Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elastyczne przewody wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

Dlaczego dziwne ??? ;)

 

Mam na wiosnę 4 domki do zrobienia w Norwegi i 3 na Ukrainie :)

Umowy leżą podpisane :)

 

Dla mnie dziwne, że podpisujesz umowę i nie informujesz inwestora jaki materiał będzie użyty? To nie powinno być między innymi przedmiotem tej umowy?

 

Powyżej tak przy okazji.

 

Pytanie dotyczy giętkich przewodów typu felx spiro. Jakie powinny być zamontowane przewody na długich prostych odcinkach aby zniwelować przepływ powietrza i szum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Pytanie dotyczy giętkich przewodów typu felx spiro. Jakie powinny być zamontowane przewody na długich prostych odcinkach aby zniwelować przepływ powietrza i szum?

 

u mnie jakiekolwiek zastosowanie giętkich przewodow spiro powodowało hałas. w efekcie wyrzuciłem wszystkie zastępując je przewodami typu sonoduct. na długich prostych odcinkach mam założone przewody sztywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dziwne, że podpisujesz umowę i nie informujesz inwestora jaki materiał będzie użyty? To nie powinno być między innymi przedmiotem tej umowy?

 

Powyżej tak przy okazji.

 

Pytanie dotyczy giętkich przewodów typu felx spiro. Jakie powinny być zamontowane przewody na długich prostych odcinkach aby zniwelować przepływ powietrza i szum?

 

Wytyczne z projektu:

przewód pe-flex fi75mm - producent brak.

Wycena i oferta przygotowana na wolfie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię posty mikiego.

Najpierw pytanie-sonda, o dopuszczenia przewodów na Ukrainie i w Norwegii. Potem zaciekawienie innych. Na koniec - soft-reklama.

Miki jesteś Wielki.

Teraz już każdy będzie wiedział że r....y.pl to mały pikuś przy tobie, boś instalator na całą Europę.

A te zdjęcia instalacji podłogowej u Arturo przykrył jastrych i niepamięć pozostałych.

Brawo! Szczerze podziwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię posty mikiego.

Najpierw pytanie-sonda, o dopuszczenia przewodów na Ukrainie i w Norwegii. Potem zaciekawienie innych. Na koniec - soft-reklama.

Miki jesteś Wielki.

Teraz już każdy będzie wiedział że r....y.pl to mały pikuś przy tobie, boś instalator na całą Europę.

A te zdjęcia instalacji podłogowej u Arturo przykrył jastrych i niepamięć pozostałych.

Brawo! Szczerze podziwiam.

 

Ostatnio wysłałem kilka zapytań cenowych w sprawie kompletnej wyceny WM+REKU. Dostałem 4 oferty.

Generalnie podobne centrale, zbliżone kanały. Ceny? Od 12k w wykonaniu lokalnego chałturnika po 30k od r..ry.pl.

Może Ci ostatni rzeczywiście są tak zayebiści - stąd ta cena...???

 

BTW. Zrobiłem taki test i w ofercie cenowej na wykonanie GWC zapytałem o koszt koparki. Jakie bylo moje ździwienie gdy się dowiedziałem, że koparka kosztująca u lokalsów 80zł/h może kosztować 190zł/h....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię posty mikiego.

Najpierw pytanie-sonda, o dopuszczenia przewodów na Ukrainie i w Norwegii. Potem zaciekawienie innych. Na koniec - soft-reklama.

Miki jesteś Wielki.

Teraz już każdy będzie wiedział że r....y.pl to mały pikuś przy tobie, boś instalator na całą Europę.

A te zdjęcia instalacji podłogowej u Arturo przykrył jastrych i niepamięć pozostałych.

Brawo! Szczerze podziwiam.

 

Nie musisz podziwiać :)

U Artura testowaliśmy rurę systemową ale na profilach i wyszło nie ciekawie.

Nie wiem czy wiesz ale jest taka zasad że najlepiej testować nowości na sobie i my tak to zrobiliśmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blunet koparka może kosztować różnie ale cena może aczkolwiek nie musi odzwierciedlać umiejętności operatora. U mnie tak było i nie żałuję. Ekipa od płyty aż oczy przecierała z podziwu.

 

Przecież to nie o to chodzi! Czy czlowiek wykonujący robotę 200km od firmy bieże koparkę ze sobą? Pewnie, że nie. Wynajmuje na miejscu. A na miejscu znam ceny i zdolności operatorów. Zwykłe naciąganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najmniejszego problemu z taką instalacja zarówno z comair jak i z innymi.

Nie dalej jak w środę odpaliłem na zielonych rurach instalację u klienta i nawet na największej wydajności nie było nic słychać :)

Jeżeli chodzi o czyszczenie to też nie ma żadnych przeszkód.

Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić zarówno comair jak i termokontrol-e jak i inne tego rodzaju rozwiązania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miki, Kangax: sam robię kanały na poddaszach na prostokątnych kanałach z PVC, z uwagi na wysokość, pozwalającą na schowanie w 5cm styropianu. I mam pytanie, jak montujecie rury fi 75 w styropianie, przecież zwykle jak wchodzimy na budowę to schody i otwory na drzwi są już wykonane, wysokości nie da się zwykle zmienić i ledwo udaje się upchnąć te niskie kanały. A tutaj widzę wesołe skrzyżowanie rur wodnych z wiąchą PE 75 - przecież tam wylewka pęknie. Rury nie powinny być częściowo utopione w wylewce, szczególnie jak dajemy cienki anhydryt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciętnie masz te 5cm styropianu, do 8cm to tylko 3cm więcej, zależy jak wyjdzie, u jednego się da bo otwory i zrobione ale drzwi 3cm krótsze też można wstawić szczególnie gdy tu jest możliwość manewru, czasem gdy konstruktor pozwoli to i wkuwanie w beton się zdarzy, a krzyżówki to zazwyczaj przeróbki i wkuwanie, ale nie raz jest miodzio bi się mieści wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...