Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elastyczne przewody wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

jeżeli wrzucanie tłumików to błąd to jak pozbyć się hałasu centrali ?

 

Wentylacja ma być cichutka nocą i większą część normalnej eksploatacji. Zwykle chodzą centralki na 25-45% i dla tych wartości ma być względnie cicho. Jak jest impreza to włączamy na więcej a wtedy to w zasadzie nikt nie wychwytuje szumu. Instalacje bez tłumików da się zrobić bez problemu, zapewniam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak mantra klepiecie że wywiew garderobie to jakieś zło ...

W czym problem ...?

Przecież tu nie chodzi o zapachy a raczej o skierowanie gdzieś powietrza nawiewanego i w miarę równe zbilansowanie ilości nawiewów do wyciągów...

 

Przecież jak ktoś chce to nie zabroni mu się dawać wywiewu w garderobie... ale nie jestem fanem przepuszczania "zepsutego" powietrza przez ubrania oraz osłabiania wentylacji łazienek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak ktoś chce to nie zabroni mu się dawać wywiewu w garderobie... ale nie jestem fanem przepuszczania "zepsutego" powietrza przez ubrania oraz osłabiania wentylacji łazienek.

 

Przecież garderoba czy inne pomieszczenia z wywiewem nie zaciąga powietrza z kibla a co najwyżej z korytarza czy sypialni ...:yes:

Idąc Twoim tokiem rozumowania to w kuchni mamy syf kiłę i mogiłę bo jest tam wyciąg a więc zepsute powietrze które przemieszcza się z salonu czy korytarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież garderoba czy inne pomieszczenia z wywiewem nie zaciąga powietrza z kibla a co najwyżej z korytarza czy sypialni ...:yes:

Idąc Twoim tokiem rozumowania to w kuchni mamy syf kiłę i mogiłę bo jest tam wyciąg a więc zepsute powietrze które przemieszcza się z salonu czy korytarza...

 

Przecież piszę - chcesz to masz wyciąg w garderobie. ja nie polecam nikomu wyciągu w garderobie tylko nic lub nawiew. Nie mówię o syfie, lecz to powietrze świeże nie jest. Swoją drogą to nie jest mój prywatny tok rozumowania. Rozumiem ty masz wyciąg i upierasz się że jest OK, ja nie mam, nie polecam i też Ok. Sprawa zamknięta :) Z innej beczki jakie temperatury masz na nawiewie z GWC jak przygrzało pod 30'C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo zawsze montuję wyciąg w garderobie, dziwne dla mnie jest gdyby tam wyciągu nie było. Przecież ubrania wydzielają sporo zapachów, i trzeba je koniecznie wentylować. To nawet jeden z częstszych powodów montażu wentylacji w istniejących domach, "bo w garderobie smrodek". Dziwię się, dlaczego nie dajecie do nowych domów... Bo taniej o kilka stówek? Innego wytłumaczenia nie widzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo zawsze montuję wyciąg w garderobie, dziwne dla mnie jest gdyby tam wyciągu nie było. Przecież ubrania wydzielają sporo zapachów, i trzeba je koniecznie wentylować. To nawet jeden z częstszych powodów montażu wentylacji w istniejących domach, "bo w garderobie smrodek". Dziwię się, dlaczego nie dajecie do nowych domów... Bo taniej o kilka stówek? Innego wytłumaczenia nie widzę.

 

A ja nawiew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nawiew.

 

Mamy dwa kible i kuchnię z wyciągiem którymi wyciągamy np 100m3/h i teraz te same 100m nawiewu musimy rozłożyć na salon, gabinet, że trzy sypialnie i na dokładkę jeszcze garderobę ...

Ile ci wyjdzie na pomieszczenie ...???

Jakoś przestaje mnie dziwić to zepsute powietrze ...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o ocenę projektu wentylacji opartej na systemie PEFLEX 75/63 dla domu parterowego dla 5-6 osób. Instalacja w warstwie ocieplenia na stropie. Na załączonym rysunku rekuperator na zielono, miejsce położenia rekuperatora i skrzynek rozdzielaczowych wynika z planowanego w przyszłości zagospodarowania poddasza. Nawiew/wywiew przekreślony oznacza skrzynkę rozprężną z tłumikiem. Trochę nietypowe miejsce nawiewu w sypialniach 7 i 11 wynika z planowanego ustawienia łóżek, aby nawiew nie był tuż nad nimi. Jedna nitka oznacza jedną rurę 75/63. W projekcie starałem się uwzględnić różnice w przepływach wynikające z długości przewodów. Dla przyjętych parametrów mamy nawiew/wywiew 270 m3/h.

 

projekt.jpg

Edytowane przez tserafin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dwa kible i kuchnię z wyciągiem którymi wyciągamy np 100m3/h i teraz te same 100m nawiewu musimy rozłożyć na salon, gabinet, że trzy sypialnie i na dokładkę jeszcze garderobę ...

Ile ci wyjdzie na pomieszczenie ...???

Jakoś przestaje mnie dziwić to zepsute powietrze ...:D

 

Dokładnie to samo myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo zawsze montuję wyciąg w garderobie, dziwne dla mnie jest gdyby tam wyciągu nie było. Przecież ubrania wydzielają sporo zapachów, i trzeba je koniecznie wentylować. To nawet jeden z częstszych powodów montażu wentylacji w istniejących domach, "bo w garderobie smrodek". Dziwię się, dlaczego nie dajecie do nowych domów... Bo taniej o kilka stówek? Innego wytłumaczenia nie widzę.

 

Wentylacja jest od zapachów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...