Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Duży problem z wentylacją w kuchni


Dzejson

Recommended Posts

Witam, mam nielada problem z wentylacją kuchni. Popełniłem błąd za namową pseudofachowca, który niestety teraz nie da sie naprawić.

Mam w kuchchni dwa kanały wentylacyjne - obok siebie - jeden niezaleznie do kuchni, drugi do okapu. ida one równolegle do ścianki kolankowej ( pustaki shiedlowskie podwójne), nastepnie wstawione dwie rury spiro *fi110* w skosie ida równolegle w wełnie w poddaszu, i tam wstawiłem trójnik (portki) z trójnika wychodzi natomiast jedna spiro 110 z połowy poddasza poprzez stryszek aż do wywiewki w dachu. Cóż, zaoszczędziłem na jednym kominku wywiewnym i kawałku rury. A jak to się teraz odwdzięczyło? Tak, że jak włączam okap ( a mam doś mocy) to wywiewa mi obok przez drugi kanał w kuchni. Kanał do końca jest drożny, jednak pewnie gdzies powstają zawirowania i cofa to wszystko do środka. Teraz ewentualnie zatkac na ślepo wentylacje do kuchni, albo załozyc kratke z żaluzja i przymykac ja wtedy gdy okap nie pracuje.

Ma ktos jakis pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Ma ktos jakis pomysł?

Był tu już "wałkowany" temat okapów (poczytaj starsze posty). Rozwiązanie problemu zależy również od tego, czy masz w kuchni gaz. Zawór zwrotny pokazany przez poprzednika stosuje się w kanale okapu dla zabezpieczenia przed "cofką" (w tym kanale). Gdy okap pracuje, trzeba dać mu na "żer" powietrze z innego źródła, niż kratka wentylacji grawitacyjnej - np. otwierany na czas jego pracy nawiewnik położony możliwie blisko kuchenki (aby nie wyziębiać zanadto pomieszczenia).

Za to zawór zwrotny w kanale wentylacji grawitacyjnej, to (delikatnie mówiąc)

wielkie nieporozumienie :lol2:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poddasze wykończone?? bo może trzeba to zwyczajnie naprawić., czyli wyjąć trójnik i przedłużyć rurę wystawiając nad dach dwa kominki. Ewentualnie w miejscu gdzie masz ten trójnik wytnij w płytach gipsowych otwór(zakładam że tak masz zrobione poddasze) wyjmij ten trójnik i złącz rurę od wentylacji z ta która prowadzi do kominka w kalenicy. W dachu nad teraźniejszym trójnikiem wstaw kominek i podłącz rurę od okapu do niego. Jako że okap to mocna wentylacja mechaniczna kominek może znajdować się w każdym miejscu. No lepiej nie przy oknach z wiadomych powodów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
W kuchni nie mam gazu, pożyczyłem dzisiaj z zaprzyjażnionego sklepu taki zawór, i niestety nie działa prawidłodo, na pierwszym biegu okapu zawór w ogóle nie reaguje, a powietrze i tak wywiewa(?) przez drugi kanał.

A gdzie zainstalowałeś ten zawór? Co to znaczy, że powietrze wywiewa przez drugi kanał (w którym kierunku wieje - do pomieszczenia czy z...?).

A poza tym niedokładnie czytasz: ten zawór nie miał za zadanie zabezpieczyć przed cofką z kratki tylko z okapu.

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety całośc mam juz pomalowane na tiptop i tak srednio chciałbym wycinać dziury w skosie, tybardziej, że nie przewidaue tam ani szafy ani zabudowy stałej. Próba dostania sie ze stryszku także spełzła na niczym, niestety.

 

To moze od drugiej strony, czyli od dachu...jak masz pokryte dachowką to zero problemu, jak blacha to troche wiecej roboty ale tez sie da. Tak Ci doradzam w ten sposob bo najlepiej naprawic te kanaly a nizeli stosowac jakies zasuwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...