Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elastyczne przewody wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

A gdybyś dał reku bardziej na środek tak by zrównoważyć długości przewodów jeśli ma to być na poddaszu??? Może jednak kotłowni skoro to pomieszczenie już masz? i wzdłuż ściany zachodniej w środku garażu czerpnia.... wtedy zwisać sople z czepni w podbitce nie będą...

A na co Ci w wiatrołapie nawiew? Tam drzwi będziesz otwierać wystarczy... Też zastanowiłbym się nad spiżarnią, ale tu bardziej przeznaczenie jej i co będziesz tam trzymać ma wpływ.

Nie widać metrażu... Ale na oko wg mnie 300 to chyba za dużo...

A czemu nie

 

no wiatrołap może i by odpadł choć już jest rura ale zalepić też można, spiżarnie jednak bym zostawił (warzywa, ziemniaki różne rzeczy niech się wietrzy, chociaż zawsze mogę zaślepić ) a reku wolał bym bardziej z boku bo dach jest kopertowy i miejsce na środku może kiedyś na coś wykorzystam. Kotłownia jest mała i już mi brakuje miejsca,kocioł niby gazowy ale ciasno będzie. Jeszcze myślę nad trzecim kanałem do łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zastanawia mnie jeszcze ważna sprawa, mianowicie pokój dziecka, sytuacja kiedy w salonie jest więcej osób (impreza) a dziecko śpi w swoim pokoju podkręcimy wentylację i czy nie wysuszmy pokoju dziecka, w jakich temperaturach na zewnątrz występuje zjawisko przesuszania? Wiatrołap i spiżarnię też bym chciał wentylować, może lekko zdławić te pomieszczenia. Możliwości jest dużo miejsca też więc projekt można dowolnie poprawiać, jak zrobić żeby było dobrze? Z góry dziękuje za podpowiedzi i pomysły

Mróz na zewnątrz = powietrze suche.

Wydajność 180 jest wystarczająca dla 3 osób.

Wentylację możesz sobie zrobić wszędzie, jak uznasz że jest nie potrzebna, to zamykasz anemostaty.

Dla chcącego i majętnego nie ma przeszkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mróz na zewnątrz = powietrze suche.

Wydajność 180 jest wystarczająca dla 3 osób.

Wentylację możesz sobie zrobić wszędzie, jak uznasz że jest nie potrzebna, to zamykasz anemostaty.

Dla chcącego i majętnego nie ma przeszkód.

 

Zimą centrala chodzi na absolutnym minimum generalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl czy przewiewanie warzyw zwłaszcza powietrzem 18-19 stopni jest dla nich korzystne... wysuszysz i tyle a tam najlepiej by było chłodniej i ciemno. Jak nie dasz nawiewu i tak kuchnia zaciągnie co będzie trzeba..

 

to spiżarki można dać nawiew lub nic. O przewiewanie warzyw bym się nie martwił, tam nie idzie huragan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze ważna sprawa, mianowicie pokój dziecka, sytuacja kiedy w salonie jest więcej osób (impreza) a dziecko śpi w swoim pokoju podkręcimy wentylację i czy nie wysuszmy pokoju dziecka, w jakich temperaturach na zewnątrz występuje zjawisko przesuszania? Wiatrołap i spiżarnię też bym chciał wentylować, może lekko zdławić te pomieszczenia. Możliwości jest dużo miejsca też więc projekt można dowolnie poprawiać, jak zrobić żeby było dobrze? Z góry dziękuje za podpowiedzi i pomysły

 

[ATTACH=CONFIG]341214[/ATTACH]

 

nie powinno być żadnych problemów z przesuszaniem jak dobierze się dobrze centrale i odpowiednio zorganizuje nawiewy. Nie ma też obawiać się, że chwilowe podniesienie wydajności narobi problemów :). Co do projektu to w wiatrołapie nic nie daj tak jak ktoś tutaj już pisał. Jeżeli chodzi o rekuperatory to Thessla wypuści nowy typoszereg a i będzie centralka pod moją prośbę tzw. tańsza budżetówka ale niewiele ustępująca tym które są teraz. Nie będzie ona duża ale u Ciebie powinna bez problemu dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinno być żadnych problemów z przesuszaniem jak dobierze się dobrze centrale i odpowiednio zorganizuje nawiewy. Nie ma też obawiać się, że chwilowe podniesienie wydajności narobi problemów :). Co do projektu to w wiatrołapie nic nie daj tak jak ktoś tutaj już pisał. Jeżeli chodzi o rekuperatory to Thessla wypuści nowy typoszereg a i będzie centralka pod moją prośbę tzw. tańsza budżetówka ale niewiele ustępująca tym które są teraz. Nie będzie ona duża ale u Ciebie powinna bez problemu dać radę.

