniki-wymiennik--biawar-quattro-w-e-100.7-klasa-a-o_l_92_1665.html

 

koszt zestawu: 3786 zł + 1190 zł = 4976 zł

 

Opcja 2.

 

IMMERGAS VICTRIX ZEUS 26 1 I

 

http://www.fuego.pl/3600_IMMERGAS_VICTRIX_ZEUS_26_1_I.html

 

modulacja 3-26

 

koszt : 5589 zł

 

Opcja 3.

 

IMMERGAS VICTRIX ZEUS SUPERIOR 26 kW

 

http://www.fuego.pl/1996_IMMERGAS_VICTRIX_ZEUS_SUPERIOR_26_kW.html

 

modulacja 4,7-25,8

 

koszt : 6700 zł

 

opcja 1 jest najtańsza

opcja 2 ma wbudowany zasobnik ze stali nierdzewnej i całość w jednym urządzeniu

opcja 3 – najdroższa, ponoć bogatsza elektronika ale na ile ją wykorzystam i czy przełoży się na mniejsze zużycie gazu , tyle, że modulacja od 4,7 – czy to ma jakieś niekorzystne znaczenie dla mojego domu, czy powinna być niższa.

 

Czy warto dopłacać między Zeusem a Zeusem Superiorem.

Prosze o opinię, może ktoś ma któryś z kotłów?

Edytowane przez bdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 1.

 

IMMERGAS VICTRIX X 24 2 I

http://www.fuego.pl/1992_IMMERGAS_VICTRIX_X_24_2_I.html

 

modulacja od 3-26 kW

i do tego

 

Wymiennik Biawar Quattro W-E 100.7 Klasa A

 

http://www.sklepco.pl/zasobniki-wymiennik--biawar-quattro-w-e-100.7-klasa-a-o_l_92_1665.html

 

koszt zestawu: 3786 zł + 1190 zł = 4976 zł

 

Opcja 2.

 

IMMERGAS VICTRIX ZEUS 26 1 I

 

http://www.fuego.pl/3600_IMMERGAS_VICTRIX_ZEUS_26_1_I.html

 

modulacja 3-26

 

koszt : 5589 zł

 

Opcja 3.

 

IMMERGAS VICTRIX ZEUS SUPERIOR 26 kW

 

http://www.fuego.pl/1996_IMMERGAS_VICTRIX_ZEUS_SUPERIOR_26_kW.html

 

modulacja 4,7-25,8

 

koszt : 6700 zł

 

opcja 1 jest najtańsza

opcja 2 ma wbudowany zasobnik ze stali nierdzewnej i całość w jednym urządzeniu

opcja 3 – najdroższa, ponoć bogatsza elektronika ale na ile ją wykorzystam i czy przełoży się na mniejsze zużycie gazu , tyle, że modulacja od 4,7 – czy to ma jakieś niekorzystne znaczenie dla mojego domu, czy powinna być niższa.

 

Czy warto dopłacać między Zeusem a Zeusem Superiorem.

Prosze o opinię, może ktoś ma któryś z kotłów?

 

Jak masz miejsce w kotłowni to bierz opcje z zasobnikiem osobnym, bo to wyjdzie chyba taniej. Ja mam pierwszą opcje z tych, co podałeś i jestem bardzo zadowolony, ale ty masz mniejszy domek ode mnie i grubsze ocieplenie + WM, a wiec tobie spokojnie starczy ten victrix z mocą bodajże 1,9-12kW. U mnie ta 24 często taktuje w cieplejsze dni, u ciebie ta 12 będzie ładnie modulować i będzie ci mniej gazu ciągła.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja grzeje 150m2 + 50m2 garaż, ale trochę mniej. Tak więc ty masz sporo mniejsza powierzchnie grzania i grubszą izolacje + WM z gwc, a ja zwykłą grawitacyjną. Ten mniejszy spokojnie da radę, bo ty bedziesz miał maksymalnie 2/3 mojego zapotrzebowania na ciepło albo nawet mniej. Poza tym przy piecu jednofunkcyjnym, podczas grzania zbiornika na cwu nie bedzie ci piec grzał, a to trwa w zaleznosci od wielkosci zasobnika od 15 min do 35 min maks, więc przez ten czas nie ma szans, zeby ci sie chałupa wyziębiła nawet w największe mrozy. Przy piecu dwufunkcyjnym to co innego, bo on pogrzewa wodę na bieżąco przy odkręceniu kranu i poborze wody i wtedy większa moc chwilowa jest przydatna.

Przewymiarowanie pieca grozi większym zużyciem, a po co ci to. U mnie w największe mrozy szło maks. ok 16 m3 na dobę.

Biorąc pod uwage spalanie gazu przy danej mocy to mój piec jakby działał idealnie równą mocą przez całą dobę i spalił te 16m3 to jechałby z mocą ok 6-7kW. Większość fachowców wciska większy, bo bezpiecznej dla nich, bo zawsze ci spokojnie dogrzeje chałupę i nie bedziesz miał pretensji do nich, a to ze zuzyjesz więcej gazu to ich to mało obchodzi. Zrób sobie dla pewności obliczenia w jakims darmowy programie OZC i przekonasz sie na 100%, ze starczy ci ta moc w zupełnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to Ci w czymś pomoże to ja mam pow. ok.380 m2 , ocieplenie tylko 10 cm styro, went. grawitacyjną, moja żona jest rekordzistką w pławieniu się codziennie w wannie ok. 400 ltr. + kolejna wanna dla dzieciaków i mam piec "tylko" 24 kW. Więcej stoi jak chodzi!!!! I na dokładkę jesteśmy bardzo ciepłolubni:) Nie wiem dlaczego instalatorzy tak przewymiarowują piece? Chyba ze strachu i niewiedzy. W twoim przypadku 12 kW to max!!!!! Edytowane przez piotrmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że odezwie się ktoś kto ma tę 12-tkę, bo nawet na infolinii Immergasa twierdzili że na potrzeby ciepłej wody może byc tej 12ki za mało. U nas jest tylko prysznic i tylko 1 kobieta.

Bardzo wam dziękuję za odpowiedzi;

piotrmak - a ile Ty płacisz za gaz przy takiej powierzchni, jeżeli mogę zapytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie prosze, czy analizując kocioł gazowy, gdzie podana jest sprawność 108 lub 109 mam to odczytywć, że teoretycznie mogę zaoszczędzić lub wydać drożej 1% ogólnych kosztów ogrzewania, czy jakoś inaczej się to liczy.

Czy jest o co dzielić włos w przypadku tej różnicy 1% na sprawności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej znikoma różnica :) Większa i juz bardziej znacząca jest róznica miedzy kotłem zwykłym, a kondensacyjnym, bo ta moze wynieść 10-15%. Na moje oko przy kotle kondensacyjnym i twoich parametrach domu roczny koszt ogrzewania, cwu i gotowania na gazie razem z abonamentami i opłatami przesyłowymi wyniesie cię między 2700, a 3400 pln. Zależy to od utrzymywanych temperatur w domu(jeden stopień więcej to ok 5-6% większe rachunki) i ile wilgoci jest w twoim domu. W zeszłym roku byłoby taniej, ale niestety gaz poszedł w tym roku o ok 10-11% w stosunku do zeszłego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...