Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elastyczne przewody wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Racja optymalnie jest od 2-5 góra 6. Tylko pamiętać należy iż wentylacja działa raczej na minimum przez większy okres czasu. Zwiększamy gdy są goście np. A nocą jedziemy na najmniejszym biegu.

 

Dokładnie tak. Dlatego jak kupujemy centralę której automatyka nie pozwala na regulację od 30m3/h to lepiej jej nie przewymiarowywać. Ponieważ wentylacje będzie nam towarzyszyć do końca dni, dlatego warto też zadbać o optymalne prędkości w kanałach. Większa rura czy więcej rur powyżej optimum, nie zwiększa strumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Tobie już na temat króćców np. Thessla (dla 300m3/h) są podłączenia fi 200 - dlaczego, przecież w/g Twojej teorii powinno być 160...

Więc wtopa.

 

Salon zrobić na dwóch kanałach - wtopa (każda impreza powyżej 4 osób zmusza nas do otwarcia okien)

Sypialnia małżeńska - najczęściej dla dwóch osób, chcesz wentylować tak samo jak pokój dla dziecka lub jednej osoby? - następny błąd !!

 

Dlatego nie doradzaj jak nie wiesz !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze skąd wiesz, że centrala ma króćce fi 160?

Po drugie piszesz bzdury !!

 

Drogi, kolego jakie bzdury? Ja piszę o tym jak ma JA! i stąd pisze 160 mm! Potem podawałem jakie króćce mają airpacki również. Więc najpierw doczytaj a potem miej pretensje i uwagi co do bzdur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Tobie już na temat króćców np. Thessla (dla 300m3/h) są podłączenia fi 200 - dlaczego, przecież w/g Twojej teorii powinno być 160...

Więc wtopa.

 

Salon zrobić na dwóch kanałach - wtopa (każda impreza powyżej 4 osób zmusza nas do otwarcia okien)

Sypialnia małżeńska - najczęściej dla dwóch osób, chcesz wentylować tak samo jak pokój dla dziecka lub jednej osoby? - następny błąd !!

 

Dlatego nie doradzaj jak nie wiesz !!

 

Ciekawe bo u mnie impreza była na więcej niż 10 osób i okna nie musiałem otwierać... Wentylacja radziła sobie świetnie na większym biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starasz się doradzać forumowiczom, mając wiedzę,umówmy się skromną...

Dlatego pisałem, że piszesz BZDURY.

Na dowód Twój wpis

Jaka będzie centrala? Od tego należałoby zacząć. Potem nawiewy (suma pól powierzchni) powinny zgadzać się z wyjściem z centrali. Normy to 20-30m3/h na osobę.

Tutaj następny:

Powinno zaczynać się od centrali Wyjście z reku jest 160 mm nawiewów mam 7 czyli przewody 75mm po zewnątrz 63 wewnątrz. 2 nawiewy do salonu reszta po jednym do pokoii których jest 5. wywiewy mogą sumą być nawet przewymiarowane

 

Przecież rekuperator Thessla AirPack 300 ma króćce fi 200 :-), więc jak to się ma do 7 przewodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo u mnie impreza była na więcej niż 10 osób i okna nie musiałem otwierać... Wentylacja radziła sobie świetnie na większym biegu.

 

Przy 30 osobach także nie musisz otwierać okien - bo kto Ciebie do tego zmusi?

Twój Dom - Twoje prawo !!

 

Skoro przy maksymalnym wydatku masz 100m3/h w salonie i jak piszesz zużycie powietrza jest 20-30 m3/h na osobę (co jest akurat prawdą) to powiedz mi czym oddychaliście przy 10 osobach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież rekuperator Thessla AirPack 300 ma króćce fi 200 , więc jak to się ma do 7 przewodów?

Kanał fi 160mm ma przy 2m/sek. 140m3/h a przy 5m/sek. 360m3/h Tak więc jest idealny do centrali 300m3/h przy oporach 200Pa.

Króćce 200mm ma ze względu na koszty produkcji, 400 i 300 airpacki są robione w tej samej obudowie.

Kanał 63 wewnątrz ma przy 2m/sek 20m3/h a przy 5 m/sek 50... czyli przy 7 wyjściach będzie IDEALNIE dla 300-tki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież rekuperator Thessla AirPack 300 ma króćce fi 200 , więc jak to się ma do 7 przewodów?

Kanał fi 160mm ma przy 2m/sek. 140m3/h a przy 5m/sek. 360m3/h Tak więc jest idealny do centrali 300m3/h przy oporach 200Pa.