 

No dobra dzięki za opinie, faktycznie wiatrołap odpuszczę, spiżarkę w razie czego zaślepię, obawiam się że może jakaś zgnilizna wejść. A poradzi ktoś jakie kanały, czy do sypialni dwu osobowej dać jeszcze jeden kanał? Jedno dziecko będzie miało tyle samo co dwie dorosłe osoby? kanały 50mm czy 63 wewnątrz i jakiej wydajności ta centrala by najlepiej pasowała. W łazience wystarczą dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie przepustnice?! Co to za paranoje. Nie chcesz przepłacać to pisz śmiało nie wszyscy naciągaja i nie znają się na WM w domu.

takie mam w projekcie ponieważ:

"na samych anemostatach ciężko będzie dobrze ustawić instalacje"

konieczne jest to ? czy mozna bez tego sie obejsc

a wyglada to mniej wiecej tak: http://sklepconceptair.pl/environment/cache/images/300_300_productGfx_529a26830446976803d8248c0ebcdc9d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie mam w projekcie ponieważ:

"na samych anemostatach ciężko będzie dobrze ustawić instalacje"

konieczne jest to ? czy mozna bez tego sie obejsc

a wyglada to mniej wiecej tak: http://sklepconceptair.pl/environment/cache/images/300_300_productGfx_529a26830446976803d8248c0ebcdc9d.jpg

 

Ktoś chyba pomylił wentylację przemysłową z domową. Tak się nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to już nie raz poruszane. Regulacja w małym domu za pomocą przepustnic czy anemostatów jest praktycznie niemożliwa.Chyba że zafundujesz sobie jakąś super hiper elektronikę z siłownikami i czujnikami co będzie tym sterować. Choć nawet nie wiem czy coś takiego istnieje. Jedynie wstępnie możesz to zrobić ilością kanałów do poszczególnych skrzynek z anemostatami. Każde otwarcie lub zamknięcie jakichkolwiek drzwi do jednego z pokoi lub okna w takim domu rozpierniczy w drobny mak tą niby regulację. Ktoś po prostu chce Cię naciągnąć na koszty. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

A na co Ci w wiatrołapie nawiew? Tam drzwi będziesz otwierać wystarczy...

 

No ja miałem podobne założenie i nie robiłem wyciągu w wiatrołapie, natomiast jest w malutkim pomieszczeniu obok (odzdzielone drzwiami z podcięcięm).

teraz sytuacja u mnie wygląda tak: mam w wiatrołapie jakieś 65-70% wilgotności (temperatura 20-23 stopnie C) i za cholere nie chce spaść bardziej.

Dodatkowo wykrapla mi się woda na metalowych zamkach w drzwiach wejściowych. Całe drzwi są drewniane i grube.

Zastanawiam się jak ten problem rozwiązać.

nie mam zabudowanej jeszcze szafy w wiatrołapie i mam tam gołą posadzkę betonową.

Chyba ze wyciąg w małym pomieszczeniu zasysa jakieś lewe powietrze zamiast wentylować wiatrołap?

Pomiary nawiewów i wyciągów były robione i generalnie jest tak jak być miało.

 

Macie jakieś sugestie?

Edytowane przez _Zygfryd_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, jaki masz budżet :). .?

 

Budżet oczywiście jak najniższy wychodzę z założenia że nie ma sensu kupować super nowości z super wydajnością bo za 10 lat i tak trzeba będzie wymienić a wówczas kupie coś 2 razy lepszego niż obecnie super hipe,r za połowę ceny a będę miał nowe i lepsze wiec budżet średni nie najtańsze ale najlepsze w możliwie niskiej cenie. są jakieś propozycje warte rozważenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet oczywiście jak najniższy wychodzę z założenia że nie ma sensu kupować super nowości z super wydajnością bo za 10 lat i tak trzeba będzie wymienić a wówczas kupie coś 2 razy lepszego niż obecnie super hipe,r za połowę ceny a będę miał nowe i lepsze wiec budżet średni nie najtańsze ale najlepsze w możliwie niskiej cenie. są jakieś propozycje warte rozważenia?

Rekuperator to wbrew pozorom proste urządzenie, nie wiem w jakim stopniu można je jeszcze ulepszyć, podstawa to dobry wymiennik i niezawodne silniki w wentylatorach np. takie jak EBM.

Skoro chcesz mieć przez ok. 10 lat taką centralę, weź coś niezawodnego i sprawdzonego.

Ja stawiam na COMAIR, 5 lat gwarancji, lokalny i jedyny polski dystrybutor na rynku od ponad 6 lat z ofertą sprawdzonej i niezawodnej marki holenderskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...