Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elastyczne przewody wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

Szczerze to według mnie i zapewne nie tylko mnie najlepsze centrale z wysokim współczynnikiem jakość/cena to polskie centrale AirPack od Thessla Green. Czemuż to Brink? Po co Ci to glikolowe GWC to technologie z przed kilku lat tak naprawdę teraz są lepsze rozwiązania. Ile kosztowałoby Cię to glikolowe GWC?

 

Porównałem sobie tak na oko Brinka 400 z AirPackiem 400 i szczeże mówiąc nie wiem czemu jest lepszy od brinka skoro sprawność ma mniejszą , pobór prądu większy i nawet wygląda o wiele gorzej , ale ja jestem laikiem tak że być może się mylę .

Co do GWC to nie wiem ile by mnie kosztowało ,gdyż to biorę pod uwagę że być może bym je robił ,a jeżeli tak to raczej sam z wynajętą koparką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Porównałem sobie tak na oko Brinka 400 z AirPackiem 400 i szczeże mówiąc nie wiem czemu jest lepszy od brinka skoro sprawność ma mniejszą , pobór prądu większy i nawet wygląda o wiele gorzej , ale ja jestem laikiem tak że być może się mylę .

Co do GWC to nie wiem ile by mnie kosztowało ,gdyż to biorę pod uwagę że być może bym je robił ,a jeżeli tak to raczej sam z wynajętą koparką .

 

Jeśli ma cię to wyjść ponad 6 tysięcy ze wszystkim to szkoda sonie głowę zawracać. A co do airpacka i brinka, to chyba za słabo znasz airpacka. Postaram się zargumentować parę rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma cię to wyjść ponad 6 tysięcy ze wszystkim to szkoda sonie głowę zawracać. A co do airpacka i brinka, to chyba za słabo znasz airpacka. Postaram się zargumentować parę rzeczy.

 

Jak najbardziej słabo znam zarówno Airpacka jak i Brinka ,gdyż będzie to mój pierwszy i mam nadzieję że ostatni rekupulator....

Z góry bardzo dziękuję za zargumentowanie w czym przeważa Airpack nad Brinkiem i jeżeli to mnie przekona to nic nie stoi na przeszkodzie ,abym zakupił Airpacka jeżeli naprawdę będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem sobie tak na oko Brinka 400 z AirPackiem 400 i szczeże mówiąc nie wiem czemu jest lepszy od brinka skoro sprawność ma mniejszą , pobór prądu większy i nawet wygląda o wiele gorzej , ale ja jestem laikiem tak że być może się mylę .

Co do GWC to nie wiem ile by mnie kosztowało ,gdyż to biorę pod uwagę że być może bym je robił ,a jeżeli tak to raczej sam z wynajętą koparką .

 

Gdyby był porównywalny, kosztowałby dwa razy drożej od airpacka.

Sprawność... Proszę zobaczyć lunę .

Zużycie prądu? zapraszam włączymy oba.

Wygląd... widział Pan naprawdę na żywo wykonanie?

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był porównywalny, kosztowałby dwa razy drożej od airpacka.

Sprawność... Proszę zobaczyć lunę .

Zużycie prądu? zapraszam włączymy oba.

Wygląd... widział Pan naprawdę na żywo wykonanie?

 

Z tym drożej to niekoniecznie tak jest ,gdyż ceny są wyrównane i bardzo często coś z zagranicy jest nawet tańsze jak nasze i lepszej jakości ,a u nas się niby nieopłaca tego produkować .

Za lunę z góry dziękuję !!!

Wyglądowo Brinka widziałem i jest super , AirPacka nie widziałem na żywo tylko na zdjęciach ,ale to w sumie też nie jest aż tak istotne ,gdyż będzie on stał na strychu ,a nie w salonie.

A posiada Pan u siebie oba reku , gdyz żeczywiście porównanie zużycia prądu np. było by nie głupie bo tabelki przemawiają na kożyść Brinka tak że dziwne trochę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym drożej to niekoniecznie tak jest ,gdyż ceny są wyrównane i bardzo często coś z zagranicy jest nawet tańsze jak nasze i lepszej jakości ,a u nas się niby nieopłaca tego produkować .

Za lunę z góry dziękuję !!!

Wyglądowo Brinka widziałem i jest super , AirPacka nie widziałem na żywo tylko na zdjęciach ,ale to w sumie też nie jest aż tak istotne ,gdyż będzie on stał na strychu ,a nie w salonie.

A posiada Pan u siebie oba reku , gdyz żeczywiście porównanie zużycia prądu np. było by nie głupie bo tabelki przemawiają na kożyść Brinka tak że dziwne trochę ?

 

Czy Brink ma wersję "na strych" ? Wyjścia na boki i ewentualne rozmrażanie wężyka z kondensatem?

