Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elastyczne przewody wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

Ok, jeżeli tak to proszę o upublicznienie takich badań tak żeby wszyscy mieli jasność.

Tak jak wcześniej wspomniałem kupiłem rury dedykowane do wentylacji i aroty, użyłem rur dedykowanych do wentylacji na nawiewy, a wywiewy aroty. Po głębszej analizie nie zauważyłem żadnych różnic między arot a dedykowaną do wentylacji dla tego pochwaliłem się tutaj swoimi spostrzeżeniami.

 

Myślę że upublicznienie badań rozwiąże ten problem, więc proszę o dowód swojego twierdzenia a ja więcej nie będę siał niepewności wśród inwestorów.

 

Ale badanie zleca producent! On ma wyniki. Ja tylko mogę zadzwonić i zapytać się czy uzyskali wynik pozytywny a jak tak to go poproszę. Nie ma w PZH "instytucji" zakazu ! Jest tylko "dopuszczenie" Brak takowego jest równoznaczne z zakazem!

 

Jeszcze raz - może Pan Sobie stosować wszelkie materiał, Mało tego ma Pan rację, na wywiewie nie mogą szkodzić. Natomiast mnie chodzi o co innego !!

Nie może Pan tych kanałów kupować z informacją, że są do wentylacji!!! I nie może ich montować Panu firma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale badanie zleca producent! On ma wyniki. Ja tylko mogę zadzwonić i zapytać się czy uzyskali wynik pozytywny a jak tak to go poproszę. Nie ma w PZH "instytucji" zakazu ! Jest tylko "dopuszczenie" Brak takowego jest równoznaczne z zakazem!

 

Jeszcze raz - może Pan Sobie stosować wszelkie materiał, Mało tego ma Pan rację, na wywiewie nie mogą szkodzić. Natomiast mnie chodzi o co innego !!

Nie może Pan tych kanałów kupować z informacją, że są do wentylacji!!! I nie może ich montować Panu firma!

to co z tym CE?

czy wiesz co to jest CE skoro o tym wczesniej wspomniales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zweryfikujemy Pańskie twierdzenie że rury arot były badane przez PZH i nie przeszły tych badań.

Proszę o podanie który producent robił takowe badania.

Sam osobiście zadzowinię do tego producenta i PZH w celu weryfikacji i podzielę się tą informacją na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że ktoś aroty instaluje! A teraz, by wyjść z twarzą mnie atakuje! Nie ja wprowadziłem obowiązek posiadania atestu PZH na kanały wentylacyjne!

Nie mam się też zamiaru tłumaczyć, dlaczego taki obowiązek został wprowadzony.

Ja nie będę montował i sprzedawał kanałów bez atestu PZH do wentylacji I to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wyniki badań rur arot przez PZH od Pana Tomasza Brzęczkowskiego ale już zmilkł w tej dyskusji.
Jakiej dyskusji? Nie wolno sprzedawać kanałów osłonowych jako wentylacyjne, bo nie dostały one obowiązkowego atestu PZH. O czym tu dyskutować? Że PZH się pomyliło? To nie ze mną!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były badane i nie przeszły, badań.

 

Proszę podać jakiego producenta aroty były badane przez PZH.

 

Nie mówimy tu czy można sprzedawać aroty jako wentylacyjne, a o różnicy między tymi rurami, zresztą ja w przeciwieństwie do Pana nie mam w tym żadnego interesu żeby udowodnić że różnica istnieje - "proszę nie odkręcać kota ogonem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej tej dyskusji o rurach muszę zgodzić się z TB. Rury do sracza czy opony nie mają tu nic do rzeczy. Chodzi o rury do powietrza którym oddychamy my i cała nasza rodzina i akurat te powinny taki atest mieć. Jeśli ktoś takie rury sprzedaje to atest powinien dostarczyć wraz z materiałem bez żadnego proszenia.

 

Dokładnie tak. Atest muszą miec zbiorniki na wodę, rury do instalacji wody pitnej, jakoś nikogo to nie dziwi.

Skąd wiec pomysł, że przewody wentylacyjne nie ?

I że oslonowe Aroty jesli wyglądajaą tak samo, to są dokładnie tym samym wyrobem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Atest muszą miec zbiorniki na wodę, rury do instalacji wody pitnej, jakoś nikogo to nie dziwi.

Skąd wiec pomysł, że przewody wentylacyjne nie ?

I że oslonowe Aroty jesli wyglądajaą tak samo, to są dokładnie tym samym wyrobem ?

