Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KONKURS: Czy "wypada" w nowym domu palić węglem?


Recommended Posts

Klasyka polskich filmów! Cztery zestawy po 10 świetnych filmów - nagrodzimy czterech forumowiczów.

 

A zadanie? Odpowiedzcie na pytanie:

 

Czy "wypada" w nowym domu palić węglem?

Nagrodzimy ciekawą argumentację - na tak lub nie. Czekamy

 

Termin: do 30 października.

 

 

Nagroda:

 

1klasyka.jpg

 

Klasyka polskich filmów:

Kanał

Popiół i diament

Pociąg

Do widzenia, do jutra

Niewinni czarodzieje

Nóż w wodzie

Salto

Przesłuchanie

Mój Nikifor

Plac Zbawiciela

[/size]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Regulamin konkursu

Czy "wypada" w nowym domu palić węglem?

 

1. Organizatorem konkursu jest MURATOR Spółką Akcyjną z siedzibą w Warszawie, 00-570 Warszawa, Al. Wyzwolenia 14, NIP 526-00-08-745, wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy pod numerem KRS: 0000291159, kapitał zakładowy (opłacony w całości) 57 650 000,00 złotych

 

2. Konkurs „Czy "wypada" w nowym domu palić węglem?” ma zasięg ogólnopolski i przeprowadzony zostanie na stronie internetowej http://forum.muratordom.pl/forum

 

3. Konkurs trwa od 14.10.2011 roku do 30.10.2011 roku włącznie.

 

4. W konkursie może wziąć udział każda pełnoletnia osoba, która zarejestrowała swój indywidualny profil w portalu http://www.muratordom.pl z wyłączeniem pracowników MURATOR S.A.

 

5. Zadanie konkursowe polega na zamieszczeniu komentarza - odpowiedzi na pytanie: Czy "wypada" w nowym domu palić węglem?

 

6. Wypowiedzi zamieszczone przez niezarejestrowanych użytkowników nie będą brane pod uwagę przy wyłanianiu laureatów.

 

7. Każdy zarejestrowany Użytkownik – Uczestnik konkursu – może w terminie określonym w ustępie 3 zamieścić nieokreśloną liczbę wpisów opisanych w ustępie 5.

 

8. Wyboru 4 najlepszych wpisów, których autorzy nagrodzeni zostaną nagrodami dokona jury w składzie Andrzej T. Papliński – administrator forum i Anna Małek – redaktor naczelna serwisu Muratordom.pl

 

9. Nagrodzone zostaną osoby, których wypowiedź zostanie uznana za najbardziej interesującą jako lub scena scenariusz filmu. Jeden użytkownik może otrzymać w konkursie tylko 1 nagrodę.

 

10. Nagrody:

 

4 zestawy filmowe „Klasyka”

Kanał

Popiół i diament

Pociąg

Do widzenia, do jutra

Niewinni czarodzieje

Nóż w wodzie

Salto

Przesłuchanie

Mój Nikifor

Plac Zbawiciela

 

 

11. Zamieszczenie wpisu w wątku konkursowym na stronie http://forum.muratordom.pl/forum jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu oraz wyrażeniem zgody na nieodpłatne i wielokrotne publikowanie wypowiedzi w serwisach internetowych MURATOR S.A.

 

12. Zamieszczenie wpisu jest równoznaczne z oświadczeniem Uczestnika niniejszego konkursu iż przysługują mu wszelkie niezbędne prawa, w tym autorskie prawa majątkowe oraz prawa pokrewne w stosunku do nadesłanych materiałów mających charakter utworów w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, w zakresie niezbędnym dla publikacji, oraz wyrażeniem zgody na publikację przez osoby trzecie. Uczestnik oświadcza również, że materiały, o których mowa w zdaniu poprzednim nie będą naruszały przepisów prawa, ani jakichkolwiek prawem chronionych dóbr osób trzecich.

 

13. W przypadku, gdyby którekolwiek z oświadczeń zawartych w ust. 12 niniejszego regulaminu nie zostało zrealizowane, uczestnik konkursu zwolni MURATOR S.A. z jakiejkolwiek odpowiedzialności względem osób trzecich. Ponadto, w odniesieniu do treści oświadczenia z ust. 12 niniejszego regulaminu, Uczestnik oświadcza, że MURATOR S.A. nie będzie zobowiązany do ponoszenia jakichkolwiek opłat na rzecz osób trzecich bądź organizacji reprezentujących twórców i uprawnionych z tytułu praw pokrewnych, tak z Polski, jak i z zagranicy.

