Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elastyczne przewody wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

Wielkie dzięki za pomoc! Czyli mam rozmieć że samo obłożenie styropianem nie wystarczy? A co z wilgocią od kanałów??A istnieje taka izolacja na kanały pe-flex średnicy 75mm,bo takie zastosuje?? może jakaś nazwa lub sklep na priv,, żeby reklamy nie robić!

 

A tak w ogóle można się z panem skontaktować jakoś telefonicznie,bo mam parę pytań?? oczywiście nie ma nic za darmo!:D

Wilgoć na kanałach... dlatego pytałem o centralę - przy RS160 powietrze w kanałach jest cieplejsze od punktu rosy powietrza wewnętrznego.

 

Pomagam, za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Izolacja naciągana na kanał kompletnie nie nadaje się do ocieplania kanałów PE na nieogrzewanym poddaszu. Jest zdecydowanie za cienka. Minimalna dopuszczalna grubość izolacji to 10cm, my robimy mniej więcej tak samo jak wyżej napisał Kerado. Koszt tego ocieplenia często wynosi tyle, co koszt kanałów, skrzynek rozdzielczych i wszystkich akcesoriów razem wziętych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja naciągana na kanał kompletnie nie nadaje się do ocieplania kanałów PE
To kanały PE inaczej oddają ciepło niż kanały izolowane bez izolacji? Bo to ta sama izolacja co w kanałach izolowanych jest naciągana. I tam się dopuszcza 2.5 cm a przy PE nie?

Co nie oznacza, że izolacji nigdy za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja 2,5cm na kanałach elastycznych ma za zadanie tłumienie dźwięku, a nie jest to izolacja termiczna. Czy kiedykolwiek zmierzył Pan spadek temperatury na kilku metrach flexa prowadzącego powietrze wyciągane z domu biegnącego na nieogrzewanym poddaszu? To warto następnej zimy zmierzyć...
Jeżeli Panu chodzi o straty ciepła, to jest to funkcja izolacji, czasu przebywania powietrza w chłodnej strefie i powierzchni wymiany. Jakoś nie widziałem, by ktoś pisał - nie rozprowadzaj wentylacji kanałami 125mm czy 100mm bo są za duże straty. Panie Andrzeju - czy starty ciepła na kanale 63mm z izolacją 3 cm nie będą porównywalne ze stratami ciepła w kanale 125mm z grubszą izolacją... i to znacznie!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nieogrzewanej, w ogrzewanej z kolei te 2,5cm są wystarczające.

 

Kanały ocieplone 2,5cm wełny kompletnie nie nadają się do prowadzenia w przestrzeni nieogrzewanej.

Przynajmniej jedną rzecz zrozumiałem - TB wszędzie się chwali, jak tania jest WM w jego wykonaniu . W mojej firmie kosztuje 2-3 razy więcej.

Przynajmniej wiadomo, skąd się biorą te różnice :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nieogrzewanej, w ogrzewanej z kolei te 2,5cm są wystarczające.

 

Kanały ocieplone 2,5cm wełny kompletnie nie nadają się do prowadzenia w przestrzeni nieogrzewanej.

Przynajmniej jedną rzecz zrozumiałem - TB wszędzie się chwali, jak tania jest WM w jego wykonaniu . W mojej firmie kosztuje 2-3 razy więcej.

Przynajmniej wiadomo, skąd się biorą te różnice :-)

Z tandety?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

????? A co ma rodzaj ogrzewania do zastosowanego wymiennika ??????? Znowu się Panu coś miesza, i nowe "rewolucyjne" teorie zaraz z tego wynikną?

 

 

Tylko wyjątkowo nieudolni i nieuczciwi instalatorzy wykonują instalacje w ten sposób - najtańszy rekuperator z krzyżówką + wentylacja z fleksów na nieogrzewanym poddaszu.....Jakim trzeba być partaczem, i jak olewać własnych klientów, by do domu zalecić wymiennik krzyżowy? To powoduje bardzo duże straty ciepła, niczym nieuzasadnione. Porządny instalator woli sobie odpuścić robotę, niż spartaczyć, bo "klient chce taniej" i ładować jakiegoś łupa z krzyżówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

????? A co ma rodzaj ogrzewania do zastosowanego wymiennika ??????? Znowu się Panu coś miesza, i nowe "rewolucyjne" teorie zaraz z tego wynikną?

 

 

Tylko wyjątkowo nieudolni i nieuczciwi instalatorzy wykonują instalacje w ten sposób - najtańszy rekuperator z krzyżówką + wentylacja z fleksów na nieogrzewanym poddaszu.....Jakim trzeba być partaczem, i jak olewać własnych klientów, by do domu zalecić wymiennik krzyżowy? To powoduje bardzo duże straty ciepła, niczym nieuzasadnione. Porządny instalator woli sobie odpuścić robotę, niż spartaczyć, bo "klient chce taniej" i ładować jakiegoś łupa z krzyżówką.

Nie wie Pan co ma sprawność wymiennika do systemu ogrzewania? Instalator to wie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienniki obrotowe zalecane są tam, gdzie jest większe ryzyko przesuszenia, czyli np. w dużym domu zamieszkałym przez 2-3 osoby. Ma on trochę niższą sprawność niż dobry przeciwprądowy wymiennik, za to w części odzyskuje wilgoć z powietrza. Silnik do obracania wymiennika pobiera niewielką moc. Dobre rekuperatory z wymiennikiem obrotowym robi np. Salda, Komfovent. W zeszłym roku zakładałem dwa takie, sprawują się OK, choć czuć niższą sprawność - mają wyraźnie niższą temperaturę nawiewanego powietrza niż przeciwprądowe. Automatyka w zakładanym Komfovencie taka sobie, a bardziej szczerze - kiepska i droga. Trzeba na chama odłączyć kable z nagrzewnicy, bo inaczej przez pół zimy żre niepotrzebnie kilowat prądu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o i konkretna odpowiedz , wielkie dzięki . Wiem że jan gaz też już zaczął je robić. I podają , że wirnik pobiera 6W. Odnośnie janka to wykombinowali jakis moduł który załatwia sprawę zamrażania, a jednocześnie nie ma strat z tym związanych. Jakos tak mi tłumaczył Kangaxx który właśnie siedzi u mnie na budowie :) Za cene janka z tym modułem można mieć janka z wymiennikiem obrotowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...