Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elastyczne przewody wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

ostatnio docieplałem skosy na strychu, gdzie mam położone kanały, podnoszę je do góry a tam w środku woda. Nie mam na razie rekuperatora. Jak myślicie te kanały będą się jeszcze do czegoś nadawać czy do wymiany ?Wystarczy tylko wylać wodę, nie będzie przez to później np pleśni

To zależy jaki masz rodzaj kanałów (jeśli takie flexy - to je wywal)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

że co??

 

chodzi o to czy można ustawić np.: bieg 1-31%, 2-55%, 3-100% czy są na sztywno przypisane

 

apropo skrzynek.... planuje je umieścić w drugiej warstwie ocieplenia(10cm-pod jętkami), jedna wypada mi nad schodami druga nad łazienką, skrzynka wg schematów ma ok 8cm wysokości więc zostanie ok 2cm waty aby wyrównać z tą 10cm ... może tak być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Maciek ,widze ze tez z lubuskiego ;) mozesz polecic firme ktora montowala u Ciebie reku? jak ida u Ciebie przewody,tez zalane w stropie ?

 

witam

montaż kanałów i podłączenie reku wykonałem osobiście; łaczny koszt to ok 11 tys; a także urząd skarbowy zwrócił różnicę w pod. vat za kanały, u mnie poszło 100 metrów; pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy anemostaty są prawidłowo rozmieszczone

zachowaj odstepy od scian i bedzie dobrze

2. czy liczba kanałów do pomieszczeń jest prawidłowa

prawidlowa

3. czy średnice anemstatów są prawidłowe

nie ma znaczenia, mozesz miec 125 lub 80

4. jak można wykonać połączenie jednego kanału PE75 z anemostatem; czy są jakieś

gotowe kolanka metalowe lub z tworzywa lub może ktoś robi na zamówienie

jak najbardziej mozna, jak znajdziesz odpowiednie kolanka

5. czy w kuchni i łazieńce na poddaszu dać jeden anemostat 125mm połączony poprzez skrzynkę

z podwójnym kanałem PE75 czy dwa pojedyńcze anemostaty

jeden anemostat

6. czy istnieją anemostaty z przepustnicą sterowaną np. elektrycznie, która zamykałaby się

w momencie włączenia wyciągu w kuchni

sa przepustnice sterowane elektrycznie

http://www.kamila-went.pl/przepustnice

7. czy są rekuperatory z możliwością autonomicznego sterowania silnikiem wywiewu i nawiewu;

czy na sterowanie takiego reku można odziaływać impulsem zewnętrznym np. włączenie

wyciągu w kuchni; jaki rekuperator polecacie

nie wiem

8. czy połączenie wyjścia wywiewu z rekuperatora fi160 z wyrzutnią dachową o średnicy fi150

wpłynie istotnie na jego pracę

nie

9. jakimi kanałami wykonać połączenia rekuperatora ze skrzynkami rozdzielczymi, czerpnią, wyrzutnią

o odpowiedniej srednicy, izolowane, szczelne

10. czy oprócz gotowych skrzynek rozdzielczych można gdzieś (gdzie) kupić zaprojektowane

według własnych potrzeb

tak, allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja również ponawiam pytanie.

W jakiej odległości od ściany najlepiej montować anemostaty?

http://images44.fotosik.pl/625/781bb285a4cd560bm.jpg

Czy zaznaczony punkt nie jest zbyt blisko?

Drugie pytanie. Czy montowanie anemostatów w skosach jest błędem, czy nie ma to większego znaczenia? (nie wliczając estetyki)

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie....

zostało komuś kanału 75mm?najepiej zielonego z Termokontrol

musiałem zmienić trochę 'drogi' przewodów i brakło na dwa pkt ;/

potrzebuję ok 25m ... jeśli ktoś ma powiedzmy 50km od Sochaczewa to proszę na priv

nie chciał bym kupować całego zwoju i płacić 215 za przesyłkę znowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie....

zostało komuś kanału 75mm?najepiej zielonego z Termokontrol

musiałem zmienić trochę 'drogi' przewodów i brakło na dwa pkt ;/

potrzebuję ok 25m ... jeśli ktoś ma powiedzmy 50km od Sochaczewa to proszę na priv

nie chciał bym kupować całego zwoju i płacić 215 za przesyłkę znowu.

 

Niewykluczone, że mi zostanie właśnie jakoś tyle. Tylko, że 1) jestem z Krakowa, a 2) Zacznę instalację za jakieś 2-3 tygodnie. Ale może ktoś inny akurat będzie wkrótce w potrzebie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...