Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elastyczne przewody wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

czy za dużo jest nawiewów na poddaszu?

Wg mnie wersja z wywiami w garderobach była lepsza. Miałbyś ładna cyrkulacje jednego przewodu przez drzwi sypialnia garderoba (pewnie jakies mało szczelne/wyciszone).

Teraz masz dwa razy więcej do przepchania (2 rurki nawiewowe) przez raczej szczelniejsze drzwi sypialnia-hol i dalej (po części) w dół po schodach.

 

2) Dodałbym nawiew w piwncy w skrajne dolnym pomieszczeniu, tym bardziej, jakby miały być jakieś szczelne drzwi parter-piwnica.

 

P.S. Ten wątek jest o przewodach wentylacji. Prośby o sprawdzenie instalacji proszę wrzucac do innych wątków.

Edytowane przez matkor
ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies argumenty ;) ? Ja podałem.
To przepraszam, ale nie widzę. Wywiewy powietrza zepsutego robi się prze kuchnie i łazienki. Im mniejsza ilość wywiewów tym lepiej. Łazienki i kuchnia powinny mieć silną wentylację i nie należy jej osłabiać. W garderobie, spiżarce - nic albo nawiew. Jeżeli garderoba jest przy sypialni, to nawiew można zrobić w garderobie a nie robić w sypialni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywiewy powietrza zepsutego robi się(...) to nawiew można zrobić w garderobie a nie robić w sypialni.

Wszystko prawda, tylko nijak się ma do Pańskiej lansowenaj tezy:

W czystych, suchych pomieszczeniach tylko nawiew!

Jak ktoś ma deficyt wywiewów w bilansie domu, jak najbardziej może sobie zrobić wywiew w czystym i suchym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko prawda, tylko nijak się ma do Pańskiej lansowenaj tezy:

 

Jak ktoś ma deficyt wywiewów w bilansie domu, jak najbardziej może sobie zrobić wywiew w czystym i suchym pomieszczeniu.

Skąd "deficyt" ? Przy kanałach pe daje się na wywiewie 2 lub 3 na anemostat a przy kanałach izolowanych - większe średnice.

 

Weźmy przykład:

Dom 170m2 centrala 400m3/h - V minimalna 130m3/h V maksymalna 400m3/h. Kanały PE 75/63mm . salon i 4 pokoje i garderoba kuchnia 2 łazienki i mały wc.

- kanał główny - 160mm ( 200cm 2)

Na kanale 75/63mm mamy przy 2m/sek 22m3/h przy 5m/sek 55m3/h.

 

dwie skrzynki rozdzielcze 160mm/8 x 75.

Salon 3 pokoje po 1 i garderoba 1

wywiew kuchnia 2 kanały, główna łazienka 3 kanały druga 2 i wc 1 -

jaki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... przeciągnąć (wyciągnąć) przez pomieszczenia brudne czyli łazienki i kuchnie całe powietrze? Ok. jeśli domek mały - centrala mała ale jeśli większy? Powiedzmy 700m3/h przez 3 pomieszczenia? Toż to huragan i gwizd.
Okap kuchenny ma 500m3/h i łaba nie urywa. Jak ktoś bedzie dawał do domku 120-170m3/h ciagła wentylację 700m3/h - będzie się wtedy o tym myślało, na razie praktyka i przepisy podają

50m3/h łazienki 30 m3/h ( lub 70 m3/h jak gaz) kuchnie - ponieważ ci co maja wentylację mechaniczna doskonale wiedzą, że chodzi ona na około 150m3/h - więc dwie łazienki + kuchnia za wywiew wystarczą!!! Nie robi się anemostatów w ciągach komunikacyjnych !!! I wywiewów z "czystych" pomieszczeniach.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymienniku RS160 ( taki jest między innymi w Onyxach - można w strefie ogrzewanej puszczać kanały nieizolowane .

 

Tak tylko w moim przypadku kanały będą biegły na nieogrzewanym strychu. Dlatego mam pytanie-czy położenie kanałów na stropie żelbetowym i obłożenie ich dokładnie styropianem gr.20cm.czy może najpierw położyć 5cm styro i na to kanały i później 15cm styro na wierzch???? styropianu chce użyć dlatego ze mam zamiar zrobić wylewkę i używać strychu jako graciarni.A może lepszym rozwiązaniem jest obłożenie kanałów pe-flex każdy osobo wełną i dopiero wtedy styro???? prosiłbym o radę czy styropian wystarczy czy nie???(czy nie będzie się robił wilgotny d kanałów???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko w moim przypadku kanały będą biegły na nieogrzewanym strychu. Dlatego mam pytanie-czy położenie kanałów na stropie żelbetowym i obłożenie ich dokładnie styropianem gr.20cm.czy może najpierw położyć 5cm styro i na to kanały i później 15cm styro na wierzch???? styropianu chce użyć dlatego ze mam zamiar zrobić wylewkę i używać strychu jako graciarni.A może lepszym rozwiązaniem jest obłożenie kanałów pe-flex każdy osobo wełną i dopiero wtedy styro???? prosiłbym o radę czy styropian wystarczy czy nie???(czy nie będzie się robił wilgotny d kanałów???)

Może Pan połozyć kanały izolowane 63mm lub 68mm a jak Pan chce kanały PE do jest do nich bardzo tania izolacja - naciąga się ja na kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pan połozyć kanały izolowane 63mm lub 68mm a jak Pan chce kanały PE do jest do nich bardzo tania izolacja - naciąga się ja na kanał.

 

Wielkie dzięki za pomoc! Czyli mam rozmieć że samo obłożenie styropianem nie wystarczy? A co z wilgocią od kanałów??A istnieje taka izolacja na kanały pe-flex średnicy 75mm,bo takie zastosuje?? może jakaś nazwa lub sklep na priv,, żeby reklamy nie robić!

 

A tak w ogóle można się z panem skontaktować jakoś telefonicznie,bo mam parę pytań?? oczywiście nie ma nic za darmo!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...