Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elastyczne przewody wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Panie Tomaszu a mógłby pan pisać jasno a nie zagadkowo? Na pewno przysporzy wtedy to Panu więcej sympatii niż antypatii nie tylko tutaj ale i w innych wątkach.
Chodzi wentylatory z metalowym kółkiem jak w klatce dla myszy.

Nie jestem tu dla sympatii. Instalatorzy CO i wentylacji - będą i tak atakowac. -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mamy w domu przewody elastyczne TuboFlex. Rozłożone na stropie rok temu, poddasze nieużytkowe, na kanałach leży 30 cm wełny. Rekuperator jeszcze nie został podłączony, czekamy na wykończenie budynku.

Ostatnio nie daje mi spokoju jedna myśl. Czy w tych kanałach przypadkiem nie rozwinęły się grzyby? Czy jest to możliwe? A jeśli tak, to jak to sprawdzić? Jak wyczyścić? Syn ma astmę, dlatego ciągle się nad tym zastanawiam. Takie zagrzybione powietrze w domu to dla jego oskrzeli masakra... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy w domu przewody elastyczne TuboFlex. Rozłożone na stropie rok temu, poddasze nieużytkowe, na kanałach leży 30 cm wełny. Rekuperator jeszcze nie został podłączony, czekamy na wykończenie budynku.

Ostatnio nie daje mi spokoju jedna myśl. Czy w tych kanałach przypadkiem nie rozwinęły się grzyby? Czy jest to możliwe? A jeśli tak, to jak to sprawdzić? Jak wyczyścić? Syn ma astmę, dlatego ciągle się nad tym zastanawiam. Takie zagrzybione powietrze w domu to dla jego oskrzeli masakra... :(

 

Kanały bez centrali powinny być zatkane. Wtedy nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były zatkane w kotłowni, tam gdzie będzie rekuperator. W kilku pokojach były otwarte (ekipy podczas wykończeniówki usunęły styropianowe krążki). Czy w tej sytuacji coś mogło się tam zalęgnąć?
Nie.

Zalęgnąć się może w kanałach wywiewnych. Gdy zimą wyłączy się centralę, kanały nawiewne, mogą robić za wywiewne ( jak w WG) i wtedy istnieje taka możliwość.

Ale jak nie było zimy i kanały były niedrożne - niebezpieczeństwa nie ma.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie puszka-kolektor z alnora i anemostat z alnora. Jak to polaczyc ?

zamawialem to razem u nich i myslalem ze bedzie p&p ������[ATTACH=CONFIG]269890[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]269891[/ATTACH]

 

ja zdecydowałem nie stosować gniazda anemostatu i wsadzic ramkę bezposrednio w rurę od puszki rozprężnej. jak ją lekko ściśniesz to wchodzi dość ciasno i anemostat nie wyleci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zdecydowałem nie stosować gniazda anemostatu i wsadzic ramkę bezposrednio w rurę od puszki rozprężnej. jak ją lekko ściśniesz to wchodzi dość ciasno i anemostat nie wyleci

Jak, przez przypadek, grubość stropu pasowała, to tak można, ale powstaje szczelina. A szczelina zwiększa ryzyko powstania zawirowań i szumów. Skrzynki są przewidziane do łączenie kanałem 125mm. Można go kupić, lub wyciągnąć środek z kanału głównego izolowanego, zawsze coś tak końcówek zostaje.

W przypadku, gdy nie przechodzimy przez strop a np. GK ( instalacja pod sufitem podwieszanym) należy kupować skrzynki z większym otworem. WP_20140714_001.jpg Dobierze to sprzedawca konfigurujący zestaw do własnego montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak, przez przypadek, grubość stropu pasowała, to tak można, ale powstaje szczelina. A szczelina zwiększa ryzyko powstania zawirowań i szumów. Skrzynki są przewidziane do łączenie kanałem 125mm. Można go kupić, lub wyciągnąć środek z kanału głównego izolowanego, zawsze coś tak końcówek zostaje.

W przypadku, gdy nie przechodzimy przez strop a np. GK ( instalacja pod sufitem podwieszanym) należy kupować skrzynki z większym otworem. [ATTACH=CONFIG]270040[/ATTACH] Dobierze to sprzedawca konfigurujący zestaw do własnego montażu.

 

Jaką wysokość mają te skrzynki - czyli ile minimum potrzebuję miejsca pod stropem, żeby się zmieściły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką wysokość mają te skrzynki - czyli ile minimum potrzebuję miejsca pod stropem, żeby się zmieściły ?
Skrzynka ma 9 cm króciec anemostatu 5 cm - więc minimum 14cm . Gdy jest potrzeba mniej cm (lub taniej) np 8cm - to można dać końcówki z cienkiego kanału PE WP_20140714_002.jpg Tu na zdjęciu francuskie kanały 63mm wewnątrz pakowane po 6mb Atlantic-ventilation.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Czy ktoś z Was układał kanały Termokontrol na stropie i "zalewał" posadzką? Nie są zbyt delikatne?

Widzę, że wiele osób ukrywa je w sufitach podwieszanych.

Muszę kupić kanały przez internet i nie wiem której firmy są wystarczająco mocne.

Pomóżcie, proszę :D

 

witam

 

najczęściej są zalewane w wylewkach

są jak najbardziej do tego przystosowane

:D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...