Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elastyczne przewody wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

witam...

wymyśliłem sobie że będę miał w nowym domu wentylacje z odzyskiem, zaprosiłem kilka firm, byłem w stanie zapłacić niemałą kasę za wszystko ale wszyscy oferowali instalacje na spiro ew flex na trójnikach..... po przestudiowaniu tysiąca strona forów doszedłem do wniosku że nie chcę spiro, PE na rozdzielaczach ewentualnie flex na rozdzielaczach dlatego jestem niejako zmuszony do zrobienia systemu samodzielnie.

Nie mogę się tylko zdecydować które rozwiązanie wybrać z poniższych.

http://pdf2jpg.net/picture.php?pic_index=1&presentation_method=inline

[ATTACH=CONFIG]173513[/ATTACH]

Rekuperator oczywiście mogę zmienić na inny polecany ale bardziej chodzi ilość kanałów i puszki rozdzielcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś z Was widzi jakieś wady mojego projektu?

Plan jest taki, że kanały w stropie wentylujące parter, będą przebiegać w 8 cm styropianu w wylewce. Natomiast kanały do wentylacji poddasza, będą umieszczone pod warstwą ocieplenia poddasza, czyli w ciepłej strefie i dodatkowo owinięte 10-cm wełną.

Ja tak zrobiłem że w stropie terriva puściłem rury niestety z pcv 110 ten który mi to podłaczał mówił że powinny być min 125-150 i spiro. Rury te wychodzą za ścianką kolankową na poddaszu i dalej spięte w szafie garderobianej idą na strych gdzie jest rekuperator. Jest to o tyle fajne że na parterze nie widać żadnych tuneli kanałów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś chcę sam robić instalację-to moim zdaniem warto brać pod uwagę coś w rodzaju uniflexa

robota dziecinnie łatwa-a przede wszystkim porządnie

jeżeli ktoś ze względów oszczednościowych chce robić to na elastykach

to radzę zrobić samemu i tu uwaga elastyki które kosztują stosunkowo grosze są tyle samo warte

te najtansze to gówno.

sam nad decami bym się zastanowił[pod warunkiem że bez kłopotu mogę to zawsze wymienić

jesli macie płacić komuś to tylko z umową , projektem , fakturą

rozpiska szczegółowa każdego detalu.

i nie dajcie sobie wmówić że ci co biorą więcej kasy z umową , projektem , fakturą[na całośc] to złodzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam różnego typu przewody i znalazłem coś takiego: http://www.sklep.dorian.pl/dvk-/2248-rura-rhdpek-s-110-95-dvk-niebieska-karbowana-6-m-.html.

Wiem wiem zaraz odezwą się głosy że wewnętrzne osłony anty bakteryjne itp... ale jakby pomiąć ten marketingowy pomysł.

Stosował ktoś już u siebie coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam położyć rury elastyczne 75mm zanim zostanie wykonany strop. Mam już wszystko zamówione, tylko zastanawiam się nad montażem. Rozumiem, że rury trzeba będzie podnieść. Jak to najlepiej zrobić? Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym względzie? Może najpierw wylać część betonu, a potem położyć rury i dolać resztę? Tylko wtedy ekipa będzie stała przez 2 godziny zanim to zrobię... Jakieś rady?

 

Dodam, że strop będzie standardowy, na szalunkach z desek.

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...