 

14. Zamieszczenie wpisu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody Uczestnika na przetwarzanie w celach konkursowych przez MURATOR S.A. danych osobowych Uczestnika, które Uczestnik przekazuje dobrowolnie, zastrzegając sobie prawo dostępu do nich oraz ich poprawienia.

 

15. Nagrodzone osoby zostaną powiadomione przez pocztę na forum lub e-mailowo.

 

16. Organizator prześle laureatom nagrody drogą pocztową, w terminie 30 dni od daty zakończenia konkursu tj. od 24 października 2011r. Jeśli nagroda, przesłana zgodnie z niniejszym punktem, nie zostanie odebrana (lub nie otrzymamy adresu), organizator będzie uprawniony do uznania, że zwycięzca rezygnuje z nagrody.

 

17. Nagrodzone osoby nie są uprawnione do żądania ekwiwalentu pieniężnego nagrody lub zamiany na inną nagrodę rzeczową.

 

18. Aktualna wersja regulaminu będzie dostępna w lokalu Organizatora przy ul. Dęblińskiej 6; 04-187 Warszawa oraz na stronie internetowej

http://forum.muratordom.pl/forum i obowiązuje od momentu jej zamieszczenia.

 

19. Ewentualne reklamacje związane z konkursem mogą być kierowane do Organizatora wyłącznie w formie pisemnej, na adres Organizatora w terminie 7 dni od daty ogłoszenia wyników i publikacji listy nagrodzonych. W przypadku przesłania reklamacji za pośrednictwem poczty decyduje data stempla pocztowego.

 

20. Reklamacja powinna zawierać imię, nazwisko, dokładny adres i numer telefonu, jak również dokładny opis i powód reklamacji.

 

21. Złożone przez Uczestników reklamacje będą rozpatrywane przez Komisję Sprawdzającą, powołaną przez Organizatora konkursu, nie później niż w terminie 21 dni od daty otrzymania reklamacji.

 

22. Zainteresowani Uczestnicy, zostaną powiadomieni o rozpatrzeniu reklamacji listem poleconym najpóźniej w ciągu 21 dni od daty rozpatrzenia reklamacji przez Komisję Sprawdzającą.

 

23. Decyzja Komisji Sprawdzającej co do zgłoszonej reklamacji jest ostateczna.

 

24. Niniejszy konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach losowych i zakładach wzajemnych.

 

25. W razie sporów, które mogą powstać na tle stosowania niniejszego regulaminu, a nie mogą zostać rozwiązane polubownie, sądem właściwym będzie sąd powszechny właściwy miejscowo ze względu na siedzibę Organizatora.

 

 

W imieniu Organizatora Warszawa, 12.10.2011r.

 

Irena Walczak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tu trzeba napisać odpowiedź.

A pecha mam do nagród - nie dość, że rzadko cokolwiek wygrywam (a już nigdy w grach losowych), to jeszcze rzadziej dostaję wygrane nagrody. Kiedyś forumowy inż św. Mikołaj obiecał mi prezent i co dostałam? Psińco! Teraz znów te komedie... Ale nic to - przyzwyczaiłam się.

A węglem nie wypada palić, bo się smrodzi sąsiadom. Jak ja nie lubię chodzić zimą po takim jednym osiedlu, gdzie ciasno stoją domy opalane węglem, koksem i... starymi kaloszami oraz butelkami PET!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed odpowiedzią na pytanie konkursowe należy sobie odpowiedzieć na pytanie: czym się różni nowy dom od starego (wyremontowanego)? Praktycznie niczym w nowych i starych są piece i kominki. Zatem odpowiedź sama ciśnie się na usta w nowym domu nie wypada palić starym węglem. W nowym domu palimy nowym węglem! A swoją drogą zastanawiam się co zainspirowało autora do postawienia takiego pytania? Mnie natomiast nasunęło się takie pytanie: "Czy wypada w nowym domu pić bimber?". Cały Świat gdzieś pędzi, my codziennie gdzieś pędzimy. No to czemu nie!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sie zrobiło wesoło.. az mi się jesenno-chorobowy nastrój poprawił...

w swoim domku róbta, co Ci się żywnie podoba.. pod warunkiem, że z jakimiś normami..

takie mam hasło...

