Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka ze strychu zamiast GWC?? - czy to ma sens??


waflos

Recommended Posts

Witam,

 

Ma taki pomysł: otóż jak budowałem dom nie byłem świadomy zagadnień GWC, WM, rekupreacji i innych - z resztą podczas pierwszej budowy jest tyle tego ze chyba nie sposób wszystko ogarnąć... z resztą na GWC jest juz troche za pózno... bo mam załozony ogród... - może przy nastęnej budowie..

 

Mam wentylacje grawitacyjną i kocioł Granpal na pellet. W ubiegłym sezonie miałem problem z moją wentylacją. Jakiś kanał zaciągał zimne powietrze - wyciąłem więc uszczelki w dwóch oknach w salonie i było ok - tyle że wpadające megazimne powietrze (ubiegłej zimy było-25) nie przyczynia się do oszczędności...

 

1. Pomyślałem by wykonać zetkę z graciarni/strychu nad garażem do salonu (40m2) - co o tym sądzicie?? Nawet podczas mrozów temperatura tam nie spada poniżej 5stopni więc powinno byc ekonomiczniej...

2. czy dobrze myślę by wyprowadzić zetkę w salonie przy suficie (tam chyba jest najcieplejsze powietrze) a początek zetki mieć też jak najwyżej strychu - tam też powinno być najcieplejsze powietrze...

3. Czy taki system zadziała?? Czy trzeba będzie wspomóc wentylatorem?

 

dziekuję za wszystkie sugestie i pozdrawiamkrzy

Edytowane przez waflos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wentylacje grawitacyjną i kocioł Granpal na pellet. W ubiegłym sezonie miałem problem z moją wentylacją. Jakiś kanał zaciągał zimne powietrze - wyciąłem więc uszczelki w dwóch oknach w salonie i było ok - tyle że wpadające megazimne powietrze (ubiegłej zimy było-25) nie przyczynia się do oszczędności...

E tam zdrowo przesadzasz. Chcesz oszczędzać grzejesz ekogroszkiem węglem czy miałem. Masz kocioł na pelet więc liczyłeś ekonomiczność takiego ogrzewania. Teraz nie narzekaj jest ciut za późno. Okna mają być rozszczelniane i tyle. Możesz ewentualnie kontrolować poziom rozszczelnienia przy wykorzystaniu stacji pogodowej (patrzysz na wilgotność i ma być około 40-50%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...