Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elastyczne przewody wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mozliwosci w domu mam dosc spore bo mam strop drewniany i duzo miejsca. nie ukrywam szukam dobrych rozwiazan ale tez jak najlatwiejszych w montazu bo sam to robie. dlatego tez zaczalem sie zastanawiac nad elastycznymi do czerpni i wyrzutni ale sa slabo izolowane.

A dlaczego mają być lepiej izolowane? Gdy "idą po zimnym" nic się nie stanie, gdy "idą po ciepłym" chodzi, by się na nich woda nie wykraplała - a tu 2.5cm wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mają być lepiej izolowane? Gdy "idą po zimnym" nic się nie stanie, gdy "idą po ciepłym" chodzi, by się na nich woda nie wykraplała - a tu 2.5cm wystarczy

Rury bede prowadzone na drewnianym stropie przykryte welna do ocieplenia stropu, wiec chyba mozna powiedziec ze beda prowadzone "w cieplym". Tylko ostatnie pol metra bedzie poza ociepleniem - kawalek za murem w okapie do czerpni i wyrzutni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mają być lepiej izolowane? Gdy "idą po zimnym" nic się nie stanie, gdy "idą po ciepłym" chodzi, by się na nich woda nie wykraplała - a tu 2.5cm wystarczy

 

jak jest w rurze -15 C i ta rura idzie przez ogrzewane pomieszczenia to szkoda je oziębiać, więc wydaje mi się ze jak by była 4x lepsza izolacja to by było tylko lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli sie sklaniam do zastosowania tych rur elastycznych do czerpni i wyrzutni. pozostaje jeszcze sprawa glosnosci, czy w porownaniu do spiro sa cichsze czy glosniejsze. z opisu wynika ze maja wlasciwosci tlumikow ale jak to jest w praktyce?

Chociaz przed chwila przeczytalem ze te elastyczne kanaly sa dosc liche i moge ulec uszkodzeniu podczas czyszczenia lub montazu...

Edytowane przez flisiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli sie sklaniam do zastosowania tych rur elastycznych do czerpni i wyrzutni. pozostaje jeszcze sprawa glosnosci, czy w porownaniu do spiro sa cichsze czy glosniejsze. z opisu wynika ze maja wlasciwosci tlumikow ale jak to jest w praktyce?

Chociaz przed chwila przeczytalem ze te elastyczne kanaly sa dosc liche i moge ulec uszkodzeniu podczas czyszczenia lub montazu...

Na kanałach miękkich izolowanych - robi się na całym świecie klimatyzację i ogrzewanie kominkowe, gdzie się czyści, gdzie ciśnienia i temperatury są nieporównywalnie różne niż w domowej wentylacji. Takie, rzeczy wypisuje tylko producent innych kanałów. Kanały miękkie izolowane zaleca np. Brink w swoich katalogach. Kanały PE są lepsze do wylewki. Kanały blaszane nie nadają się do niczego i na dodatek to jedyne kanały których nie można czyścić.

Ps - w wentylacji z reku nie ma potrzeby czyścić kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Interesuje mnie i na pewno wielu Forumowiczów - hałas emitowany przez rekuperatory ;

 

1./ hałas emitowany na zewnątrz centrali - poprzez obudowę - można ograniczyć np. poprzez obudowanie

centrali materiałami dźwiękochłonnymi ,

 

2/ hałas emitowany do kanałów wentylacyjnych - może być problemem,

Centrale dobrej jakości powinny być ciche na zewnątrz obudowy, a także nie powinny generować znacznego

hałasu do kanałów - można ograniczyć stosując tłumiki

 

3/ - ale czy w instalacjach domowych tłumiki to dobry pomysł ?

 

Prosiłbym fachowców z tej dziedziny o wypowiedzi , które centrale są godne polecenia

jeżeli chodzi o kwestię hałasu rekuperatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jesteś z Krakowa - polecam jedną z central produkowanych u Ciebie na miejscu :)

b. ciche:

1) rekuperator Onyx produkowany przez Frapol

2) rekuperator AirPack produkowany przez Thessla Green

 

pozdrawiam

 

 

Witam

 

Interesuje mnie i na pewno wielu Forumowiczów - hałas emitowany przez rekuperatory ;

 

1./ hałas emitowany na zewnątrz centrali - poprzez obudowę - można ograniczyć np. poprzez obudowanie

centrali materiałami dźwiękochłonnymi ,

 

2/ hałas emitowany do kanałów wentylacyjnych - może być problemem,

Centrale dobrej jakości powinny być ciche na zewnątrz obudowy, a także nie powinny generować znacznego

hałasu do kanałów - można ograniczyć stosując tłumiki

 

3/ - ale czy w instalacjach domowych tłumiki to dobry pomysł ?

 

Prosiłbym fachowców z tej dziedziny o wypowiedzi , które centrale są godne polecenia

jeżeli chodzi o kwestię hałasu rekuperatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem dziś rozkładamie kanałów WM.

Kanały Smartflex z powłoką antybakteryjną:

 

http://domwent.pl/pl/p/Kanal-Smartflex-PE-Flex-fi63-mm-50-metrow/1065

 

Kanały leżały sobie u mnie prawie dwa miesiące, zamknięte z obu stron zaślepkami.

Zaniim wziąłem się do pracy wyciągnąłem zaślepki i pooddychałem "przez rurę".

I konsternecja, bo zapach powietra nie był neutralny...

Nie był to wprawdzie orydynarmy plastikowy odorek, ale raczej mie chcialbym czuć tego w domu...

 

Póki co rozkladam kanały i skrzynki wywiewne, więc mi to nie przeszkadza, ale zastanawiam się, co z nawiewem ?

Czy odczuwalny zapach to rzecz normalna dla kanału, zaślepionego przez kilka miesiecy ?

Jutro sprawdzę, czy cos zmieniło sie na rozłozonych już kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...