 

powinien być wątek do ponarzekania - czego w nowym domu robić się nie powinno, a co robią Twoi sąsiedzi....

bo oprócz palenia, czym popadnie to nie widziałam ani razu wozu szambiastego u sąsiadów...

i nie wiem jak to można na czymś takim mieszkać... w sumie to się nie dziwię czemu ogródków nie mają...

z tematu trochę zeszłam, ale powróce...

ale nie ma to jak piec na pelet... otwierasz pokrywę, otwierasz woreczek, wsypujesz woreczek, zamykasz pokrwę...

czysto i duzo czasu dla rodzinki... popiołu niewiele... po sezonie nawet sie za duzo czlowiek nie naczysci...

no to ja jestem za takimi rozwiazaniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jeszcze bardziej leniwa - pc mamy. A co do węgla to mam mieszane uczucia z przewagą negatywnych. Bo elektrociepłownie muszą mieć jakieś filtry, kiedy palą węglem, a domki nie. Znaczy dym z komina zdrowy nie jest, skoro elektrownia musi mieć filtr. A dym z komina domkowego to już nie jest niezdrowy? Cudownie uświęcony przez Westę - kapłankę domowego ogniska? Taki sam trujący jest, tylko się wydaje każdemu, że skoro nie spala pociągu węgla codziennie, to truje mniej. ALe węglem palią jego sąsiedzi i sąsiedzi sąsiadów... Z czego niby ten smog nad Krakowem? Z małych kotłowni właśnie! I krzyczy się, że trzeba te wszystkie kamienice w centrum podłączyć do elektrociepłowni, coby węgla nie spalano do ich ogrzania. No i jeszcze jedno - gdyby zapowiedziano budowę małej elektrowni węglowej w najbliższej okolicy, mieszkańcy wylegliby na ulice z transparentami i wielkim krzykiem i żadne obietnice zastosowania najnowocześniejszych filtrów by nie pomogły, a kiedy sami spalają tony węgla we własnych piecach i żadnych filtrów na kominach nie mają, to jest ok. Dziwne...

Tyle teorii. W warunkach zabudowy mieliśmy zakaz ogrzewania piecem na paliwo stałe. I bardzo się cieszę z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Z czego niby ten smog nad Krakowem? ...

 

No przecież to oczywiste: Smok ze Smoczej Jamy.

 

A wracając do meritum to bez względu co spalamy w piecu nie zanieczyszczamy środowiska bo to nie są produkty z innej planety! Gdybyśmy szli dalej tym tropem to można powiedzieć, że wulkany zanieczyszczają środowisko co jest oczywistą bzdurą. Natura sobie ze wszystkim poradzi, no może tylko nas nie będzie ale to nic strasznego w porównaniu z wyginięciem dinozaurów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie Panie i Panowie,

dzisiaj każdy z Was się dowie,

jaką szkodę poczyniacie,

paląc węglem w swojej chacie.

Gdy węgielek się hajcuje,

różne gazy emituje.

Gaz dla wszystkich jest trujący,

a mój wierszyk szokujący.

Mówisz drzewem palę przecie,

nic gorszego na tym świecie.

Patrząc z troską na te czasy,

i jak szybko giną lasy.

Przekonanie me jest takie,

rzućmy wszystko to wszelakie.

Więc ludziska me kochane chaty będą opalane,

przy okazji dbając przecie o środowisko na świecie.

Od dziś jest alternatywa co PELETEM się nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się rodzi wizja taka

by pod ziemię dać drapaka.

W ziemiance się zadomowić

i do zimy przysposobić.

Nie ma okien, nie ma strat (ciepła)

choć ponury tam jest świat.

Przetestować kilka diet,

żyć po ciemku tak jak kret.

Żona ugotuje grochu,

będę zjadał go po trochu.

Potem pierdnę sobie w gacie,

będzie ciepło w mojej chacie.

Spać iść wcześnie, wstać o świcie,

nie ma jak ekologiczne życie!

Pozdrawiam.

Edytowane przez Andrzej Wilhelmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie Panie i Panowie,

dzisiaj każdy z Was się dowie,

jaką szkodę poczyniacie,

paląc węglem w swojej chacie.

Gdy węgielek się hajcuje,

różne gazy emituje.

Gaz dla wszystkich jest trujący,

a mój wierszyk szokujący.

Mówisz drzewem palę przecie,

nic gorszego na tym świecie.

Patrząc z troską na te czasy,

i jak szybko giną lasy.

Przekonanie me jest takie,

rzućmy wszystko to wszelakie.

Więc ludziska me kochane chaty będą opalane,

przy okazji dbając przecie o środowisko na świecie.

Od dziś jest alternatywa co PELETEM się nazywa.

 

no popieram tez jestem za peletem, ale on tez chyba z drewna nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...