Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką kupić baterię ekologiczną do wody?


krysia.rybicka

Recommended Posts

Mam pytanie. Może ktoś z was orientuje się, która z baterii na rynku jest najbardziej ekologiczna, zużywa najmniej wody? Wiem, że są baterie jednouchwytowe, wyposażone w ekoprzycisk, które podobno mogą zmniejszyć siłę strumienia wody do 75-90%. Czy ktoś z was ma taką w domu? Czy faktycznie ma to realny wpływ na rachunki? Będę wdzięczna za opinie, bo jestem na etapie urządzania łazienki i mocno zastanawiam się nad zainwestowaniem w taką armaturę.Pozdrawiam Krysia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama możesz sobie zrobić taką baterię. W większości baterii z dwoma kurkami i przyciskami "temp." i "eco" można zmienić ustawienia fabryczne (zarówno temperaturę wody jak i jej ilość). Wystarczy zdjąć pokrętła i zmienić pozycję ograniczników (takie plastikowe kółka z dzyndzelkiem). Być może z bateriami jednouchwytowymi da się zrobić to samo?

Potrzebne Ci będą: śrubokręt i pilniczek do paznokci:)).

Uwaga, jeżeli masz piecyk gazowy, to każdy ma wymagany minimalny przepływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie o to chodziło Krysi...Faktycznie, baterie z ekoprzyciskiem, mają siłę strumienia wody do 75-90%. Natomiast najbardziej eko jest bezdotykowa, woda płynie tylko wtedy, kiedy trzymasz pod nią ręce. Na pewno nie raz korzystałaś z niej w galerii handlowej, restauracji, w Mac Donaldzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku są różne firmy jak Oras, Hans Grohe, Grohe. Zależy ile chcesz przeznaczyć kasy. Są na przykład bardzo ekskluzywne, jak kolekcja włoskiego domu projektowego Alessi. Te baterie wystarcza na lata, moj kumpel zalozyl takie i jest zadowolony...

 

[ moderowano - reklama ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezdotykowa może i jest najbardziej "EKO", ale za to kosztuje tyle, że nie wiem, czy życia przedpiścy starczy, żeby zaoszczędzona woda mu zakup zwróciła. Zwłaszcza, że awaryjne te baterie są dość mocno :)

 

 

Poza tym, nie oszukujmy sie, "eko bateria" nie pomnaża w magiczny sposób przelatującej przez nią wody, a jedynie ma wstawiony ogranicznik przepływu. Tak więc każdą jedną baterię możemy używać jako "eko" po prostu odkręcając połowę słabiej niż zwykle.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy taką baterie.

Działanie jej polega na tym że lekko chodzi w pozycjach od letniej do ciepłej wody i w pozycji zamknięte częściowo otwarte. Następnie jest punkt oporu, ale takiego lekkiego - nie, że młotkiem walisz ;) i wówczas przeskakujesz ten punkt eko i możesz lać wodę gorącą lub (i) uzyskać mocne ciśnienie.

Nic dodatkowego nie wciskasz, wszystkie części wymienne tylko trochę drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauważyliście tu zawoalowaną reklamę?

Jednopostowy uzytkownik zadaje pytanie, na które odpowiada dwóch kolejnych jednospostowców...

Nie cierpię takich zagrywek.

Choć mam nadzieję, że się mylę w tym przypadku.

 

W temacie baterii bezdotykowych, to ja dziękuję. Być może to kwestia przyzwyczajenia, ale w po doświadczeniach z taką bateria u znajomych - ja mówię nie! Nie da się używać umywalki do czegokolwiek innego (mi się zdarza coś brudnego na chwilę odłożyć, czasem dziecka pielucha tam wędruje, czasem jakiś ciuch na chwile odłożony) - wystarczy, że fotokomórka złapie ruch i wszystko mokre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...