Króćce 200mm ma ze względu na koszty produkcji, 400 i 300 airpacki są robione w tej samej obudowie.

Kanał 63 wewnątrz ma przy 2m/sek 20m3/h a przy 5 m/sek 50... czyli przy 7 wyjściach będzie IDEALNIE dla 300-tki

 

Papier wszystko przyjmie.

Jak i Twoje bzdury pisane na innych wątkach.

 

Za to już kilkukrotnie dostawałeś BANA od moderatora !!

 

Po pierwsze. Nie patrzysz w ogóle na spadki ciśnienia po poszczególnych kanałach - co już wyklucza pewne rozwiązania.

Po drugie. Dwie osoby zawsze zużyją więcej powietrza jak jedna osoba - a Ty chcesz dawać taką samą ilość powietrza do każdego z tych pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier wszystko przyjmie.

Jak i Twoje bzdury pisane na innych wątkach.

 

Za to już kilkukrotnie dostawałeś BANA od moderatora !!

 

Po pierwsze. Nie patrzysz w ogóle na spadki ciśnienia po poszczególnych kanałach - co już wyklucza pewne rozwiązania.

Po drugie. Dwie osoby zawsze zużyją więcej powietrza jak jedna osoba - a Ty chcesz dawać taką samą ilość powietrza do każdego z tych pomieszczeń.

 

Chyba dotarło. Cieszę się, że Pan też zrozumiał. Przykre, że zaczyna straszyć. Jakoś się nie bałem i nie boję. Mam nadzieję, że nie będę się bał dalej i z przewymirowaniem instalacji wentylacyjnych i grzewczych będę walczył dalej.

 

Ps. CO2 jest tak szybkim jak chodzi o dyfuzję gazem, że nie ma problemu, gdy cała rodzina zasiądzie do brydża w jednym małym pokoju.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starasz się doradzać forumowiczom, mając wiedzę,umówmy się skromną...

Dlatego pisałem, że piszesz BZDURY.

Na dowód Twój wpis

 

Tutaj następny:

 

 

Przecież rekuperator Thessla AirPack 300 ma króćce fi 200 :-), więc jak to się ma do 7 przewodów?

Dalej nie rozumiem, w czym widzisz kolego problem. Napisałem, że ja mam centralę z króćcem 160 mm! JA! Skąd wiesz jaką mam wiedzę?! Zaręczam Cię jednak że rozwiązania które proponuje są optymalne. A o tym, że okien nie trzeba otwierać przy wentylacji na full i podczas wizyty gości to nikt mnie nie musi przekonywać bo akurat mogłem tego doświadczyć niejednokrotnie. A może jeszcze się dowiem, że wentylacje do domu robi się na blaszanych kanałach? Albo, że na jednym przewodzie i trójnikach. Bo takie rzeczy widziałem u "fachowców" po studiach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już nie ma sensu nic tutaj mądrego pisać, jak TB doczekał się następcy, który również wszędzie widzi "fachofcuf" po studiach, sam za to jest miszcz nad miszcze i na wentylacji się zna jak nikt, przecież prawie cały wątek już przeczytał :-)

Co to za podejście od d...py strony, dobierać ilość kanałów do centrali !? Co za bałwan to wymyślił, chodzą potem takie debilizmy na forum a nowi użytkownicy już na starcie są ogłupiani przez chłopków roztropków.

 

Najpierw projektuje się instalację i dobiera ilość potrzebnych kanałów do pomieszczeń i do konkretnego domu, a na koniec do tego co wyjdzie dobiera się centralę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już nie ma sensu nic tutaj mądrego pisać, jak TB doczekał się następcy, który również wszędzie widzi "fachofcuf" po studiach, sam za to jest miszcz nad miszcze i na wentylacji się zna jak nikt, przecież prawie cały wątek już przeczytał :-)

Co to za podejście od d...py strony, dobierać ilość kanałów do centrali !? Co za bałwan to wymyślił, chodzą potem takie debilizmy na forum a nowi użytkownicy już na starcie są ogłupiani przez chłopków roztropków.

 

Najpierw projektuje się instalację i dobiera ilość potrzebnych kanałów do pomieszczeń i do konkretnego domu, a na koniec do tego co wyjdzie dobiera się centralę....

 

Aha, następce... jakoś nie znam się z Panem Brzeczkowskim, ani u niego nauk nie pobierałem. Co to znaczy projektuje? Co to za wyszukane obliczenia trzeba robić? Nikt nie mówi że najpierw wybiera się centrale. Ją się wybiera znając liczbę domowników od tego trzeba zacząć. Są kanały blaszane 63mm wewnątrz? Nie wiedziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...