A zużycie jest bardzo podobne. Kilka W mniejsze na frapolach czy thessli ale to niewielkie wartości.

Główną zaletą jest automatyka a zwłaszcza liniowy układ rozmrażania działający nawet przy 50m3/h

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt wentylacji z firmy produkujacej przewody
To jest jedyne wytłumaczenie.

Nie robi się wywiewów poza łazienkami i małym w kuchni.

 

Założenia są proste

nawiew - 20-30 m3/h na osobę - wywiew 50m3/h łazienki i 30m3/h kuchnia.

Pan poprosi ich by to zbilansowali. Ciekawe jak im wyjdzie NAWIEW = WYWIEW ... Za silna wentylacja w okresie grzewczym to szczypiące spojówki i zaschnięte błony śluzowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem wstepny projekt wentylacji z firmy produkujacej przewody elastyczne. Jest to zupelnie inna koncepcja ilosci kanalow niz ta ktora byla sugerowana przez Was tu na forum Jest ich duzo wiecej Bardzo prosze o rzucenie okiem i opinie

 

[ATTACH=CONFIG]333955[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]333956[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]333957[/ATTACH]

 

masz bardzo dobrze opracowane. Tego TB nie słuchaj, inaczej będziesz miał zaduch w chałupie i grzyba na ścianie.

Pamiętaj, że te wartości masz dla max pracy centrali, standardowo(na co dzień) będziesz miał 1/3 tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Brink ma wersję "na strych" ? Wyjścia na boki i ewentualne rozmrażanie wężyka z kondensatem?

A zużycie jest bardzo podobne. Kilka W mniejsze na frapolach czy thessli ale to niewielkie wartości.

Główną zaletą jest automatyka a zwłaszcza liniowy układ rozmrażania działający nawet przy 50m3/h

 

Sądziłem że tak Brink jak i każdy inny rekupulator może być zamontowany na strychu bo przecież 90% ,a może i więcej ludzi tak to montuje . Inna sprawa że u mnie będzie 15cm izolacji to chyba nie powinien przemarzać ? A wężyka nie przewiduję tylko rurkę kanalizacyjną 32 z syfonem , natomiast to że krućce przyłączeniowe są od góry to też nie uważam za wadę bo przecież kolano 90 stopni i po problermie ,a wyżut najprawdopodobniej pójdzie u mnie w górę . Czy są jakieś przeciwskazania do montażu Brinka na strychu w tej opcji? Czy coś planuję źle bo jeżeli chodzi o ten liniowy układ rozmrażania AirPacka to Brink z tego co słyszałem też ma w tym temacie dobre rozwiązania i powiem szczerze że nie słyszałem żadnych negatywnych opini o Brinku, a na rynku w Europie jest o wiele , wiele więcej lat jak Airpack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 10 kanalow nawiewu i 10 wywiewu. Przy predkosci 2 m/s bedzie wg tabelki Termokontrol ok 25 m3/h Czyli 10 x 25 wychodzi 250m3/h Ale czy to jest nawiew minimalny? Chyba tak bo przy mniejszym predkosci spadna do tych "slyszalnych". Ale jezeli to ma byc nawiew minimalny czyli ok 30% maxymalnego, to maksymalny bedzie ponad 800 m3/h Jakis absurd Powiedzcie tak łopatologicznie jak to nalezy rozumiec.I jak to przeniesc na moj projekt? Najwazniejszy jest parter bo malo czasu zostalo do wylewek

[ATTACH=CONFIG]333652[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]333653[/ATTACH]

 

Zerknie mi ktoś obeznany w temacie ? Bardzo, bardzo proszę ! Byle uczciwie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz bardzo dobrze opracowane. Tego TB nie słuchaj, inaczej będziesz miał zaduch w chałupie i grzyba na ścianie.

Pamiętaj, że te wartości masz dla max pracy centrali, standardowo(na co dzień) będziesz miał 1/3 tego.

Ale skoro to jest projektowane na max prac,y a zalozenie jest takie, ze predkosc bedzie 3 m/s to jezeli reku bedzie pracowal na 1/3 tego to predkosci tez beda wynosic 1/3 z tych zalozonych. Czy nie beda zbyt male a przez to beda slyszakne szumy?

Edytowane przez yuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem wstepny projekt wentylacji z firmy produkujacej przewody elastyczne. Jest to zupelnie inna koncepcja ilosci kanalow niz ta ktora byla sugerowana przez Was tu na forum Jest ich duzo wiecej Bardzo prosze o rzucenie okiem i opinie

 

[ATTACH=CONFIG]333955[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]333956[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]333957[/ATTACH]

 

te średnice 63 to średnice wewnętrzne kanałów czy zewnętrzne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...