 

ciekawe czy "Po***ni" też by tak ochoczo zabrał wodę na herbatkę w plasitkowym kanistrze na benzyne kiedy będzie jechał z dziećmi pod namiot nad wodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam inny przykład.

Łożysko do samochodu kosztuje ok 250 zł, to samo łożysko (a może się zdarzyć że i tego samego producenta) w sklepie z częściami do maszyn rolniczych kosztuje ok 30 zł - bez utraty na jakości a czasami na korzyść.

 

Chodzi mi o "naciąganie" konsumentów poprzez sprzedaż dystrybucję w specjalistycznym punkcie towaru który można kupić gdzie indziej taniej. W tym przypadku trzeba jeszcze się pokusić o dorobienie do produktu atestu, innego poakowania - ale myślę że to jest kwestia pieniędzy i czasu.

 

Jeżeli ktoś ma informacje KONKRETY na temat różnicy, a NIE MOŻLIWOŚCI sprzedaży to zapraszam chętnie wysłucham uwag instalatorów, użytkowników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę podać jakiego producenta aroty były badane przez PZH.

 

Nie mówimy tu czy można sprzedawać aroty jako wentylacyjne, a o różnicy między tymi rurami, zresztą ja w przeciwieństwie do Pana nie mam w tym żadnego interesu żeby udowodnić że różnica istnieje - "proszę nie odkręcać kota ogonem".

AROT - to producent kanałów osłonowych nie nazwa kanałów.

Badane były TTplast Klimaflex SB Uniflex Arot, jest w badaniu Q-system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam inny przykład.

Łożysko do samochodu kosztuje ok 250 zł, to samo łożysko (a może się zdarzyć że i tego samego producenta) w sklepie z częściami do maszyn rolniczych kosztuje ok 30 zł - bez utraty na jakości a czasami na korzyść.

 

 

 

Ty dalej nie rozumiesz.

Zarowno jeden, jak i drugi producent łożyska z Twojego przykładu, deklarują, że można je zamontować w wybranym modelu samochodu i bezpiecznie użytkować.

Pewnie też, aby wejść na rynek musza spełnić jakieś certyfikaty.

 

Ceny przewodów wentylacyjnych też się różnia znaczaco, sprawdz Termokontrol i Uniflex+

 

A ty twierdzisz, ze kanał wyprodukowany jako osłonowy można sprzedac i zainstalować do zupełnie innej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plastikowego karnista czuć specyficzny zapach :yes: Można to zweryfikować bez badań PZH

Tak prawdę mówiąc to twoja broszka i twoja rodzina. I czy ty tam sobie zainstalujesz to czy tamto to nam nic do tego. Zwróciliśmy tylko uwagę na to że jeżeli ktoś sprzedaje obojętnie gdzie (sklep mięsny, hurtownia elektryczna czy jakakolwiek inna) coś jako kanały wentylacyjne to ten produkt powinien mieć atest PHZ i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Polski trafiła spora partia gresu z Chin. Okazało się, że jego atrakcyjna cena wynikała z tego, użyto go do pozbycia się bardzo drogich w utylizacji substancji. Dodano je do gresu i po kłopocie.

Nie dopuszczono u nas z tego samego powodu chińskich zabawek, zwłaszcza z "gumowych"

Wielu rakotwórczych, szkodliwych związków nie czuć, co nie znaczy, że ich nie ma! W PZH są laboratoria a nie psy do wąchania.

Czy ściany ocieplane azbestem śmierdzą?

Skoro nie śmierdzą, czy chciałby Pan, by sprzedano Panu pustaki z azbestem i pokrycie dachu z azbestem?

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AROT - to producent kanałów osłonowych nie nazwa kanałów.

Badane były TTplast Klimaflex SB Uniflex Arot, jest w badaniu Q-system

 

Arot to rodzaj rur osłonowych do kabli produkuje tekie między innymi TTplast, Wavin, Sypra-Primo i wiele innych

 

Proszę o podanie konkretnego badania PZH rur osłonowych arot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok żeby nie było że jestem uparty i zaparty w swojej tezie.

Dla tego szukam, pytam czy ktoś ma dowody na różnicę, materiał wykonania ten sam PEHD, wygląd ten sam, oba rodzaje bezwonne.

Pytam was jakie są różnice między tymi rurami (oprócz badania PZH tylko jednego produktu), a może ktoś ma wiedzę jak z czego powstaje materiał PEHD i czy można dodać do niego szkodliwe dla zdrowia związki?

 

To że wszyscy tak twierdzą, nie opierając się na rzeczowych argumentach nie przekonuje mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...