Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elastyczne przewody wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pochwalę się swoją instalacją narazie tylko przewody rozprowadzone (2 dni samemu), reku chyba będzie montował ktoś inny, szukam czegos o dobrym stosunku cena/jakośc o wydajności 350m3/h.

 

Całośc sprzętu z Termokontrol koszt ok 5 000 plus własna robota :) Dom to 190m2 +30m2 pomieszczenia gospodarcze

WP_20150922_003.jpg

WP_20150922_005.jpg

WP_20150922_010.jpg

WP_20150922_013.jpg

WP_20150922_014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się swoją instalacją narazie tylko przewody rozprowadzone (2 dni samemu), reku chyba będzie montował ktoś inny, szukam czegos o dobrym stosunku cena/jakośc o wydajności 350m3/h.

 

Całośc sprzętu z Termokontrol koszt ok 5 000 plus własna robota :) Dom to 190m2 +30m2 pomieszczenia gospodarcze

 

No i lux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się swoją instalacją narazie tylko przewody rozprowadzone (2 dni samemu), reku chyba będzie montował ktoś inny, szukam czegos o dobrym stosunku cena/jakośc o wydajności 350m3/h.

 

Całośc sprzętu z Termokontrol koszt ok 5 000 plus własna robota :) Dom to 190m2 +30m2 pomieszczenia gospodarcze

 

Miałem podobnie, wybrałem Harmann requra 400 - to.samo co brink excellent 400, a cena sporo niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się swoją instalacją narazie tylko przewody rozprowadzone (2 dni samemu), reku chyba będzie montował ktoś inny, szukam czegos o dobrym stosunku cena/jakośc o wydajności 350m3/h.

 

Całośc sprzętu z Termokontrol koszt ok 5 000 plus własna robota :) Dom to 190m2 +30m2 pomieszczenia gospodarcze

 

I proszę dało się samemu :) kurcze aż 5 tys. zł na materiał poszło? Jaki masz budżet na centralę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I proszę dało się samemu :) kurcze aż 5 tys. zł na materiał poszło? Jaki masz budżet na centralę?

 

Same przewody wyszly 2000 (5 rolek), ale wziąłem te droższe z powłoką antystatyczna i antygrzybczą + 2 skrzynki rozdzielaczowe ok. 1000 i reszta pierdół i tak wyszło, zamawiałem prosto z termokontrol, bo zależało mi na czasie (nie mieszkam narazie w Polsce) Co do reku wciąż się rozglądam, ale pewnie będzie mi je zakładała firma po pierwsze bo będzie z niższym VATE-em a po drugie chcę się ubiegac o dotację z WFOŚiGW w Łodzi (do 30%) szukam czegos w rejonie 6000-7000zł narazie wygrywa THESLA GREEN 400

 

reszta fotek:

WP_20150922_001.jpg

WP_20150922_007.jpg

WP_20150922_011.jpg

WP_20150922_008.jpg

WP_20150922_012.jpg

Edytowane przez domelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet 5 rolek ze srebrem w środku (nie z folią) dwie skrzynki 200/12x75 20m kanału izolowanego fi 200mm też antybakteryjnego (główny kanał też Pan oczywiście ma antybakteryjny, czy nie?) + 12 punktów nawiew wywiew to z dostawą może dojść do 5000zł . W sklepach internetowych będzie drożej.

Skąd Pan wie, że ;kanał główny 200mm i PE 75 są ze srebrem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Pan wie, że ;kanał główny 200mm i PE 75 są ze srebrem ?

 

Po pierwsze takie zamówiłem, po drugie jest nadruk na rurze co jakis czas 'PE - FLEX d2p', kanału głównego jescze nie mam zamontowanego.

 

Mam pytanie co do wyrzutni - jest ona zaprojektowana do kanału kominowego (który do facto nie będzie używany - tu wtrącę jak zaczynałem się budowac - ceny pomp były astronomiczne, a gazu w drodze jak nie było tak nie ma)

Kanał standardowy o wymiarach 27x27cm, czy wyprowadzac rurę do samego końca komina? czy tylko wprowadzic do komina i zatkac jakos od dołu żeby nie wyciągało dodatkowo powietrza z kotłowni (wentylacja grawitacyjna)?

 

Z tego co czytałem w innym wątku lepiej miec wyrzutnie pionowo niż w poziomie na ścianie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś robi wentylacje na trójnikach to już jest masakra... ale są nadal takie przypadki

 

Można zrobić prawidłowo działającą instalację na trójnikach.

 

Jest jednak ona trudniejsza do wykonania, dlatego "nowe" firmy rezygnują z takiego rozwiązania.

Dla klienta (inwestora) najważniejsze jest, aby wentylacja działała prawidłowo ze swoją wydajnością i przede wszystkim była cicha !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

dawno nie zaglądałem do tego wątku, ale o ile pamiętam, nie padło tu jeszcze pytanie o styropian na stropie. Są jakieś wskazówki przy pe-flexie ? Będę potrzebował 9 cm, aby zmieścić skrzynki rozprężne (chyba wybiorę tańsze, plastikowe) . Czy wystarczy zwykły dalmatyńczyk (termoorganika) , czy może jakiś wynalazek typu superakustik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani 63, ani 50, ani także 75.

Są za to 80, 100

 

 

Tylko trzeba je umieć poprawnie zamontować.

 

Ale piszemy o wentylacji w domu, nie o wentylacji przemysłowej. Pan zapewne nie wie, co to jest optymalna prędkość powietrza w kanale, czy dlaczego nie stosuje się kanałów gładkich?

I także działają :-)
Walcem też Pan na wczasy dojedzie.

Tylko trzeba je umieć poprawnie zamontować.
Co tu można umieć, jak nie można kupić odpowiednich średnic, rozdzielaczy, czy problem jest z wyłożeniem wnętrza. Nawet producenci kanałów, nie produkują blaszanych rur do wentylacji domowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...